Etiketler

'İmar Planını daha uygulanabilir hale getireceğiz'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 2016 yılında tamamlanan Revizyon İmar Planı sonrasında yaşanan aksaklıkların giderilebilmesi için çalışma başlattıklarını, uygulama alanlarında yaşanan sıkıntıları asgari seviyeye indirebilmek için tüm paydaşlarla ortak hareket ettiklerini vurguladı.

Kale’deki spor salonunda sona doğru

Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, ilçeye yaptırılan 200 kişi kapasiteli kapalı spor salonun bu yılın Aralık ayında tamamlanacağını müjdeledi. Kale ilçesinde 2 bin 500 metrekare alan üzerine yaptırılan ve 200 kişilik kapasiteli tribünlü kapalı spor salonu yapımı devam ediyor. Yüzde 70'inin tamamlandığı inşaatta incelemelerde bulunan Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, ilçenin her kesimine hizmet edecek olan, kapalı spor salonunun 2018 yılı Aralık ayında teslim edileceğini söyledi. Akdemir, spor salonunun tüm Kalelilere hayırlı olmasını dileyerek, 'İmar planımızdan yol olarak belirlenen alanda, Belediyemiz tarafından yoldan feragat edilerek imar planı değişikliğine gidilmiştir.' İfadelerine yer verdi.

Bakan Özhaseki, Sur’da incelemelerde bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde incelemelerde bulundu. Bakan Özhaseki, Sur'da tarihi dokuya bilinçli bir şekilde zarar verildiği iddialarına ilişkin, Sur ile ilgili Koruma Amaçlı İmar Planı var, bu plan doğrultusunda hareket ediyoruz. Bu planın haricinde hiçbir şey yapmadık. Burada yapılacak evlerin hepsi klasik Diyarbakır evi olacak dedi.

Başkan Kutlu şehir plancılarıyla bir araya geldi

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ilde görev yapan şehir plancılarıyla bir araya gelerek yeni imar planı üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Yeni imar planıyla Adıyaman’ın çehresi değişecek

Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Vechi Yüksek, şu an askıda olan yeni imar planıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Mahçiçek: “Yeni bir imar planı ile bu memleket birinci sınıf olacak”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş'ın imar planının yeniden hazırlanılması gerektiğini belirterek, Hiç para harcamadan bu şehir yeniden dizayn edilebilir dedi.

Yeni imar planını askıya çıktı

Adıyaman Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında meclis üyeleri tarafından kabul edilen yeni imar planı askıya çıktı.

Adıyaman’da yeni imar planını onayladı

Adıyaman Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında meclis üyelerine sunulan yeni imar planı oy çokluğuyla onaylandı.

Kayapınar’da yeni imar yolları açılıyor

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yeni imar yolları açma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler, imar planında yol olarak gözüken ancak çeşitli nedenlerle işlerlik kazanamamış yolları açarak, vatandaşların hizmetine sunuyor.

Surlu aileler için yapılan konutlar hızla yükseliyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör olaylarında evleri yıkılan vatandaşlar için Toplu Konut İdaresince (TOKİ) yapılan konutlar hızla yükseliyor. Kentte toplam 5 bin 637 konut yapılacakken, kaba inşaatı tamamlanan 320 konut Mayıs ayında hak sahiplerine verilecek. Sur'da Koruma Amaçlı İmar Planı'na uygun olarak yapılan 44 konutun inşaatı ise sürüyor.

Jeolojik etüt çalışmaları mahallelerde devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, imar planı için altlık olacak jeolojik etüt çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Elazığ Belediyesi'nden eleştirilere yanıt

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Karahan Çelik, askı süresi devam eden Revizyon İmar Planı’na ilişkin eleştirilere cevap verdi.

Revizyon İmar Planı askıya çıktı

Elazığ Belediyesi Revizyon İmar Planı çalışmalarını tamamlayarak, 27.05.2016 tarihi itibariyle askıya çıkardı.

İşbirliğiyle 38 mahallemizi kalkındıracağız

‘Biz Hep Birlikte Bir Gücüz’ sloganıyla çalışmalarına yön veren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Çatalçeşme Mahallesi sakinleriyle buluştu. Her fırsatta vatandaşlarla bir arada olmaya özen gösteren Başkan Yanılmaz, öğlen sonrası zamanının büyük bir bölümünü Çatalçeşme Mahallesi’nde geçirerek, mahallelinin günlük yaşamına ortak oldu.

Elazığ dikkat! Sona gelindi

Elazığ Belediyesi tarafından başlatılan Revizyon ve İlave İmar Planı çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Vatandaşlardan gelecek taleplere ilişkin dilekçe teslimi için son başvuru tarihi 15 Aralık 2015 olarak açıklandı.