Etiketler

Elazığlı heykeltıraş bir aşk hikayesini ölümsüzleştirdi

Yaptığı eserlerle büyük beğeni toplayan Elazığ Ağın doğumlu heykeltıraş, seramik sanatçısı Emrullah Güler aynı yastıkta geçen 60 yıllık bir aşk hikayesini ölümsüzleştirdi.

Heykeltıraş Murat Alınak’tan İdlip için ateşkes çağrısı!

Geçmiş yıllarda Orta Doğunun en büyük insan hakları anıtını icra eden Heykeltıraş Murat Alınak, son günlerde Suriye'nin İdlip kentine yapılan saldırıları kınayarak bu savaşın derhal durdurularak, ateşkesin sağlanması ve burada yaşayan 3,5 milyon masum sivilin can ve mal güvenliğinin koruma altına alınması için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Avrupa Birliği ve NATO birliklerine çağrıda bulundu.

Heykeltıraş Murat Alınak:

Kudüs'ün fatihi Sultan Selahaddin Eyyubi ve Ahmedi Hani büstlerini icra eden Heykeltıraş Murat Alınak, Hakkri ve Ağrı da Selahaddin Eyyubi ve Ahmedi Hani isimlerinin bulunduğu devlet kurumlarına mevcut büstlerin değerlendirilmeye alınması için başvuruda bulunduğunu dile getirdi.

’Acılarımın Abidesi’ sergisi açıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Suriyeli heykeltıraş Akram Saffan'ın 'Acılarımın Abidesi' adını verdiği ve Suriye'deki iç savaş nedeniyle ülkesinden ayrılmak zorunda kalan insanların durumunu anlattığı kişisel sergisini Kent Müzesi'nde sanatseverlerle buluşturdu.

Heykeltıraş Murat Alınak: “Suriye barışı için ortak idolünüz Selahaddin Eyyubi olsun”

Heykeltıraş Murat Alınak, Suriye ve Orta Doğu'da kalıcı bir barışın sağlanması için dünya liderlerine seslenerek, Suriye barışı için ortak idolünüz Selahaddin Eyyubi olsun dedi.

3. Dünya Savaşı tehlikesi için yaptığı eser ile Trump ve Putin’e çağrıda bulundu!

Geçmiş yıllarda İnsan Hakları Anıtını icra eden, aynı zamanda Hiroşima, Negazaki ve Halepçe için anıt tasarımlarını gerçekleştiren Heykeltıraş Murat Alınak, son zamanlarda Suriye'de kimyasal silah saldırısı iddiası sonucu onlarca insanın hayatını kaybetmesinin büyük bir insanlık suçu olduğunu dile getirerek, saldırıyı gerçekleştirenleri kınadı.

Kayapınar’da 52 adet Z kütüphanenin açılışı yapıldı

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde 52 okulda gerçekleştirilen Z kütüphanenin açılışı yapıldı. Müzik, resim ve heykeltıraş kurslarının yer aldığı kütüphanelerin faaliyete girmesiyle Kayapınar, Türkiye'nin en çok Z kütüphanesine sahip ilçesi konumuna geldi.

Heykeltıraş Murat Alınak, Ortadoğu’da savaşların acilen durdurulması için Birleşmiş Milletlere ve NATO’ya çağrıda bulundu

Geçmiş yıllarda Ortadoğu'nun en büyük İnsan Hakları Anıtını icra eden ve aynı zamanda sanatsal alanlarında şimdiye kadar yayınlanmış birçok makalesi ve birçok sanatsal çalışmaları bulunan heykeltıraş Murat Alınak, Ortadoğu'da savaşların acilen durdurulması için Birleşmiş Milletlere ve NATO'ya çağrıda bulundu.

Çifte minarenin minyatürüne paha biçilemiyor

Sivas'ta üç genç heykeltıraş, üç ayda tamamladıkları 750 yıllık çifte minarenin kilden yaptıkları minyatürünü, teklif edilen yüksek fiyatlara rağmen satmıyor.

İranlı Heykeltıraş Seywan Saedian hurdaları sanat eserine dönüştürüyor

Diyarbakır'da yaşayan İranlı Heykeltıraş Seywan Saedian, topladığı hurda parçalarını toplumun belleğini yansıtan birer sanat eserine dönüştürüyor. Saedian'ın dokunduğu hurdalar, kanatlanan bir kuştan özgürlük heykeline kadar yüzlerce figürle sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

746 yıllık tarihi eserin kilden minyatürünü yaptılar

Sivas'ta heykeltıraş arkadaşlar şehrin sembollerinden biri olan ve 1271 yılında Selçuklu döneminde yapılan Çifte Minareli Medrese'nin kilden minyatürünü yaptılar.

Sivas halısının polyesterden heykelini yaptılar

Heykeltıraşlar Samet Güler ve Kerim Emre Kököz, meşhur Sivas halısının 2 metre genişliğinde 70 santimetre uzunluğunda polyesterden heykelini yaptılar.

Heykeltıraş Murat Alınak: “Sizlerden dileğim bu savaş gerilimini acilen durdurun”

Geçmiş yıllarda Orta Doğunun en büyük insan hakları anıtını yapan Heykeltıraş, Ressam, Mimari Tasarımcı ve Sanat Yazarı olan Murat Alınak, ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-Un'a çağrıda bulunarak, Sizlerden temennim bu savaş gerilimini bireysel olarak bir an önce acilen durdurun dedi.

Elazığlı Heykeltıraş Nurettin Orhan anıldı

Elazığ’ın tanınmış sanatçılarından Heykeltıraş Nurettin Orhan, düzenlenen programla anıldı.