Etiketler

İcra ve iflas takipleri durduruldu

İcra ve iflas takiplerin 30 Nisan'a kadar durdurulması kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Anne, oğlunun böbreğiyle hayata tutundu

Elazığ'da 14 yıl önce bir böbreği alınan ve diğer böbreği de 5 ay önce iflas eden 2 çocuk annesi 45 yaşındaki Geyik Eser, oğlunun verdiği böbrekle hayata tutundu.

Karaciğeri iflas eden Yıldırım yardım bekliyor

Diyarbakır'da, yaklaşık bir buçuk yıl önce karaciğeri iflas eden ve bu nedenle iş yapamaz duruma gelen 4 çocuk babası Abdullah Yıldırım, yetkililerden yardım bekliyor.

Annesinin böbreği ile hayata tutundu

Elazığ'da 2 böbreği de iflas eden 22 yaşındaki Enes Koç, annesinin böbreği ile hayata tutundu.

Bir inşaat devi daha iflas istedi

İnanlar İnşaat’ın patronu Serdar İnan, 53 yıldır faaliyet gösteren İnanlar İnşaat’ın kapısına kilit vurulduğunu belirterek şirketin iflasını istedi.

DÜ’de ‘Yargılamaya hakim olan ilkeler’ paneli

Dicle Üniversitesi (DÜ) Hukuk Fakültesi Medeni Usul ve İcra-İflas Hukuku Anabilim Dalı tarafından Yargılamaya Hakim Olan İlkeler konulu panel gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı! Tamamen değişiyor

İcra ve iflas kanununa ilişkin değişiklik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre sermaye şirketleri ve kooperatifler, iflas erteleme yerine konkordato talebinde de bulunabilecekler.

Babadan oğluna ikinci hayat

Elazığ'da 21 yıldır böbrek rahatsızlığı çeken, geçtiğimiz yıl her iki böbreği de iflas eden Sami Tutar, babasının verdiği böbreği ile hayata tutundu.

TMSF'den Bank Asya açıklaması

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), hakkında iflas kararı verilen Asya Katılım Bankası AŞ'nin (Bank Asya) tasfiye işlemlerine başlandığını açıkladı.

Yeni yasaya göre bu kişiler artık emlakçı olamayacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın ev alım, satım ve kiralama ticaretine yeni düzenlemesiyle ilgili olarak sektörde görüşmeler devam ediyor. Yeni yasa taslağına göre affedilse dahi kasten işlenen bir suçtan hüküm giymiş, konkordato ilan etmiş veya iflas etmiş kişiler, gayrimenkul danışmanı olamayacaklar. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na ziyarette bulunan heyette yer alan Özhan Atalay ‘Ankara’dan umutla döndük’ dedi.

Fakıbaba: "İsraf eden iflas eder"

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Eğer komşumuz açken biz toksak inançlı kişiler olamayız, onun için israftan aman ha aman kaçınmak zorundayız. İsraf eden iflas eder dedi.

Yorgunluk şikayeti ile gittiği hastaneden, karaciğerinin iflas ettiğini öğrendi

Diyarbakırlı 4 çocuk babası Abdullah Yıldırım, aşırı yorgunluk şikayeti ile gittiği hastanede, karaciğerinin iflas ettiğini öğrendi. Çalışamadığı için maddi sıkıntılar için boğuşan Yıldırım, hayırseverlerden yardım bekliyor.

Minik Ayşegül’ün iki böbreği de 7 yaşında iflas etti

Diyarbakır'ın Ergani ilçesine bağlı Alitaş köyünde ikamet eden Murat Aktaş, iki böbreği de iflas eden 7 yaşındaki kızının sağlığına kavuşması için böbrek arıyor. Doku uyuşmazlığı nedeniyle kendi böbreklerini kızlarına veremeyen aile çaresizce nakil bekliyor.

Ablasının böbreği ile hayata tutundu

Elazığ'da 2 böbreği iflas eden 34 yaşındaki Meral Şeker, ablasından nakledilen böbrek sayesinde hayata tutundu.

İdris Alan: Acil tedbirler alınmalı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı İdris Alan, terör yüzünden mağdur olan esnaflar için hazırladığı destek paketlerini olumlu karşıladıklarını belirterek, ancak bunun yetersiz olduğunu ve iflasların önlenebilmesi için acil tedbirler alınması gerektiğini vurguladı.

Etteki artışa çözüm arayışı

Elazığ TSO Üyesi, et üreticileri, kombina ve kasap hizmeti veren üyelerimizle, karkas et satışı yapan işletme sahipleri Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan'ı makamında ziyaret ederek, et fiyatlarındaki anormal yükselişin sektörün içinde bulunan çok sayıda esnafı iflasın eşiğine getirdiğini ve halkın temel tüketim ihtiyacı olan et alımını en alt seviyeye düşürdüğünü belirterek sorununu çözümü için destek istediler.