Etiketler

Çölyak hastaları açılacak imalathaneyi bekliyor

Elazığ'da Çölyak hastaları için glütensiz üretim yapacak olan imalathane için çalışmalar sürerken, biran önce faaliyete geçirilmesi için destek bekleniyor.

1 kilo 470 gram sahte altını piyasaya süremeden yakalandılar

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda hurda altın ile bakır tellerinin birleştirilerek sahte altın üretimi yapan 2 imalathaneye operasyon düzenlendi. Operasyonda 1 kilo 470 gram hurda altın ve altın basımında kullanılan makineler ele geçirilirken 6 şüpheli şahıs da suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

7 yaşındayken çırak olarak başladı şimdi yanında çalıştıracak çırak bulamıyor

Diyarbakırlı 52 yaşındaki Askeri Varlı, henüz 7 yaşındayken dayısının ayakkabı imalathanesinde çırak olarak işe başladı. Aradan geçen yaklaşık yarım asırlık süreçte usta olup çocuklarını da bu işten kazandığı parayla büyüten Varlı, şimdilerde çırak bulamamaktan şikayetçi.

Halkın sağlığıyla oynayanlara fırsat verilmedi

Erzurum'un Horasan ilçesinde bir hafta önce zabıta ekipleri tarafından mühürlenen kaşar peyniri imalathanesindeki ürünler bugün Tarım Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde imha edildi.

Zabıtadan Ramazan denetimi

Arapgir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla fırın ve unlu mamul imalathanelerinde kapsamlı bir denetim gerçekleştirdi.

Aziziye’de zabıta ekipleri Ramazan ayı denetimlerini tamamladı

Aziziye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yaklaşan Ramazan ayı öncesi ilçedeki gıda üretim işletmeleri, fırın ve unlu mamul imalathanelerine yönelik denetimlerini tamamladı.

Dikkat! Tazminatsız kovulabilirsiniz

Ustabaşı olarak çalıştığı mobilya imalathanesinde mesai arkadaşıyla kavga eden işçi, tazminatsız işten çıkarıldı.

Hani belediyesinden gıda denetimi

Diyarbakır'ın Hani İlçe Belediyesi ekipleri, yemek fabrikası, imalathane, market, kasap ve fırınlarda gıda denetimi yaptı.

40 metrekareden dünyaya ihracat

Diyarbakırlı Ahmet Çeçen, yakınlarından aldığı borçlarla 80 metrekarelik bir dükkan tuttu. Buranın yarısını satışa ayıran Çeçen, diğer yarısını da imalathane olarak kullanmaya başladı. Kısa sürede tanınan Çeçen, el emeği ürünlerini yurt dışına da göndermeye başladı. Çeçen, imalathanesini büyütüp gençlere istihdam olanağı sağlamak istiyor.

Zabıtadan bayram denetimi

Kahramanmaraş'ta, Dulkadiroğlu Belediyesi, özellikle dini bayramlarda vatandaşların sıklıkla tercih ettiği ikramların başında gelen tatlı, şeker, çikolata ve lokum imalathanelerini denetledi.

Lice’de 4 terörist öldürüldü

Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalına istihbari bilgi üzerine düzenlenen hava operasyonunda 4 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda, çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı ele geçirilirken, terör örgütünün el yapımı patlayıcı yapım imalathanesi bulundu.

Ramazan Bayramı öncesi tatlıcılara sıkı denetim

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi tatlı ürünlerinin satışını yapan iş yerleri ve üretim imalathanelerini sıkı bir şekilde denetliyor.

Bayram öncesi tatlıcılar talebe yetişemiyor

Yaklaşan Ramazan Bayramı nedeni ile Diyarbakır'da bulunan kadayıf imalathaneleri talebe yetişemez duruma geldi. Türkiye ve dünyanın çeşitli noktalarından sipariş alan kadayıfçılar, bayram nedeni ile önceliği iç talebe yoğunlaştırarak il dışından gelen tüm siparişleri askıya aldı.

Ramazan ayında tatlılar ve etler denetim altında

Erzincan genelinde, Ramazan ayı için üretim yapılan tatlı imalathanelerindeki denetimler artırıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Erzincan İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi ekipleri, Ramazanda üretilen tatlı imalathanelerinde ve satış aşamalarında yoğun bir denetim programı uyguluyor.

Zabıtadan sıkı denetim

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıda tüketimini sağlamak amacıyla gıda imalathanelerine yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi’nden fırınlara denetim

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, fırın ve pastaneler denetimden geçirildi. Halk sağlığı esas alınan denetimler sırasında imalathaneler hijyen, gramaj ve ruhsat konularında denetlendi.