Etiketler

İletişim ve İrtibat Ofislerine 30 bin başvuru

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Elazığ'da deprem nedeniyle açtığı İletişim ve İrtibat Ofislerine 30 binden fazla başvurunun olduğu,kira yardımı başvuruları kapsamında depremzedelere ödemelerde yapılmaya başlandığı aktarıldı.

Gönüllüler, çocukların depremin etkisinden kurtulmasına aracılık ediyor

Elazığ'da meydana gelen depremde evleri hasar gören ve çadır kentlerde aileleri ile birlikte yaşamaya başlayan çocuklar, Türkiye'nin dört bir yanından gelen gönüllü psikososyal destek ekipleriyle etkinlikler yaparak günlerini geçiriyor.

Gürgen, yıkıma ilişkin son durumu paylaştı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, Elazığ'da yıkım çalışmalarının devam ettiği sahada bilgi verdi.

'Elazığ'ımızı bu çektiği sıkıntıdan acıdan kurtaracağız'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ’daki çalışmaları yerinde inceleyip ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakanlar çalışmalarını Elazığ'da sürdürüyor

Elazığ'da bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çalışmalarını sürdürüyor.

Depremzedeler için giyim mağazası

Elazığ'da depremde mağdur olanlar için valilik koordinesinde giyim mağazası kurularak ihtiyaca göre hizmet vermeye başladı.

150 kişilik destek ekibi depremzedelerin gönüllerine dokunuyor

Elazığ'da 6.8'lik depremin ardından gönüllü ve uzmanlardan oluşan 150 kişilik psikososyal destek ekibi, depremzedelerle iç içe yaşayarak hem ihtiyaç tespiti yapıyor hem de psikolojik destekte bulunuyor.

Teşekkürler yüreği güzel insan!

Elazığ’da deprem sonrası bir yandan fırsatçılık yapan insanlar olurken bir yandan da yüreği güzel insanlar oldu.

Bakan Soylu ve Kurum, Harput'u inceledi

Depremin ilk gününden itibaren Elazığ'da bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, tarihi Harput Mahallesi'nde incelemede bulundu.

Bakan Kurum deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde acil yıkım kararı verilen binaların enkaz çalışmalarının yürütüldüğü mahallelerde incelemelerde bulundu.

Depremin yaraları sarılıyor

Bakan Soylu ve Kurum’un koordinesinde Elazığ genelinde depremin yaraları sarılmaya devam ediyor.

'Elazığ eskisinden daha güzel olacak'

Mustapaşa Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: 'Elazığ eskisinden daha güzel olacak' dedi.

'Elazığ'da hasar tespit çalışmaları tamamlandı'

Elazığ'da hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Toplamda yıkık, acil yıkılacak, ağır hasarlı bina sayısı 8 bin 519, bağımsız bölüm sayısı 19 bin 821'e ulaşmıştır, şu an itibariyle 17 bin 400 konut projelendirilmesini başlattık dedi.

6.8'lik deprem 24 bin yapıya hasar verdi

Elazığ'da yaşanan 6.8'lik deprem sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde yapılan tespit çalışmaları kapsamında şuana kadar 24 bin 379 yapıda hasar tespit edildi. Hasar tespit edilen yapıların içinden 7 bin 319'unun ağır hasarlı olduğu öğrenildi.

'Elazığ genelinde 4 bin 600 binamız yıkılacak'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'da deprem sonrası yapılan çalışmalarla ilgili, Elazığ genelinde 4 bin 600 binamız yıkılacak. Önceliğimiz kentsel dönüşüm ve ağır hasarlı binaların yıkımı. Toplamda yapılacak konut sayısı hasar tespit çalışmalarımızın ardından netleşecek dedi.

Elazığ’da Hasar Tespit ve Koordinasyon Toplantısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un başkanlığında, İlbank Elazığ Bölge Müdürlüğü'nde Hasar Tespit ve Koordinasyon Toplantısı gerçekleştiriliyor.

'100 bin kardeşimiz depremden etkilendi'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, '100 bin kardeşimiz depremden etkilenmiş durumda' dedi.

Bakanlar, muhtarlarla bir araya geldi

Depremin yaşandığı Elazığ'da bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, muhtarları bilgilendirdi.

Bakan Kurum'dan, depreme ilişkin açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

'Acil yıkılacak 286 binamız var'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hasar tespit çalışmalarının yüzde 60’ına ulaşıldığını, Elazığ'ın yapı stokunun yüzde 25-30'ununda etkilendiğini ve acil olarak 286 binanın yıkılacağını söyledi.

İyi ki böyle insanlar var!

Elazığ'da, bazı ev taşıma şirketleri ücretsiz hizmet vermeye başlayarak duyarlılık gösterdi.

'Kalıcı konutlarımıza ilişkin çalışmaları yürütüyoruz'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ ve Malatya'da kalıcı konutlar ile ilgili çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı.

Son dakika! Bakan Kurum'dan önemli açıklama!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Karşıyaka'da inceleme

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Karşıyaka Mahallesinde depremzedelerle bir araya geldi.

Bakan Kurum, mahalleleri inceliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hasar gören mahallelerde bina ve alan incelemesinde bulunuyor.

Kira artışı iddialarına savcılık harekete geçti

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, deprem sonrasında ev kiralarında fahiş miktarda artış olması ile ilgili araştırma ve soruşturma başlatıldığı bildirildi.

İki mahallede kentsel dönüşüm başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'Yıkım süreci devam ederken Elazığ merkezde Mustafapaşa ve Sürsürü'de yıkımların olduğu alanlarda iki kentsel dönüşüm projesi gerçekleştiriyoruz' dedi.

Depremin ardından 5. gün

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk depremin 5. gününün ardından Elazığ Valiliğinde basın toplantısı düzenledi.

88 bina acil olarak yıkılacak

Elazığ'da 6.8'lik deprem sonrası sahada 500 kişilik ekiple yapılan çalışmada ilk aşamada ağır hasarlı olup acil yıkım kararı alınan 88 bina olduğu öğrenildi.

'Bugüne kadar korona virüsü olan hiç bir vakamız olmadı'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Çin'den gelen 9 kişilik kafile tur operatörüne ve şoför izole bir ortamda yakın takip etmeyi güvenlik amaçlı uygun gördük. Bugün sonuç H1N1 çıktı ve emin olduk. Bugüne kadar korona virüsü olan hiç bir vakamız olmadı dedi.