Etiketler

Elazığ’da 'İpekböceği Yetiştiriciliği' toplantısı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası İpekböceği Yetiştiriciliği İcra Komitesi Çalışmaları kapsamında Bursa Kozabirlik Yönetim Kurulu ve Eğitmenleri tarafından ipekböceği yetiştiricilerimize yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

'İpek Böcekçiliği' bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Elazığ'da ipek böcekçiliği yetiştiricilerine yönelik istişare ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Elazığ söz sahibi olacak! 5 yılda 14 bin 400 kilogram koza hasat yapılabilecek

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) bünyesinde kurulan İpek Böcekçiliği Yetiştiriciliği İcra Komitesi, çalışmalarıyla kentin ipek böcekçiliği üretiminde Türkiye'de söz sahibi olmasını hedefliyor.

Kadınların eli değdi, ipek böcekçiliği başladı

Elazığ'da çoğunlukla kadınların yer aldığı çalışma ile teşvik edilen 140 kişi ipek böcekçiliğine başladı, ilk hasadı da bugün gerçekleşti.

Kulp ipek böcekçiliğinde Türkiye’nin birincisi oldu

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi, ipek böcekçiliği üretiminde 57 il ve 233 ilçeyi geride bırakarak birinci oldu.

Terör bitti ipek böcekçiliği üretimi tavan yaptı

Terörden arındırılan Diyarbakır'ın Kulp ilçesi, ipek iplik üretiminde Türkiye'nin yarısından fazlasını geçmeyi başardı. Tek tesiste 5 tona yakın ipek ipliği üretilen ilçede hedef hem istihdamı hem de üretimi maksimum seviyeye çıkarmak.

Kulp’ta ipekböceği koza alımları başladı

Diyarbakır'ın Kulp İlçe Kaymakamlığı İpek Böcekçiliğini Teşvik ve Geliştirme Projesi'nde, 2018 yılı üretim sezonu hasadı başladı.

İpek böcekçiliğinde Türkiye üretiminin yarısı Diyarbakır’ın Kulp ilçesinden

Diyarbakır, ipek böcekçiliği ve buna bağlı olarak ipek üretiminde Türkiye toplamının yarısını yakalamayı başardı. Tek tesiste 4 ton ipek üretilen fabrikada hedef, istihdam sayısı ile üretimini her geçen yıl daha üst seviyeye çıkarmak.