Hes Haberleri

Hes Haberleri

İllere göre haftalık vaka sayıları açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı.

Yargıtay'dan sosyal medya kararı

Bir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, kadının sosyal medya hesaplarında kızlık soyadının kullanmasının güven sarsıcı davranışının kanıtı olarak kabul edilemeyeceğine hükmetti.

Keban Barajı HES İşletme Müdürlüğüne atama

Keban Barajı Hidro Elektrik Santrali (HES) İşletme Müdürlüğüne, Adana ve yöresi HES İşletme Müdürü Bekir Kaya atandı.

İllere göre haftalık vaka sayısı açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı.

Bakan Koca'dan yüz yüze eğitim açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 6 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitim ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı takvimini açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı takvimini açıkladı.

“Elektrik faturaları esnafımızı mağdur ediyor”

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Hakan Gökhan Erkal, elektrik faturalarının haddinden fazla yüksek geldiğini ifade ederek 'AKSA elektrik faturalarını nasıl hesaplıyor aylar arasında çok büyük farklılıklar var' dedi.

'Şırnak’ta evlat nöbetindeki aile evladına kavuşuyor'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 'Şırnak’ta evlat nöbetindeki aile evladına kavuşuyor' notunu düştü.

Bakan Koca'dan ebeveynlere '6 Eylül' mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden ebeveynlere çağrıda bulundu.

Ödemeler bugün hesaplara yatmaya başlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Beş nakdi sosyal yardım programımız ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yaklaşık 93 milyon TL ödeme yapacağız. Ödemeleri bugün itibarıyla ihtiyaç sahiplerimizin hesaplarına yatırmaya başlıyoruz' dedi.

Elazığ HES uygulamasında kızardı

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında kırmızıya dönen Elazığ'da vatandaşlar, alınan kararlara uyulmadığını belirterek aşı olmayanların bir an önce aşılarını yapmaları gerektiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşüm verilerini paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda büyük deprem dönüşümü hareketinin kararlılıkla sürdürüldüğünü belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den şiddetli yağışlara karşı uyarı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda aşırı yağışların olabileceğine dikkat çekerek Rize, Ordu, Giresun, Trabzon illerinde sel, heyelan ve su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

Sedat Peker'den Ümitcan Uygun paylaşımı

Suç örgütü olmakla suçlanan Sedat Peker, sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

IBAN sisteminde yeni dönem başladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Uluslararası Banka Hesap Numarası Hakkında Tebliğ'de değişikliğe gitti.

Erdoğan'dan Ayasofya paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin yeniden ibadete açılmasının 1’inci yıl dönümünü kutladı.

Bakan Selçuk'tan 'yüz yüze eğitim' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamada bulundu.

Mehmet Ceyhan, devletin alması gereken tedbirleri madde madde sıraladı

Koronavirüs salgınının başından bu yana yaptığı açıklamalarla dikkat çeken bilim insanlarından Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 'Toplam vaka ve ölüm sayısı artık günlük verilmediği için aktif vaka sayısını hesaplayamıyoruz. Ancak sanıyorum yeniden 100 bini geçti' dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: 'Tümüyle reddediyoruz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'KKTC’nin Maraş açılımının ikinci aşamasına dair BMGK Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayı tümüyle reddediyoruz. Bu açıklama Rum-Yunan ikilisinin asılsız iddialarına dayanmaktadır' dedi.

İllere göre her 100 binde görülen haftalık vaka haritası açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından 10-16 Temmuz tarihleri arasındaki haftalık vaka haritasını paylaştı.

Bakan Koca'dan vatandaşlara aşı olma çağrısı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Aşı ve tedbirlerle sağlanacak toplumsal bağışıklığın aksi, kısır döngüdür. Salgını bitirmek için tedbirlere uyun, aşınızı olun. Ya tedbir ve aşı, ya kısır döngü' dedi.

Kıdem tazminatı için Yargıtay'dan flaş karar

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, kıdem tazminatının fesih tarihindeki tavanı aşmamak koşuluyla yabancı para ile hesaplanıp ödenebileceğine hükmetti.

Yerli otomobil TOGG montajından ilk görsel geldi

Türkiye'nin ilk yerli otomobili TOGG'da ilk montaj yapıldı. TOGG'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda 'Tamamen yerli üretim parçalardan montajı yapılan ilk gövdemiz. Bizi izlemeye devam edin' notu yer aldı.

Şehir Hastanesinde ameliyat olan vatandaş hastaneye teşekkür etti

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde Koroner By-Pass ameliyatı olan Dursun Karadeniz sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak hastaneye, doktorlara ve çalışanlara teşekkür etti.

Bakan Koca '1. doz aşı Yüzde 60'a ulaştı'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından birinci doz koronavirüs aşısını yaptıran kişi sayısını açıkladı.

Malatya'da 55 işçi yediği yemekten zehirlendi

Malatya'da bir tekstil fabrikasında öğle yemeği yedikten sonra fenalaşan 55 işçi, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Yüzde 50 hibe başvuruları başladı

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada P hibe desteği ile ahır ve ağıl yapımı başvurularının başladığı duyuruldu.

Türk sinemasının usta ismi Kartal Tibet vefat etti

Türk sinemasının usta ismi oyuncu, senarist ve yönetmen Kartal Tibet, 83 yaşında vefat etti. Kartal Tibet'in vefat haberini oyuncu Civan Canova, sosyal medya hesabından, "Güle güle Kartal ağabeyim, seni çok özleyeceğim" notuyla duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı ile ilgili müjdeli haberi duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, 'Korona salgınıyla mücadelede en etkili silahımız olan aşıda, hamdolsun 50 milyon dozu aştık. Hayırlı uğurlu olsun' sözlerine yer verdi.

Bakan Elvan: 'Merkez Bankası'na müdahale söz konusu değildir'

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan sosyal medya hesabı üzerinden Fiyat İstikrarı Komitesi'nin kuruluşuyla ilgili Merkez Bankası'na müdahale yönündeki eleştirilere yönelik açıklamada bulundu.