Etiketler

Elazığ'da 'Pazarlamada Yeni Trendler' semineri

Elazığ'da iş dünyasına Pazarlamada Yeni Trendler semineri verildi.

Bu zafer ekonomide etkisini gösterecek

Barış Pınarı ile terör örgütüne ağır darbe indiren Türkiye’nin ABD ile müzakerelerde istediğini aldığını belirten iş dünyası temsilcileri 'Sahada kazanılan başarı, diplomatik başarı ile taçlandı' dediler.

'Yeni ekonomi programında hassasiyetler dikkate alınmıştır'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan,açıklanan Yeni Ekonomi Programı'nın (YEP) içinden geçilmekte olan ekonomik sürecin hassasiyetlerinin dikkate alındığını gördüklerini ve iş dünyası olarak çalışmaya, üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Elazığ’da iş dünyası istişare toplantısı

Elazığ’da düzenlenen istişare toplantısında iş dünyası bir araya geldi.

KMTSO Başkanı Zabun iş dünyasının sorunlarını Bakan Pekcan’a sundu

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'a bir rapor sunarak iş dünyasının sorunlarını ve çözüm önerilerini iletti.

ETSO Başkanı Yücelik’ten yeni yıl mesajı

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, yayımladığı yeni yıl mesajında, 2019'un dünyaya huzur ve barış, iş dünyasına bereket getirmesi temennisinde bulundu.

Alim: “Erzurumun geleceğine birlikte yön verelim”

Erzurum Ekonomisi temalı Geleneksel 1. Kahvaltı Toplantısı STK Yöneticileri ve basın mensupları ile İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (İPEKYOLUSİFED) Mehmet Nuri Alim Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İPEKYOLUSİFED yönetimi Erzurum Valisi Memiş ile görüştü

İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Alim, başkanlığında yönetim kurulu ile birlikte Erzurum'a yeni atanan Vali Okay Memiş' e hoş geldin ziyaretinde bulunarak makamında ziyaret ettiler.

İPEKYOLUSİFED’den Aydın’a destek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Erzurum ve diğer doğu illerinde doğalgaza indirim uygulanmasını istemesinin ardından ilk destek İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Mehmet Nuri Alim'den geldi.

Öğrencilere iş adamları ve iş dünyasının beklentileri anlatıldı

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, üniversite öğrencilerine iş adamlarının ve iş dünyasının gençlerden beklentilerini anlattı.

Başkan Bayır: “Üzerimize düşen vazifeyi yapmaya hazırız”

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Erzurum Başkanı Taner Bayır, Enflasyonla mücadeleye kapsamında iş dünyasına fedakrlık çağrısında bulunarak, Biz Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız dedi.

Enflasyonla mücadeleye TÜMSİAD’dan top yekün destek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, enflasyonla topyekûn mücadele programı'nı açıklaması üzerine iş dünyasından önemli açıklamalar geldi. Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD)'dan yapılan açıklamada enflasyonla mücadelenin sağlıklı bir ekonomi için önemli olduğu ifade edildi. Enflasyonla topyekûn mücadele yolunu desteklediklerini açıklayan TÜMSİAD, 'Türkiye ürettikçe ekonomisi daha da güçlenecektir' ifadelerine yer verdi.

Alim: “Enflasyonla mücadelede önce küçüğü düşün ilkesi Ekonomimiz için kritik önem taşımaktadır”

Erzurum İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (İPEKYOLUSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Alim, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'na ilişkin olarak bir değerlendirme yaptı.

Alim: “Finans ve reel sektör için tedbir paketi, YEP’in temelini sağlamlaştıracaktır”

Yeni Ekonomi Programı'nın şeffaflık noktasında izleme ve hesap verme mekanizması ile yenilikçi yaklaşımının, geleneksel OVP'lerin dışında bir bakış açısı sunmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirten İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (İPEKYOLUSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Alim, finans ve reel sektörün sıkıntılarına yönelik olarak acil bir eylem planının da ortaya konmasının önemli olduğunu vurguladı. Alim, Finans ve reel sektörün sıkıntılarını odağına alan bir yaklaşım, YEP'in yüksek katma değerli üretim ve ihracat vurgulu yapısını da güçlendirecektir. Bu doğrultuda önümüzdeki günlerde finans ve reel sektörün mali sıkıntılarını yeniden yapılandırma yolunda ortaya konacak eylem planının 'Önce Küçüğü Düşün' ilkesi çerçevesinde ele alınması, yeni bir yaklaşım sunan YEP'in ruhuna da uygun olacaktır dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Ticaret Borsası’nı ziyaret etti

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Malatya Ticaret Borsası'nı ziyaret ederek iş dünyasının temsilcileri ile istişarede bulundu. Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Ancak bunları da aşacağımıza inanıyoruz dedi.

Bölgenin tek engelsiz yaşam merkezi açıldı

Bölgede 8 bin metrekare alanı ile ilk ve tek olma özelliği taşıyan Battalgazi Engelsiz Yaşam Merkezi görkemli bir tören ile hizmete girdi. TörenE siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

İş dünyasının nitelikli eleman sorunu MEGİP'le çözülecek

İş dünyasının nitelikli eleman sorunu, İstihdam Seferberliği kapsamında hayata geçirilecek olan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) ile çözülecek.

MTB’den destek açıklaması

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan, dolar ile ilgili yaptığı açıklamada, Biz iş dünyası olarak her zaman hükümetimizin de, devletimizin de, siyasi iradenin de yanındayız dedi.

'100 günlük icraat programı bizleri heyecanlandırdı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 100 günlük icraat programının iş dünyasını heyecanlandırdığını belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, İş dünyasının beklentileri doğrultusunda hazırlanan projelerin ve düzenlemelerin bir an evvel hayata geçmesini bekliyoruz. Kaybedecek vaktimiz yok, şimdi eylem zamanı. Elazığ olarak ülkemize en yüksek katkıyı sağlamaya hazırız dedi.

Sadıkoğlu’ndan Malatya ekonomisi için işbirliği vurgusu

MÜSİAD ziyaretinde konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Malatya ekonomisinin kalkınması ve iş dünyasının önünün açılması için birlik, beraberlik ve işbirliği içinde güzel işler yapacağımıza inancımız tamdır dedi.

'Hedeflerimiz işsizlik sorununu çözmektir'

Hedeflerinin ilin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına odaklı olarak işsizlik sorununu çözmek olduğunu belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, Tüm bunları başarabilmemiz için siyaset kurumunun, il yöneticilerinin, kurum ve kuruluşların, STK'ların, finans sektörünün ve iş dünyasının müşterekliği şarttır dedi.

MÜSİAD’dan 24 Haziran’da Erdoğan’a destek açıklaması

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Hüseyin Kalan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı 24 Haziran 2018 tarihinde yeniden Cumhurbaşkanı olarak görmeyi iş dünyası ve ülkemizin geleceği adına son derece olumlu buluyoruz dedi.

Halkbank üst yönetimi başkan Arslan’la biraraya geldi

Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı R.Süleyman Özdil’i makamında ağırlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Halkbankası’nın KOBİ ve esnafın bankası olduğunu ifade ederek, iş dünyasının bankacılık sektöründen beklentilerinin karşılanması çağrısında bulundu.

İPEKYOLUSİFED Mehmet Nuri Alim ile devam dedi

İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu genel kurulu yapıldı. Kurucu başkan Mehmet Nuri Alim yeniden başkanlığa geçildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, iş dünyasını ziyaret etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve 27. dönem Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, seçim çalışmaları kapsamında iş dünyasını ziyaret etti. Barış, huzur ve güven duygusunun şehrin en temel sorunu olduğunu belirten Eker, Bu sorunun en büyük sebebinin PKK terör örgütüdür dedi.

Erzurum’un ilk ekonomi gazetesi İş’te Erzurum 5 bin tirajla çıktı

Erzurum'da iş dünyasından sektörel haberleri sayfalarına taşıyan İş'te Erzurum 5 bin tirajla yayın hayatına başladı. Erzurum medyasının sevilen genç isimleri Ramazan Karataş ve Ömer Karataş'ın birlikteliği ile 24 sayfa tamamı renkli sektörel içeriği ile ilk sayısı çıktı.

Yücelik, TOBB Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Türk iş dünyasının çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğine seçildi.

MTSO Başkanı Sadıkoğlu TOBB yönetiminde

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, iş dünyasının en büyük çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) gerçekleştirilen organ seçimleri sonucunda 15 kişilik yönetim kurulunda yer aldı.

DTB Başkanı Yeşil, TOBB yönetimine seçildi

İş dünyasının çatı örgütü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) seçim süreci tamamlandı. 365 oda ve borsa başkanı tarafından aday gösterilen Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden dört yıllığına Başkan seçilirken Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ise TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Erdal Atik, TÜRKONFED Olağan Genel Kuruluna katıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili aday adayı Erdal Atik, katıldığı Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) 13. Olağan Genel Kurulunda başkanlığı devralan Orhan Turan'ı tebrik etti.