Etiketler

Zimem defteri geleneğini 'Elçi' olarak sürdürüyor

Elazığ'da yaşayan 53 yaşındaki İbrahim Kayaoğlu, yakınları, komşuları ve arkadaşlarının talebi üzerine Ramazan ayında, bakkalları gezerek ihtiyaç sahibi olan ailelerin borçlarını ödeyerek Osmanlı geleneği Zimem Defteri geleneğini sürdürmeye çalışıyor.

Keban'da ihtiyaç sahiplerine ramazan yardımı

Almanya'da yaşayan gurbetçiler tarafından sağlanan kaynakla hazırlanan kartlara yüklenmiş gıda ve nakdi yardım Keban ilçesinde ihtiyaç sahibi 20 aileye ulaştırılmaya başlandı.

Hayır Çarşısı ihtiyaç sahiplerinin yanında

Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteğini sürdürüyor.

2 milyon 300 bin haneye daha 1000'er liralık destek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kamuoyuna duyurduğu ve koronavirüsle mücadele için 2. faz sosyal yardım programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımın detaylarını açıkladı.

Bin TL yardım ödemesi başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye 1000’er TL tutarındaki ödemelerin bugünden itibaren PTT iş yerlerinden ve ATM’lerinden başlayacağı açıklandı.

İhtiyaç sahiplerine yapılacak yardım belli oldu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İhtiyaç sahiplerine yapılacak yardım konusunda açıklamalarda bulundu.

Umut kervanından ihtiyaç sahibi ailelere destek

Elazığ Umut Kervanı Derneği hayırseverlerin yapmış oldukları yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Üniversiteli gençler ihtiyaç sahibi arkadaşlarına elbise dikiyor

Elazığ'da Fırat Üniversitesinde okuyan 20 genç kız, kaldıkları yurtta açılan giyim ve tasarım kursunda aldıkları eğitimle elbise dikmeyi öğrendi.

Aşure kazanları ihtiyaç sahipleri için kaynıyor

Elazığ İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi'nde gönüllü kadınların hazırladığı aşurenin satışından elde edilecek gelir, yetim çocuklar ve ihtiyaç sahibi ailelere bağışlanacak.

Öğrencilerden ihtiyaç sahiplerine yardım paketi

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde ortaokul öğrencileri topladıkları yardım malzemelerini ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Bin aileye bayramlık hediyesi

Elazığ'da ihtiyaç sahibi bin anne ve çocuk 'Mutlu Olmak İstiyorsan Mutlu Et' etkinliği ile bir mağazadan istedikleri kıyafetleri aldı.

Elazığ'da 'Veren El ile Alan Eli Buluşturma Günü'

Elazığ'da ihtiyaç sahibi 700 anne ve çocuk, Veren El ile Alan Eli Buluşturma Günü etkinliği ile bir mağazadan istedikleri kıyafetleri aldı.

Üniversiteli gençler yarıyıl tatilini köy çocuklarına adadı

Elazığ'da Fırat Üniversitesinde okuyan 200'ü aşkın öğrenci, yarıyıl tatilini memleketlerinde, aileleriyle geçirmek yerine kentte kalarak köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi öğrenciler için örgü örmeyi seçti.

İhtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet yardımı

Elazığ’da bir okulda başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere kıyafet alındı.

Gönül ekmek projesi gönülleri fethediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi her fırsatta sosyal projelere destek olmaya devam ediyor. Malatya'nın tamamında Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Gönül Ekmek' projesi ile 125 fırında ihtiyaç sahibi vatandaşlar ücretsiz ekmek alabiliyor.

İhtiyaç sahibi çocuklar için eşofman dikiliyorlar

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Özalper Semt Konağı Dikiş Atölyesi'nde kursiyerler, diktikleri eşofman takımlarını ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıyorlar.

Üniversiteli gençlerden yardım eli

İstanbul Rumeli Üniversitesinde okuyan bir grup öğrenci, İletişim Kulübü çalışmaları kapsamında sosyal medya üzerinden köy okullarında okuyan öğrencilerin kışın üşümemesi amacıyla başlattıkları kampanyada toplanan giysiler, Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesi Esentepe köy okulundaki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Hayırsever iş adamı yüz güldürdü

Diyarbakır'da ismini açıklamayan hayırsever iş adamı, ihtiyaç sahibi çocuklara okul kıyafetleri aldı. Emniyet ekiplerinin yardımıyla okulda kıyafetleri dağıtılan çocukların mutlulukları yüzlerinden okundu.

Üniversiteli gençlerin yardımları öğrencilerin yüzünü güldürdü

Elazığ'da Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda kalan üniversite öğrencileri hayırseverlerden temin ettikleri giysi ve kırtasiye malzemeleri ile ihtiyaç sahibi öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Kahtalı öğrencilerden örnek kampanya

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde lise öğrencileri Bir Sınıf Bir Aile Yardım Projesi kapsamında topladıkları harçlıklarla ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunuyor.

Gençlerden ihtiyaç sahibi ailelere şefkat eli

Kahramanmaraş'ta bir grup genç tarafından oluşturulan 'Şefkat Elleri' adlı topluluk, kentteki ihtiyaç sahibi bir aileye çeşitli yardımlarda bulundu.

MİDDER’den 285 ihtiyaç sahibi öğrenciye bot ve mont yardımı

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER), Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi 285 öğrenciye bot ve mont yardımında bulundu.

İlkokul öğrencilerine anlamlı yardım

Adıyaman'ın Sincik ilçesi Söğütlü Cumhuriyet İlkokulunda öğrenim gören ihtiyaç sahibi 68 öğrenciye, hayırseverlerin gönderdiği bere, atkı ve eldivenler dağıtıldı.

Tunceli’de 700 öğrenciye mont

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (Tunceli TSO) ihtiyaç sahibi 700 öğrenciye mont hediye etti.

AK Ocaklarından öğrencilere kırtasiye yardımı

AK Ocaklar Derneği Diyarbakır İl Başkanlığı ve Yenişehir ilçe başkanlığı tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yaptı.

Kayyum belediyenin hazırladığı proje ile 70 aile 5 ayda 3 milyon 200 TL gelir elde etti

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Diyarbakır'ın Bismil ilçe Belediyesi 300 bin TL kaynak aktardığı Benimde Bir Bahçem Olsun projesinde ihtiyaç sahibi ailelerin hem meslek sahibi olmasını sağladı hem de 5 ay gibi kısa bir sürede 3 milyon liralık bir gelir elde etmelerini sağladı.

İhtiyaç sahibi öğrencilere mont yardımı

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) İhtiyaç sahibi öğrencilere mont yardımında bulundu.

Öğrencilerden Hayat Ağacı Derneği’ne yardım

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile ihtiyaç sahibi kimselere destek olan Gıda Bankası, bir yandan da öğrencilerde sosyal yardımlaşma ve dayanışma bilincinin oluşması bakımından iyi bir örnek oluyor.

Sivas’ta askıda ekmek için futbol turnuvası

Sivas'ta CK Enerji Çamlıbel Elektrik'in başlattığı 'Askıda Ekmek Projesi' futbolun milyonları birleştiren gücünden de destek alacak. Başta Sivas Valiliği olmak üzere kentteki birçok kamu kurumu ve özel kuruluş, daha çok ihtiyaç sahibine ulaşabilmek için Askıda Ekmek Futbol Turnuvası'nda buluşacak.

ETSO’dan bin 200 öğrenciye kışlık kıyafet yardımı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) de desteğiyle ihtiyaç sahibi bin 200 öğrenciye kaban ve bot yardımında bulundu.