Etiketler

İlçede kurulan tekstil atölyesi kadınlara iş kapısı oldu

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde kurulan bir tekstil atölyesinde ilk aşamada 80 kadın iş başı yaparken, ilerleyen süreçte çalışan sayısının 200'e çıkacağı belirtildi.

Öğrencilere yaz tatilinde 2 bin 842 lira

'Hem sosyalleş hem de para kazan' sloganıyla, Başkan Erdoğan tarafından startı verilen iş programı kapsamında yaklaşık 150 bin öğrenci yaz tatilinde işbaşı yapacak.

'1500 kişi iş başı yapacak'

AK Parti MKYK Üyesi, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Çalışma ve İş Kur Müdürlüğü bünyesinde Toplum Yararına Program Kapsamında 1500 kişiye 6 ay süreli geçici istihdam sağladıklarını belirtti.

Horasan Belediyesi kar timleri iş başında

Karla mücadele çalışmasında görev alan 40 personel, şehirde kar temizle çalışmalarına katıldı.

Büyükşehir’in Kar Timleri iş başında

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kar Timleri, ulaşımda herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için kentte karla mücadele çalışmasını 7/24 sürdürüyor.

Okul trafik geçit görevlileri iş başında

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü tarafından okul çıkış saatlerinde öğrencilerin güvenli şekilde geçişlerini sağlamak amacıyla eğitimler başladı.

Kahramanmaraş’ta gizli sivil trafik ekipleri iş başında... Trafik Müdürü Hakan Doğan, “10 günde bin 520 araç kontrol edildi”

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şubesi polis ekiplerince araç ve sürücülere yönelik uygulama yapıldı.

Gezici temizlik ekibi iş başında

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Belediyesi tarafından oluşturulan 'Gezici Temizlik Ekibi' her gün faklı mahallelerde genel temizlik yapmaya başladı.

Osman İsot MTAL’’nin yaz stajı başladı

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin (MTAL) iş garantili protokol kapsamında yapılan staj eğitiminin üçüncü grubu iş başı yaptı.

Bakan Tüfenkci: "Onlar yıkmak biz ise yeni Türkiye’yi inşa etmek için oy istiyoruz"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Birileri yıkmak için sizden oy istiyor, birileri yapmak, yeni bir Türkiye inşa etmek için oy istiyor. Türkiye'de iktidar sorunu yok, muhalefet sorunu var. Yıkmak için insan iş başına gelir mi? 'Türkiye'yi inşa edelim' dediğimizde köşe bucak kaçan bir muhalefet var dedi.

Bakan Tüfenkci: "24 Haziran tarihi bir fırsat"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Yıkmak için bir insan iş başına getirilir mi? Yapmak için, yeni bir Türkiye'nin inşası için iş başına getirilir. Onun için yeni bir Türkiye'nin temelini güçlü bir meclis ve hükümet atacak. Bunun için de 24 Haziran tarihi bir fırsat dedi.

Bakan Tüfenkci: “Vizyon sahibi olmayan liderlere mi işi teslim edeceğiz”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Yaptıkları ortada olan bir lidere mi yoksa iş başına geldiklerinde Kanal İstanbul ve yerli otomobil projesi de dahil olmak üzere 'Bunları durduracağız, bunlar boş' diyen vizyon sahibi olmayan liderlere mi işi teslim edeceğiz, 24 Haziran'da buna karar vereceğiz dedi.

'Adaylar çıktı meydana yalan dolan, her şey var'

Başbakan Binali Yıldırım, CHP'nin adayı Muharrem Bey diyor ki 'Ben iş başına gelirsem yerli araba yapımını durduracağım. Kanal İstanbul'u iptal edeceğim.' Kardeşim daha ne vaatler ne vaatler. Böyle vaat işinde ölçüyü kaçırdılar ki neredeyse sağ elinize güneşi vereceğim, sol elinize ayı vereceğim diyecekler. Yakında bunu da derler merak etmeyin dedi.

Aziziye’de resmi ramazan davulcuları iş başında

Aziziye Belediyesi, ilçede görev yapan 10 ramazan davulcusuna resmi kimliklerini teslim etti.

Aşkale’de gıda denetimcileri iş başında

Aşkale ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda denetimcileri ilçe genelindeki tüm market, kahvehane ve dükkanları tek tek kontrol ettiler.

Avustralya’nın Ankara Büyükelçisi Marc Innes-Brown Erzincanda

Erzincan Üniversitesi tarafından hazırlanan, Avusturalya Büyükelçiliğinin desteklediği Yaylabaşı, Yalnızbağ, Çukurkuyu ve Kavakyolu Ortaokullarında yaklaşık 300 öğrencinin STEM eğitimi aldığı Küçük Mucitler İş Başında projesinin sergi açılışını gerçekleştirildi.

Elazığ'da kadroya geçen 179 işçi, iş başı yaptı

Elazığ İl Özel İdaresinde kadroya geçen 179 işçi mesaiye başladı.

Belediyenin dalgıçları iş başında

Sivas Belediyesi ekipleri dalgıç kıyafetleri giyip kanalizasyon borularına girdi.

Milyonlarca kişiye müjde! 400 lira verilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Dün gece Meclisteydik, inşallah bugün tamamlanacak. Çok güçlü istihdam teşviklerimizin olduğu yeni bir paketimiz Mecliste görüşülüyor, dedi. Bakan Sarıeroğlu, iş başı eğitim kurslarına katılan kadınların 2-5 yaş arasındaki çocukları için 400 TL bakım desteği vereceklerini söyledi.

Misaş’tan istihdama destek

Elazığ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile KÜÜM Gıda A.Ş bünyesindeki Misaş Marketler Zincirinin 52 şubesinde istihdam edilmek üzere 58 kişilik iş başı eğitim programı protokolü imzalandı.

Bakkal teyzeler iş başında

Elazığ'da bakkalcılık yapan kadın esnaflar bir araya gelerek kurdukları Bakkal Teyzeler Platformu ile yaşanan sorunlarına çözüm arıyorlar.

Eski okul, tekstil atölyesi oldu 150 kadın iş başı yaptı

Tunceli'nin Pertek ilçesindeki eski bir okulun zemin katı 150 kişiye ekmek kapısı oldu.

Doktor balıklar kış aylarında da iş başında

Sivas'ın Kangal ilçesinde bulunan balıklı kaplıca, kış aylarında da şifa arayanların uğrak yeri. Cilt hastaları sıfırın altındaki hava ısısına rağmen 37 derece sıcaklıktaki selenyum içerikli suda balıklarla şifa buluyor.

Büyükşehir’in kar timleri iş başında

Yoğun kar yağışı sonrası harekete geçen Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kar Timleri, ulaşımda herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için kentte karla mücadele çalışmasına başladı. Kırsal alan, ana ve ara arterler, cadde ve sokaklarda karla mücadele çalışması yapan ekipler, araç ve yaya trafiğinin bulunduğu bölgeleri baştan aşağı temizledi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadelede görev yapacak olan Kar Timleri, tüm ekipmanıyla haftada 7 gün 24 saat esasıyla göreve hazır hale getirildi. Bin 186 mahalle ve bağlı yerleşimlerdeki 5 bin 530 kilometrelik yol ağında görev yapacak olan Kar timleri, kış mevsimi için hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir'in Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı Yol Yapım Şube Müdürlüğü'nde görevli 70 personel, karla mücadelede çalışacak. Fen İşleri'ne bağlı Kar Timleri, 25 bıçaklı tuzlama, 7 bıçaklı, 12 greyder, 11 yükleyici, 6 beko loder, 8 mini loder, 2 kar savurma, 25 kamyon olmak üzere toplam 96 araçla görev yapacak. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü'ne bağlı 165 personelden oluşan kar timleri de, bu kış mevsimi 36 greyder, 21 yükleyici, 11 dozer, 16 kar bıçaklı kamyon, 5 kar savurma, 3 kar üstü araç olmak üzere toplam 92 araçla karla mücadele çalışması yapacak. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'nda görevli 80 personel de karla mücadele çalışmasında aktif olarak çalışacak. Bu arada acil müdahale için de her gün 16 greyder ve 11 yükleyici kentte göreve hazır halde olacak.

Adıyaman’da okul trafik geçit görevlileri iş başında

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü tarafından okul çıkış saatlerinde öğrencilerin güvenli şekilde geçişlerini sağlamak amacıyla başlatılan eğitimler sona erdi.

Küçük zabıtlar iş başında

Yeşilyurt Belediyesi Zabıta İşler Müdürlüğü tarafından toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan Gönüllü Zabıta projesi kapsamında Yeşilyurt'taki okullarda okuyan küçük öğrenciler zabıta kıyafetleri giyerek okul kantinleri, lokantalar, marketler ve iş yerlerini sıkı bir denetime tabi tuttu.

Uygulamaya takılan şahıs başına dayadığı silahla polise direndi

Diyarbakır'da, uygulama noktasına takılan bir şahıs, belinden çıkardığı ruhsatsız silahını başına dayayarak polise direndi. Yaklaşık 2 saat süren ikna çabalarının ardından şahıs, arabaya bindirilerek emniyete götürüldü.

Toplum destekli polisler iş başında

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü faaliyetlerini sürdürüyor. Yapılan çalışmalar çerçevesinde suçun oluşmadan önce önlenmesi, vatandaşların mağduriyet yaşamalarının önüne geçilmesi, vatandaşlarda oluşabilecek suç korkularının en aza indirilmesi, toplumda birlik ve beraberlik içinde yaşamanın önemi ve Polis-Halk ilişkilerinin güçlendirilmesi amacıyla Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde Ahıska Türkü vatandaşlar ile Üzümlü halkına Toplum Destekli Polisler tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Üzümlü Anadolu Lisesi ile Üzümlü Kız Meslek Lisesi ziyaret eden polisler yöneticiler ve öğrencilerle yapılan görüşmelerde okul hayatında yaşanan sıkıntılar üzerine tavsiyeler de bulundular. Ahıska Türklerinin yaşadığı yerleşkeyi ziyaret eden Toplum Destekli Polisler yetkili Vahit Mirza ve Ahıska Türkleri ile günlük yaşamdaki sorunlar ve çözümler hakkında söyleşi yaptılar. Polisler ayrıca Üzümlü Kapalı spor salonunda düzenlenen Üzümlü Belediye güreş takımı ile Batman Petrol güreş takımı arasındaki müsabakalar için orada bulunan sporcular, öğrenciler ve ilçe protokolü ile görüşüp Emniyet Teşkilatını tanıtıcı bilgilendirme broşürleri dağıttılar.

Palandöken Belediyesi yeni hizmet binasında iş başı yaptı

Palandöken Belediyesi, yeni hizmet binasına kavuştu. Otoparkından çevre düzenlemesine, çalışma ofislerinden aydınlatması ve mimari üslubuna varıncaya kadar eşsiz bir eser olan yeni hizmet binası, ilçenin adeta gülen yüzü oldu.

Yeni statla ilgili Evkur Yeni Malatyaspor’a kötü haber

Malatya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, Malatya'ya yeni yapılan statla ilgili yaptığı açıklamada Tüm Malatyalılar gibi biz de stadın bakanımız tarafından teslim alınıp, bize verileceği günü bekliyoruz. Öyle tahmin ediyorum, Nisan sonu Mayıs başı gibi belki bir iki son maç yeni statta oynatılabilir dedi.