Etiketler

İhtiyaç sahiplerine yapılacak yardım belli oldu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İhtiyaç sahiplerine yapılacak yardım konusunda açıklamalarda bulundu.

Umut kervanından ihtiyaç sahibi ailelere destek

Elazığ Umut Kervanı Derneği hayırseverlerin yapmış oldukları yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Aşure kazanları ihtiyaç sahipleri için kaynıyor

Elazığ İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi'nde gönüllü kadınların hazırladığı aşurenin satışından elde edilecek gelir, yetim çocuklar ve ihtiyaç sahibi ailelere bağışlanacak.

Öğrencilerden ihtiyaç sahiplerine yardım paketi

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde ortaokul öğrencileri topladıkları yardım malzemelerini ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Kahtalı öğrencilerden örnek kampanya

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde lise öğrencileri Bir Sınıf Bir Aile Yardım Projesi kapsamında topladıkları harçlıklarla ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunuyor.

Gençlerden ihtiyaç sahibi ailelere şefkat eli

Kahramanmaraş'ta bir grup genç tarafından oluşturulan 'Şefkat Elleri' adlı topluluk, kentteki ihtiyaç sahibi bir aileye çeşitli yardımlarda bulundu.

Kayyum belediyenin hazırladığı proje ile 70 aile 5 ayda 3 milyon 200 TL gelir elde etti

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Diyarbakır'ın Bismil ilçe Belediyesi 300 bin TL kaynak aktardığı Benimde Bir Bahçem Olsun projesinde ihtiyaç sahibi ailelerin hem meslek sahibi olmasını sağladı hem de 5 ay gibi kısa bir sürede 3 milyon liralık bir gelir elde etmelerini sağladı.

MHP’den ihtiyaç sahiplerine kurban eti

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar'ın koordinasyonluğunda, 28 Kadın Kolları teşkilatı, ihtiyaç sahibi ailelere hem ziyaret hem de kurban eti dağıtımı gerçekleştirdi.

Diyarbakır’da ihtiyaç sahibi aileler tespit ediliyor

DİYARBAKIR (İHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 100 günlük icraat programı çerçevesinde Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi aileler tespit ediliyor.

(Özel haber) İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına okul yemeği bakanlıktan

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, tekli eğitime geçilmesi ile birlikte müfredatın yüzde 30-40 oranda hafifleyeceğini, tekli sistemde öğle vakti okulda olacak öğrencilerden beslenme ihtiyacını karşılayamayacak durumda olanların yemeklerinin devlet tarafından karşılanması için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Giyim yardımı onlara ’Bayramlık’ oluyor

Sivas Belediyesi bünyesindeki Hayat Ağacı Derneği sadece Ramazan'da değil, hayır sahiplerinin bağışları sayesinde yılın 11 ayında Gıda Bankası'ndan ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz alışveriş yaptırmaya devam ediyor.

Kahta İkbal- Der yetimlerin yüzünü güldürdü

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde İkbal Kültür ve Yardım Derneği (İkbal-Der), yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere bayramlık kıyafet ve gıda yardımında bulundu.

Kulp Kızılay şubesi ihtiyaç sahibi ailelere yardım etti

Türk Kızılayı Diyarbakır'ın Kulp Şubesi Başkanlığı, ihtiyaç sahiplerine gıda ve kıyafet yardımı yaptı.

Diyanet Vakfı Erzincan Şubesinden iftar yemeği

Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan İl Müftülüğü Şubesi tarafından, ildeki işitme engelliler, bazı ihtiyaç sahibi aileler, mülteciler ve vakfa bağlı üniversite öğrencilerinin kaldıkları evlerdeki öğrencilere yönelik iftar programı düzenlendi.

Eser, ihtiyaç sahibi ailelerle iftarda buluştu

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ilçede bulunan ihtiyaç sahibi ailelerle iftarda bir araya geldi.

Türk Kızılayı’ndan ihtiyaçlı ailelere gıda yardımı

Türk Kızılayı Erzincan Şube Başkanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapılacak.

Öğrencilerden ihtiyaç sahibi ailelere yardım

Gevher Nesibe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapıldı.

İhtiyaç sahibi ailelere kömür yardımı

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde ihtiyaç sahibi ailelerin yaz mevsimi başında mevsimlik tarım işçisi olarak il dışına çalışmaya gitmeleri nedeni ile Temmuz ayında dağıtılması planlanan kömür sevkiyat, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal'ın talimatı ile Nisan ayında başlatıldı.

Bismil Belediyesi’nden ihtiyaç sahibi ailelere ’lokanta’ hizmeti

Diyarbakır'ın Bismil ilçe Belediyesi ihtiyaç sahibi, engelli ve yemek yapamayacak durumda olan toplam 700 aileye ve taziye evlerine günlük 2 öğün olacak şekilde yemek veriyor. Aşevinin lokanta gibi çalıştığını ifade eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Metin İçer, Günde 700 aileye olmak üzere, öncelikle yemek yapamayacak durumda olan, engelli olan ve kimsesi olmayan ailelere bu yardım yapılıyor dedi.

Silvan’da ‘Meslek Lisesi Öğrencilerle Ailelerimizle Buluşuyor’ projesi

Diyarbakır'ın Silvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyor.

Kent Konseyi Kadın Meclisi ihtiyaç sahibi ailelerin yanında

Erzurum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Yadigar Nesrin Şerbetçioğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etti.

Genç’te ihtiyaç sahibi ailelere kömür desteği

Bingöl'ün Genç ilçesinde sosyal güvencesi olmayan dar gelirli ailelere kömür desteği verilmeye başlandı.

Sünnet şöleninde geleneksel Akçadağ Pilavı ikram edildi

Akçadağ Belediyesi tarafından organize edilen ve gelen konuklara Akçadağ Pilavı'nın ikram edildiği toplu sünnet şöleni büyük ilgi gördü. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik gerçekleştirilen şölenden bir hafta önce 31 çocuk Akçadağ Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Saim Berçin tarafından sünnet edildi. Katılımcılara yöresel olarak bilinen aşçı Menderes Teşdoğ'un hazırladığı Akçadağ Pilavı'nın ikram edildiği program, okutulan mevlidi şerif, ilahi grubunun eserleri ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Yunus Can'ın halk konseri ile sona erdi. Akçadağ Pilavı ikramı esnasında vatandaşların bu yöresel lezzetten mahrum kalmamak için bir bileriyle yarıştıkları gözlendi. Akçadağ Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen sünnet şölenine Belediye Başkan Yardımcıları Eyüp Işık ve Mehmet Ali Turan, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş, İlçe Jandarma Komutanı Halil Pehlivan,Akçadağ Kaymakamı Serdar Demirhan, Belediye Şube Müdürleri ve Personelleri, Akçadağ Devlet Hastanesi Müdürü Özkan Laz,Personel Müdürü Zeynep Ecem Coşkun, Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Saim Berçin ve Ziraat Odası Başkanı Süleyman Eser katıldılar.

Köylerde kömür dağıtımı tamamlandı

Adıyaman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı kömür yardımı kırsalda tamamlandı.

İhtiyaç sahibi ailelere ve yetimlere yardım yapıldı

Kahta Kadın ve Çocuk Hakları Derneği, Adıyaman'ın Kahta ilçesinde 250 yetim ve ihtiyaç sahibi aileye kumanya ve 50 aileye giyim yardımında bulundu.

Gürün’de 277 aileye yardım çeki dağıtılacak

İstanbul'daki Gürün Kültür Vakfı üyeleri Gürün'deki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere 277 adet Ramazan çeki gönderdi.

İNSİYAD’dan Kimsesizler ve yoksul aileler için iftar

Diyarbakır İnsani Sorumluluklar, İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği (İNSİYAD), kimsesizler ve ihtiyaç sahibi aileler için iftar programı düzenledi.

Bingöl’de ihtiyaç sahiplerine 215 bin liralık Ramazan desteği

Bingöl Belediyesi, Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi ailelere 215 bin lira değerinde gıda ve giyim desteğinden bulundu.

Kahta İkbal-Der’den yetimlere yardım

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde İkbal Kültür ve Yardım Derneği (Kahta-İkbal) ile Yardım Eli Derneği tarafından yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik Yetimlere bayramlık yardımında bulunuldu.

Erzurum Eğitim Bir Sen’den anlamlı yardım

Erzurum Eğitim Bir Sen 1 ve 2 Nolu Şube yönetimlerince ildeki ihtiyaç sahibi ailelere giyecek ve yiyecek yardımı, özellikle yetim çocuklara giyecek yardımı olarak ulaştırılmak üzere İHH Erzurum şubesine 40 bin TL bağışta bulunuldu.