Il Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü Haberleri

Il Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü Haberleri

Elazığ'da deprem tatbikatı

Elazığ'da geçtiğimiz yıl ocak ayında meydana gelen 6.8'lik depremin merkez üssü olan Sivrice ilçesinde, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinesinde, 32 gönüllünün katılımı ile enkaz arama ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

AFAD'dan önemli açıklama

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Elazığ'da meydana gelen 5.3'lük deprem sonrası hak sahipliği işlemleri için 60 günlük müracaat süresi verildiğini bildirildi.

2021 Afet Eğitim Yılı İşbirliği protokolü imzalandı

Vali Erkaya Yırık başkanlığında Elazığ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi arasında 2021 Afet Eğitim Yılı İşbirliği Protokolü imzalandı.

Hak sahipliği için 20 bin başvuru yapıldı

Deprem yaşanan Elazığ'da valilik koordinesinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından 17 noktada kurulan müracaat ofislerine ilk bir ayda 20 bin 40 depremzede hak sahipliği için başvuru yaptı.

Bakan Soylu'dan açıklamalar

24 Ocak’ta depremin yaşandığı Elazığ’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde AFAD Koordinasyon toplantısına katıldıktan sonra yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulundu.

Adacıkta mahsur kalan 3 kişi kurtarıldı

Bingöl'de nehir sularının yükselmesiyle adacıkta mahsur kalan 3 balıkçıyı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri kurtardı.

Vali Aykut Pekmez’den AFAD ve 112 Acil çağrı merkezini gezdi

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, kurum ziyaretleri kapsamında, Adıyaman 112 Acil Çağrı Merkezi ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünü (AFAD) ziyaret ederek, faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

AFAD gönüllülerinin tatbikatı gerçeği aratmadı

Tunceli'nin Pertek ilçesinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından gönüllülere verilen eğitimin ardından yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı.

Diyarbakır’a 2 yeni nesil arama kurtarma aracı

Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne 2 adet yeni nesil ağır tonajlı arama ve kurtarma müdahale aracı gönderildi.

Adıyaman’da KBRN eğitimi verildi

Adıyaman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından Gölbaşı ilçesinde itfaiye ve zabıta ekiplerine KBRN eğitimi düzenlendi.

Sivas’a yeni AFAD binası yapılacak

Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne tam donanımlı yeni hizmet binası inşa edilecek. Projesi Sivas'a özgü hazırlanan binanın yapım ihalesi gerçekleştirildi.

Tunceli’de öğrencilere afet bilinci eğitimi

Tunceli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü(AFAD) tarafından öğrencilere temel afet bilinci eğitimi verildi.

Sivasspor kulüp çalışanları deprem konusunda bilgilendirildi

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Sivasspor kulüp çalışanlarına deprem konusunda eğitim verildi.

AFAD’dan jandarmaya temel afet eğitimi

Bingöl İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), jandarma personellerine temel afet eğitimi verdi.

Diyarbakır AFAD, öncü kurtarma birliği oldu

Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Uluslararası Arama Kurtarma Danışma Grubu (INSARAG) tarafından uluslararası alanda ağır kurtarma ve öncü kurtarma birliği olarak sertifikalandırıldı.

Bingöl’de 800 gönüllüye AFAD eğitimi verilecek

BİNGÖL (İHA) – Bingöl İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından 800 gönüllüye eğitim verilecek.

AFAD personeline kar altında eğitim

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından kar yağışı altında gerçekleştirilen Uluslararası Arama-Kurtarma Danışma Kurulu (INSARAG) sınavını geçen Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü, sertifika almaya hak kazandı.

Erzurum AFAD’a "Insarag" sertifikası

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Arama-Kurtarma Danışma Kurulu (INSARAG) sınavını geçen Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü, sertifika almaya hak kazandı.

DÜ Tıp Fakültesinde yangın tatbikatı

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Sivil Savunma Birimi ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün Tıp Fakültesi Hastanelerinde ortaklaşa düzenledikleri yangın tatbikatı hasta ve personeller arasında heyecana neden oldu.

Bingöl’de yangın tatbikatı

Bingöl İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, yurtta yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Deprem ve Yangın Tatbikatı gerçekleştirildi

Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Sivil savunma planı veya sivil savunma tedbir planları içerisinde oluşturulan program çerçevesinde, sivil savunma ekip personellerine yönelik Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda görev yapan personellerin katılımlarıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, uzman personelleri tarafından eğitimler verildi. Eğitimlerde personellere deprem öncesi, deprem anında ve deprem sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme ve uygulamalı eğitimlerin yanı sıra, çocuk, yaşlı ve engellilere yönelik deprem anında yapılması gerekenler ile tahliyelerin daha önce planlanan program çerçevesinde uygunluğunu uygulamalı olarak tatbikatlar yapılarak gerçekleştirildi.

Tunceli’de yaralı köpeği AFAD ekibi kurtardı

Tunceli'de yaralı halde menfezde bulunan yaralı köpek, Tunceli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından kurtarılarak tedavi altına alındı.

Başbakan Yardımcısı Akdağ, Erzurum AFAD’ta incelemelerde bulundu

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde AFAD Kampüsünü gezerek incelemeler de bulundu.

AFAD ile İHH arasında gönüllülük protokolü imzalandı

Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Elazığ şubesi arasında gönüllülük protokolü imzalandı.

‘O Kahraman Benim’ projesi başlatıldı

Adıyaman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından 'O Kahraman Benim' Projesi kapsamında stant açtı.

Deprem Kayıt İstasyonlarının bakımları yapılıyor

Erzurum AFAD İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından, il sınırları içerisinde bulunan deprem kayıt istasyonunun periyodik bakımları gerçekleştirildi.

Köyde yapılan heyelan tatbikatı gerçeği aratmadı

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Aşağı Sütlü köyünde yapılan heyelan tatbikatı gerçeği aratmadı.

Yıldız Dağı’nda kış arama ve kurtarma tatbikatı

Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezinde kış arama ve kurtarma tatbikatı yapıldı.

Erzurum’da AFAD sergisi açıldı

Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, Erzurum'da AFAD sergisi açıldı.

Erzurum Valiliğinden “El Bab’a El Uzatalım” kampanyası

Erzurum Valiliğince İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde El Bab'a El Uzatalım kampanyası başlatılacak.