Etiketler

Mısır'daki idamlara tepki

Elazığ Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından Mısır'daki idamlara tepki gösterildi. 

Elazığ, Mısır'daki idamlara tepki gösterdi

Elazığ’da sivil toplum kuruluşları Mısır'da gerçekleştirilen idamlara tepki gösterdi.

Alidam Ortaokulu inşaatı tamamlanıyor

Adıyaman'ın Kahta ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Yılmaz, köy okullarının iyileştirilmesi kapsamında Alidam Ortaokulu inşaatında yapılan çalışmaları inceledi.

Şehit aileleri idam istiyor

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, 8 askerin şehit olduğu Batman'ın Gerçüş ilçesindeki PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği saldırıyı kınayarak, Bombalar patlatarak kadın, kız, yaşlı, genç demeden kurşuna dizen PKK terör örgütü mensuplarına ve FETÖ mensuplarına idamın gelmesini istiyoruz dedi.

Öldürülen anne ve çocuğunun yakınları idam istedi

Adıyaman'da öldürülen anne ve çocuğunun yakınları, daha önce de 3 kişiyi öldüren zanlı için idam istedi. Jandarmayla çatışan ve vurularak etkisiz hale getirilen zanlının kaldırıldığı hastanedeki tedavisi sürüyor.

Sedanur’un anne ve babası çocuk katillerine idam istedi

Kars'ın Kağızman ilçesi Paslı köyünde kaybolduktan 7 gün sonra taşlarla örtülü cesedi bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in anne ve babası katil zanlı veya zanlılarının bir an önce bulunup idam edilmelerini istedi.

Adnan Menderes idamının yıldönümünde Erzurum’da anıldı

57 yıl önce idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes ile çalışma arkadaşları, AK Parti Erzurum İl Teşkilatı tarafından düzenlenen törende dualarla anıldı.

57’nci yıl dönümünde Adnan Menderes Malatya anıldı.

AK Parti Malatya İl Teşkilatı, demokrasi şehidi merhum Başbakan Adnan Menderes'i idam edilişinin 57'nci yıldönümünde düzenlediği etkinlikle andı.

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes'in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İdamı onaylarım”

Sivas'ta katıldığı şehit cenazesinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parlamentodan çıkacak idam kararının önüne gelmesi halinde onaylayacağını söyledi.

'İdam cezası vatan hainleri için hafif kalır'

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan özel harekat polisi Hüseyin Göral'ın annesiMelahat Göral, oğlunun acısını ilk günkü gibi yaşamaya devam ediyor.

Sen Anlat Karadeniz’in yangazı, tacizcilere idam istedi

Sen Anlat Karadeniz dizisinde Yangaz Fatih rolünü oynayan Furkan Aksoy, tacizcilere idamın getirilmesini isteyerek, Umarım bu kansızlara, bu şerefsizlere verilebilecek en büyük cezalar ve kararlar çıkar. Gerekirse idama kadar gitmeli bu cezalar dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan idam açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Huber köşkü çıkışında kendisine el sallayan vatandaşlarla sohbet etti. Erdoğan bir vatandaşın hayvan hakları yasası ve idam cezası ile ilgili soruları üzerine, ‘Hayvan hakları zaten gündemde de, idam cezası tabii biraz daha zor. Anayasa kararı gerekiyor’ yanıtını verdi.

Eylül'ün katil zanlısı için ‘idam’ istediler

Eylül Yağlıkara'nın öldürülmesini telin etmek için Ankara'nın Polatlı ilçesinde toplananlar, ‘çocuk tecavüzü ve cinayeti faillerine idam cezası’ istedi.

Erzincan’da FETÖ elebaşı Gülen’in kuklası idam edildi

Erzincan'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı olan Fethullah Gülen'in kuklası idam edildi.

Diz kireçlenmesini ihmal etmeyin

Diz kireçlenmesinin yavaş yavaş ilerleme gösterdiğini belirten Ortopedi ve Travmatoloji Op. Dr. Ali Otuzbir, ‘İleri seviyeye ulaşan diz kireçlenmelerinde, hasta koltuk değneği ya da tekerlekli sandalye ile günlük yaşamını idame ettirmek zorunda kalabilir. Bu sebeple diz kireçlenmesinde erken teşhis oldukça önemli’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan idam açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kdz. Ereğli mitinginde ‘idam’ tezahüratları yapan halka, 'Şu anda tabi yargı devam ediyor. Bu yargı süreci içerisinde biz bir hukuk devleti mensubu olarak daha önce de söyledim. Yargı böyle bir konuda parlamentonun verdiği karar bu olursa bana geldiğinde ben bunu onarım dedim. Çünkü biz değerler silsilesi içerisinde kanı yerde bırakmayız' diye yanıt verdi.

Karamollaoğlu: “Irak’ı Ramazan’da, Suriye’yi Miraç gecesi sabahında vurdular”

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin il kongresinde yaptığı konuşmada, Müslümanlara saldıracakları zaman mutlaka Müslümanlar için önemli bir günü seçiyorlar. Irak'a Ramazan'da girdiler Irak'ın başındaki Saddam'ı da Ramazan ayında idam ettiler. Bu kez Suriye'ye saldırırken de Miraç gecesini seçtiler dedi.

Mezarlıktan Türk bayrağı çalındığı iddiası

Malatya Ülkü Ocakları il Başkanı Emrah Yılan, 1982 yılında darbeci yönetim tarafından idam edilerek öldürülen Cengiz Baktemur'un Doğanşehir ilçesindeki kabrinde bulunan Türk bayrağının çalındığını ifade ederek duruma tepki gösterdi.

“Madalyasız”ın yazarı okuyucularıyla buluştu

İftiraya uğrayıp İstiklal Mahkemesi'nde idamla yargılanan, daha sonra teklif edilen İstiklal Madalyası'nı Yaptıklarım vatan içindi diyerek reddeden vatanseverin gerçek yaşam öyküsünü anlatan Madalyasız adlı romanın yazarı Mehmet Uluğtürkan, Kahramanmaraşlı okurlarıyla Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezinde buluştu.

Malatya’da 3 mahalle daha içmesuyuna kavuştu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Hekimhan ilçesine bağlı Hasançelebi, Çulhalı ve Midam Mahallelerinde 10 bin 700 metrelik içmesuyu altyapısı inşa ederek mahalle sakinlerini içmesuyuna kavuşturdu.

Tunceli’de Seyit Rıza ve arkadaşları anıldı

80 yıl önce Dersim askeri harekatı sırasında Elazığ Buğday Meydanı'nda idam edilen Seyit Rıza, oğlu Resik Hüseyin ve diğer 5 arkadaşı için anma programı gerçekleştirildi.

Ekmek paraları için evleri sırtlarında geziyorlar

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Karacadağ bölgesine çeltik hasadı için gelen Kahramanmaraşlı mevsimlik işçiler, hayatlarını idame ettirebilmek için evlerini sırtlarında taşıyor. Çocuklarıyla birlikte çadırlarda yaşayan işçiler, yılın sadece 3 ayını kendi köylerinde geçiriyor.

Temizliğe gitmesi yasaklanan kadın iş istiyor

Diyarbakır'da 15 yıl boyunca evlere temizliğe giderek, zihinsel engelli eşi ve 6 çocuğuna bakan Ayşe Töra'nın dramı yürek burkuyor. Kullandığı temizlik malzemelerinin akciğerine zarar verdiği tespit edilen ve doktor tarafından temizliğe gitmesi yasaklanan kadın, ailesinin hayatını idame ettirebilecek bir iş istiyor.

İdam cezası için imza kampanyası

Elazığ'da, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler ve vatan hainlerinin idamı için imza kampanyası başlatıldı.

Şehit Murat Ellik’in annesi idam istedi

Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Erzurum Şubesi üyeleri, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlar ve gaziler için yürüdü. Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Özel Harekt Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memuru Murat Ellik'in annesi de yürüyüşe katılarak idam istedi.

Adıyaman’a 5 Bin 500 metre bisiklet yolu

Adıyaman Belediyesi, Karaali ve Eski Besni Caddesi ile İkidam Yolunu kapsayan 5 bin 500 metre bisiklet yolu yapımına başladı.

Kayyumun tahsis ettiği tarlalarla hayatlarını idame ettiriyorlar

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje ile ihtiyaç sahibi 17 aileye tarla tahsis edildi. Aileler, tarlaları ekip biçerek, hayatlarını idame ettiriyor.

Şeyh Said Diyarbakır’da anıldı

Diyarbakır'da, Şeyh Said ve arkadaşları, idam edilişlerinin 92. yıldönümünde anıldı.

Halk ozanı, idam talebini şiire döktü

Terör saldırılarına tepki gösteren halk ozanı Arif Sarıtürk, vatan hainlerine ve töreristlere idam isteğini kaleme aldığı şiir ile dile getirdi.