Etiketler

‘Her an deprem bekliyor gibi hazır olmak lazım’

Bingöl'e gelen deprem uzmanı Yüksek İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki,’Bingöl’ün her zaman her an hazır olması lazım. Çünkü daha önce ciddi depremler atlatmış bir bölge. Her an deprem bekliyor gibi hazır olmak lazım’ dedi.

Hafta içi mühendis hafta sonu çoban kardeşler

Elazığ'da elektrik-elektronik mühendisi Musa Aydemir ve inşaat mühendisi kardeşi Yakup Aydemir, hafta içi ofiste proje çiziyor, hafta sonları ise 200 küçükbaş hayvana çobanlık yapıyor.

Babadan devraldığı 56 yıllık kokuları özveriyle üretiyor

Elazığ'da babadan öğrendiği kolonyacılık mesleğini uzun yıllardır tutkuyla sürdüren inşaat mühendisi Güven Buldaç (48), adı, formülü ve kendine has esansları ile 56 yıllık maziye sahip kolonyaları, nostaljik koku seven müşterileri için özveriyle üretiyor.

Erzurum için Fevzi Çakmak

Erzurum Büyükşehir Belediyesine AK Parti'den talip olan inşaat mühendisi Fevzi Çakmak, Niyet hayır, akıbetimiz de hayır olur diyerek, belediye başkan aday adaylığı müracaatımızı AK Parti Genel merkeze teslim ettik. Rabbim çıkmış olduğumuz yolda hakkımızda hayırlısını nasip etsin dedi.

MHP adayı kılıç Oltu’da seçmenle bir araya geldi

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum Milletvekili Adayı İnşaat Mühendisi Serhat Kılıç, Oltu'da mahalle ziyaretleri gerçekleştirdi.

İmar Barışı konusunda muhtarlar bilgilendirildi

Erzincan'da muhtarlar imar barışı konusunda bilgilendirildiler. Kamuoyunda ''İmar Barışı'' olarak da bilinen düzenlemeye göre çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda muhtarlara düzenleme hakkında bilgi verilmek üzere toplantı düzenlendi. Vatandaşların imar barışı konusunda azami seviyede bilgi sahibi olmalarını ve faydalanabilmelerini sağlamak amacıyla organize edilen toplantıda İl Müdürü Gökhan Aydemir ve İnşaat Mühendisi Hasan Boy tarafından İmar Barışı ile ilgili sunum yapıldı ve ardından soru cevap şeklinde vatandaşların karşılaşabilecekleri sorunlar hakkında bilgi verildi.

MHP Milletvekili Adayı Kılıç, vatandaşlarla bir araya geldi

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum Milletvekili Adayı İnşaat Mühendisi Serhat Kılıç, Oltu'da mahalle ziyaretleri gerçekleştirdi.

Tarihi Mamahatun külliyesi restore edilecek

Erzurum Vakıflar Bölge Müdürü Dr. İsmet Çalık, Yüksek İnşaat Mühendisi Mustafa Küçük ile birlikte Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek, yenileme çalışmaları yarım kalan Mamahatun Külliyesi hakkında bilgi alışverişinde bulunarak, külliyede incelemelerde bulundular.

Karayolları Şefliğine Özkan Ayaz atandı

Karayolları 81. Şube Şefi Erkan Erkmen'nin FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından yerine İnşaat Mühendisi Özkan Ayaz atandı.

Bayındır Memur-Sen İl Başkanlığına Osman Çelebi atandı

Bayındır Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nevzat Dişbudak'ın emekliye ayrılmasının ardından yerine Adıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak görev yapan Osman Çelebi atandı.

İnşaattaki tecrübelerini geleceğin inşaat mühendisleriyle paylaştılar

Ortak Değer Malatya Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Güngör İnşaat Yetkilisi Bülent Güngör ile İnşaat Mühendisi Mehmet Onur Altun, İnönü Üniversitesi İnşaat Bölümü öğrencileriyle söyleşide bir araya geldi.