Etiketler

Elazığ'da 'Dev yatırım, 3 bin 500 kişiye iş'

Elazığ'da Saka Holding tarafından, 3 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak 51 bin metre kare alanda inşasına başlanan ve yüzde 70 seviyesini gelinen 230 milyon lira maliyetli Tam Entegre Tekstil tesisinin tanıtımı yapıldı.

Müjdeli haber! Elazığ’da 672 kişiye iş imkanı

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 672 kişinin 9 ay süreyle işe alınacağını açıkladı.

Bakan Selçuk'tan gençlere müjde!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Sosyal Çalışma Programlarına 20 bin gencin merkezi kura ile yerleştirileceğini bildirdi.

MEGİP Projesiyle 159 kursiyere iş imkanı

Elazığ'da işletmelerin ara elaman problemini çözecek olan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) projesi ile tekstil sektöründe yeni atılan imzalarla 159 kursiyere iş imkanı sunuldu.

Destek almadan 500 bin lira harcadı, organik ürün üretim merkezi açtı

Uzun yıllardır Diyarbakır'da çeşitli sektörlerde çalışan Özlem Külahci, kendi imkanlarını kullanıp 500 bin lira harcayarak organik ürün üretim merkezi açtı. Birlikte çalıştığı 20 kadınla çalışan kadınların yükünü almak için yola çıkan Külahci'nin en büyük hayali, üretim merkezini genişletip daha fazla kadına iş imkanı sağlamak.

Darendeli kadınlara iş imkanı

Darende Kadınlar Derneği tarafından Darendeli kadınlara iş imkanı sağlamak amacıyla hazırlanan Tekstil Geçimim Olsun adlı projenin uygulanması başladı.

Su kuyusu, banyo ve bambu evler tamamlandı

Sivas'ta ihtiyaç sahiplerine Gıda Bankası'ndan ücretsiz alışveriş imkanı sağlayan Hayat Ağacı Derneği Arakan'da yaşayan Müslümanlar için yaptığı su kuyusu, banyo ve bambu evleri tamamladı.

2 çocuk annesi devlet desteğiyle 30 kişiye iş imkanı sağladı

Bingöl'de eşi yaşamını yitirdikten sonra iş hayatına atılan 2 çocuk annesi Ebru Aydın, devlet desteği alarak kurduğu mobilya atölyesinde 30 kişiye iş imkanı sağladı. Aydın, benzer işi sadece erkeklerin değil kadınların da yapabileceğini gösterdi.

Bakan müjdeyi verdi! Binlerce kişiye iş imkanı...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, müjdeli haberi Bursa`da verdi. PTT’nin bünyesine kattığı 2 bin 539 araç törenle teslim edildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT’ye 5 bin personel alınması için çalışmalara bu ay başlanacağı müjdesini verdi.

Eski Bakan Emiroğlu’ndan mesleki eğitim vurgusu

Eski Milli Eğitim Bakanı Metin Emiroğlu, çıraklık ve mesleki eğitim okullarının önemine dikkat çekerek, Eğer temel eğitimden sonra çocuklarımızı mesleki eğitime yönlendiremez isek üniversitelerin önünde yığılma oluyor. Hatta üniversiteyi bitirenler de iş imkanına kavuşamıyor. Daha çok üretim yapmak için bu okullarımıza önem vermeliyiz dedi.

Öğrenciler Gıda Bankası’nda yardımlaşmayı öğreniyor

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile ihtiyaç sahiplerine ücretsiz alışveriş imkanı sağlayan Gıda Bankası öğrencilere yönelik sosyal yardımlaşma ve dayanışma eğitimi ile ilgili iyi bir model oluyor.

Ev hanımlarına evden iş imkanı

Dünya genelinde 12 ülkede 325 bin üye ağı bulunan Biobellinda, ev hanımlarına evden iş imkanı sunuyor.

5 öğrenci Aras Elektrik Dağıtım A.Ş bünyesinde iş imkânına kavuşacak.

Erzincan Üniversitesi ve Aras Elektrik Dağıtım A.Ş arasında eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Vali Sonel’den 2 bin istihdam müjdesi

Önümüzdeki yılın 19 Mayıs tarihine kadar bin 62 kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini belirten Tunceli Valisi Tuncay Sonel, yapılmasını planladıkları çalışmalarla kentte yaklaşık 2 bin kişiye iş imkanı sağlamış olacaklarını aktardı.

400 kişi iş sahibi oldu, yaklaşık bin kişiye de müjdesi geldi

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, kısa sürede tekstil atölyesi ile 400 kadına iş imkanı sunulduğunu, 19 Mayıs'a kadar kentte bin 362 kişiyi istihdam etmeyi planladıklarını söyledi.

Diyarbakır’da mezun ol, üniversiteyi İngiltere ve Amerika’da oku

Diyarbakır'da eğitim veren bir özel okul mezunlarına İngiltere ve Amerika'da sınavsız üniversiteye geçiş imkanı sağlayarak Doğu ve Güneydoğu'da bir ilke imza attı. Okulun yönetim kurulu başkanı Nedim Dengiz, Çift dilli eğitim ve çift diploma ile öğrencilerimize bambaşka hayaller ve gelecek kurma imkanı tanıyoruz dedi.

Tunceli’de İl Ekonomi Kalkınma Koordinasyon Toplantısı

Tunceli'nin korkusuzca özgürlüğün, hürriyetin, insan hakların yaşanacağı bir il olmasını istediğinin altını çizen Vali Osman Kaymak, Cazibe merkezleri programı kapsamında 170 milyonluk kredi talebiyle 600-700 kişiye iş imkanı sağlanmasını amaçladıklarını ve Munzur gözeleri için de çok ciddi projenin olduğunu söyledi.

Dicle Elektrik’e istihdama katkısından dolayı teşekkür belgesi verildi

Yaklaşık 4 yıldan bu yana Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Şırnak illerine enerji dağıtım hizmeti veren ve bu sürede 5 bini aşkın kişiye iş imkanı sağlayan Dicle Elektrik, istihdama sağladığı katkı nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından 'Teşekkür Belgesi' ile ödüllendirildi. Söz konusu belge, Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin tarafından 5. İstihdam Kariyer ve Girişimcilik Fuarı etkinliği sırasında Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel'e verildi.

Gençlere büyük müjde!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, işsizlik fonunda biriken parayla 1 milyon 250 bin gence iş imkanı sağlayacaklarını açıkladı.

Devlet korumasındaki gençler, kamuda işe yerleştirildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı yuva ve yurtlarda kalan çocuklar 18 yaşını doldurup reşit olduktan sonra, devlet memuru olabiliyor. Bu kapsamda Ocak ayı içerisinde Erzurum'da bulunan 25 genç kamuda iş imkanına kavuştu.

Hükümet'ten devrim niteliğinde yeni paket

Esnafa sicil affı gelecek, işsizlik maaşı alacak. Öğrenciye 260 lira harçlık verilecek. İşsizlere her ay bin 500 lira ödenecek. 880 bin kişiye iş imkanı sağlanacak. 720 bin taşeron kadroya alınacak.

Bakan Elvan yatırım destek planlarını açıkladı

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini kapsayan yatırım destek planları ile ilgili, “Bir taraftan terörün kökünü kazıyacağız, diğer taraftan da oradaki genç, dinamik nüfusumuza iş imkanı ortaya koyacağız. Bunu bilelim, bu bölgenin gerçekten büyük bir potansiyeli var” dedi.

Ebegemliler İş Sahibi Oldu

Elazığ Belediyesi tarafından gençlere iş imkanı sağlamak amacıyla başlatılan EBEGEM kursunun ilk mezunları, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın katıldığı törenle sertifikalarını aldılar.