Etiketler

Umre yarışmasında dereceye giren işitme engelliler Sarıkaya’yı ziyaret etti

Elazığ İl Müftülüğü’nün engelli vatandaşlara yönelik yürüttüğü Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler kursları devam ediyor.

Vali Kaldırım'dan kurban bağışı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Türkiye Diyanet Vakfı'na kurban bağışında bulundu.

Sabah Namazı Programı düzenlendi

Terzibaba Camii'nde sabah namazı programı düzenlendi. İl Müftülüğü tarafından sabah namazının manevi atmosferini yaşamak, yaşatmak, cami cemaatiyle tanışıp kaynaşmak ve görevlilere motivasyon ziyaretinde bulunmak maksadıyla sabah namazı buluşmaları devam ediyor.

Erzincan’ın manevi önderleri gençlere tanıtılıyor

Erzincan'ın manevi önderleri Ersevenler Mahallesi gençlerine tanıtıldı. İl Müftülüğü ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün organizasyonu ile Ersevenler Mahallesindeki gençlere Erzincan'ın manevi önderlerinden Terzibaba Hazretleri Türbesi ile Pir-i Sami Hazretleri Türbesi ziyaret ettirilip dualar edildi. İl Vaizi Aydın Öcalan'ın refakat ettiği ziyaretlerde gençler Erzincan'ın manevi önderlerini tanıma imknı buldu.

KYK’dan" İşte O An Programı"

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumunun ev sahipliğinde birçok ilde gerçekleşen İşte O An Programının sıradaki durağı Erzincan olacak. 5 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 19.00'da Erzincan İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenecek program çerçevesinde, önemli pozisyonların heyecanlı sesi Erdoğan Arıkan ve milli file bekçisi Rüştü Rençber KYK'lı gençlerle buluşacak.

Vali Aykut Pekmez’in kurum ziyaretleri devam ediyor

Kamu kurumlarının faaliyet ve çalışmalarını yakından takip etmek amacıyla ziyaretlerini sürdüren Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, ziyaret programı kapsamında, İl Müftülüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek, yürütülen faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sabah namazı buluşmaları devam ediyor

Adıyaman İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün organize ettiği sabah namazı buluşmaları devam ediyor.

Bingöl’de ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ kutlamaları

Bingöl İl Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası kutlamaları kapsamında konferans düzenledi.

Din görevlilerine ’Narko Rehber’ eğitimi

Sivas'ta İl Müftülüğü ve Emniyet Müdürlüğü koordinesinde din görevlilerine 'Narko Rehber' eğitimi verildi.

Hac Değerlendirme toplantısı yapıldı

Erzincan'da 2018 yılı Hac değerlendirme toplantısı yapıldı. 2018 Yılında Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla hac ibadetini yapan vatandaşların katılımıyla gerçekleşen Buluşma, Kaynaşma ve Değerlendirme Toplantısı İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda yapıldı. Toplantıya İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, hacılara kutsal topraklarda rehberlik yapan kafile görevlileri ve hacılar katıldı.

Memur-Sen'den Baskil Müftülüğüne ziyaret

Memur-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, Başkan Yardımcısı Murat Şerbet, Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Sibel Köprücü, Eğitim-Bir-Sen Kadın Kolları Başkanı Semra Özdemir, Baskil İlçe Müftüsü Ömer Aydın'ı makamında ziyaret etti.

Sınavda başarılı olan öğrenciler Şanlıurfa’yı gezdi

Adıyaman İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Asrın İdrakine Sahabe okumaları kapsamında sınava giren ve başarılı olan öğrenciler Şanlıurfa'yı gezdi.

KADEM Erzincan Şubesinden Seminer

Kadın ve Demokrasi Derneği Erzincan Şubesi tarafından Çocuklarımız Çok Özel adlı seminer düzenlendi. Erzincan İl Müftülüğü Fuaye salonunda düzenlenen seminere Erzincan Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammer Doğan, Erzincan İŞ-KUR İl Müdürü Ömer Faruk Çelik, KOSGEB İl Müdürü Semra Öztürk Boroğlu, KADEM Erzincan İl Temsilcisi Büşra Eren, özel çocuklar, aileleri ve davetliler katıldı.

19 Ekim muhtarlar günü törenle kutlandı

Erzurum'da 140 muhtarın katılımıyla 19 Ekim Muhtarlar Günü İl Müftülüğü toplantı salonunda yapılan etkinlik ile kutlandı.

Müftülük Gençlik Koordinatörlüğünden öğrencilere destek faaliyetleri

Erzincan İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü bünyesinde, Erzincan'a eğitim-öğrenim amacıyla gelen üniversite öğrencilerini karşılamak ve tanışmak üzere Gençlik Hizmetleri kadrosunda görev alan cami görevlileri ve kurs öğreticileri arasında çeşitli faaliyetler organize edildi.

Bingöl’de Camiler ve Din Görevlileri haftası

Bingöl İl Müftülüğü tarafından, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla konferans verildi

Erzincan İl Müftülüğü tarafından, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan 'Camiler ve Din Görevlileri' haftası münasebetiyle bir program düzenlendi.

Personel toplantısı yapıldı

Erzincan İl Müftülüğü tarafından her ay rutin olarak yapılan Personel Toplantısı, İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin başkanlığında gerçekleştirildi.

Bir gelenek ve binlerce gülen çocuk

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Malatya İl Müftülüğü tarafından çocukların yaz tatilini etkin ve verimli geçirmeleri adına başlatılan Geleneksel Sokak Oyunları etkinliği son programını Kiltepe Cami Yaz Kuran Kursundaki çocuklarla gerçekleştirdi.

3. Ordu Komutanı Erzincan İl Müftülüğünü ziyaret etti

3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin'e iadei ziyarette bulundu.

Kurban Hizmetleri komisyon kararları alındı

Erzincan'da 2018 yılı kurban hizmetleri çalışmaları kapsamında komisyon kararları alındı.21 Ağustos 2018 Salı günü idrak edilecek olan Kurban Bayramı dolayısıyla Kurban Hizmetlerinin Diyanet İşleri Başkanlığınca Yürütülmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı ve 2018 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ. hükümleri çerçevesinde kurulan Erzincan İl Kurban Hizmetleri Komisyonu Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk'ün başkanlığında İl Müftülüğünde gerçekleştirildi.

Vekâletle Kurban Kesimi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle düzenlenen Vekaletle Kurban Kesimi Organizasyonu Tanıtım Toplantısı Erzincan İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

MHP’li Fendoğlu, kurum ve STK’ları ziyaret etti

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, teşekkür ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, İl Müftülüğü ile Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Merkez Kur’an Kursları yararına kermes düzenlendi

Erzincan İl Müftülüğünün organizasyonu ile dörtyol eski belediye binası arkasında merkez Kur'an Kursları yararına kermes düzenlendi.

Çocuklar bu geleneği çok sevdi

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi ile İl Müftülüğü işbirliğinde camilerde Kuran Kursuna giden çocuklara yönelik 'Geleneksel sokak oyunları buluşması' konulu bir etkinlik başlatıldı.

İl Müftülüğü personel toplantısı yapıldı

Erzincan İl Müftülüğü personeli İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin başkanlığında toplandı.

‘Engellilerin annesi’ anıldı

Diyarbakır İl Müftülüğünde Engelli Koordinatörlüğü görevi yaparken geçtiğimiz gün geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Özlem Özkan için anma programı düzenlendi.

Çocuklara geleneksel oyunlar tanıtılacak

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Malatya İl Müftülüğü işbirliğinde Kur'an kursu veren camilerde eğitim gören çocuklara yönelik Geleneksel Sokak Oyunları Buluşması adlı bir etkinlik başlatıldı.

Erzincan Müftülüğü’nden 15 Temmuz’u anma programı

Erzincan'da 15 Temmuz Şehitlerini anma programı düzenlendi. İl Müftülüğü konferans salonunda İl Müftülüğü tarafından organize edilen ve Tekinler Kız Kur'an Kursu, Şekerci İsmail Yalçınkaya Kız Kur'an Kursu, Bilal-i Habeşi Kız Kur'an Kursu ve Dedepaşa Erkek Kur'an Kursu öğrencilerinin hazırladığı 15 Temmuz Şehitlerini Anma programı Vali yardımcısı Fatih Acar, İl Müdürleri, sivil toplum temsilcileri ve geniş bir halk kitlesinin katılımıyla gerçekleşti.

Engelli öğrenciler için yaz kuran kursu açıldı

Sivas Belediyesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve İl Müftülüğü tarafından engelli öğrenciler için yaz kuran kursu açıldı.