Ilkokul Birinci Sınıf Haberleri

Ilkokul Birinci Sınıf Haberleri

Anaokulu ve ilkokul öğrencilerinde ilk gün heyecanı

Türkiye genelinde anaokulu ve ilkokul birinci sınıflarda uyum eğitimi başladı.

Bakan Selçuk'tan okulların açılmasına ilişkin açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi eğitim ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerini okullarıyla buluşturmaya yönelik hazırlıklarını tamamladı.

Anadolu'nun güzelliklerini tuvale yansıtıyor

İstanbul'da yaşayan ve yazın tatil için baba ocağı Ovacık ilçesine gelen 48 yaşındaki Kemal Derman, ilkokul birinci sınıftayken dünya haritasını çizerek resim yapmaya başladı.

Minikler, bakıma alınan sokak hayvanlarını sevdi

Tunceli'de ilkokul birinci sınıf ve kreş öğrencileri, Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizinde hayvanları sevdi.

Aziziye Belediyesi’nden eğitime tam destek

Erzurum il ve ilçelerde yaklaşık 179 bin öğrenci için ilk ders zili bugün çaldı. 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle sabah saatlerinden itibaren velileriyle birlikte okullarına giden ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin heyecanları görülmeye değerdi. Aziziye Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda ilkokul öğrencilerine kırtasiye desteğini ihmal etmedi. Ilıca, Selçuklu ve Saltuklu Mahallerinde bulunan okullara giderek ilköğretim birinci sınıf öğrencilerine içinde kırtasiye malzemeleri ve eğitim içerikli materyallerden oluşan okul seti hediye eden Başkan Orhan, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu ve Başkan Yardımcısı Mustafa Kahveci ile birlikte okullara çıkarma yaptı. Ilıca Mahallesi'nde bulunan Fatih İlköğretim Okulu, Yavuz Selim bölgesinde bulunan TOKİ Şehit Jandarma Er İbrahim Aşıkoğlu İlkokulu ile birlikte Selçuklu Mahallesi'nde Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu ve son olarak Saltuklu Mahallesi'nde bulunan Vali Vefik Kitapçıgil İlköğretim Okulunda henüz okula başlayan birinci sınıf öğrencilerine okul seti hediye eden Başkan Orhan, hediyeleri öğrencilere kendisi dağıttı.

Erzurumlu Minik Ece’den Mehmetçiğe mektup

Erzurum Kayakyolu Çimento Müstahsilleri İşverenler İlkokul birinci sınıf öğrencisi Ece Özmen Mehmetçiğe Erzurum'dan mektup yazdı.

Yeşilyurt’ta 24 bin 500 öğrenciye satranç takımı

Yeşilyurt Belediyesi sosyal sorumluluk projelerinden 'Bir Gülücük Yeter' projesiyle bu yıl ilçedeki ilkokul birinci sınıflarda okuyan 5 bin 800 öğrenciye satranç takımı dağıtılıyor. 4 yıldır süren proje ile toplamda 24 bin 500 öğrenciye satranç takımı dağıtılmış olacak.