Etiketler

İş makineleri, yol çalışması için değil sınav için çalıştı

Elazığ'da İl Özel İdaresine alınacak 32 kişinin belirlenmesi için kurada ismi açıklanan 128 aday, kepçe ile mülakat sınavına girmeye başladı.

Maden Mühendisliği Bölümü, Maden Türkiye 2018 Fuarına katıldı

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü, 8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri, Maden Türkiye 2018 Fuarı'na katılarak stant açtı.

Bismil Belediyesi sele karşı önlemleri arttırdı

Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde bulunan Dicle Barajı'nda kapaklardan birinin kopması sonucu Dicle Nehrinde yükselen su seviyesinden dolayı Bismil İlçe Belediyesine bağlı tüm ekipler de ilçede can ve mal kaybı yaşanmaması için tüm iş makineleri ile birlikte seferber oldu.

Karlıova’da kar temizleme çalışmaları başladı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 6 köy yolu ulaşıma kapanırken, iş makineleri yolları, vatandaşlar ise iş yerlerinin önünü temizleme çalışmalarına başladı. Kuraklık korkusu yaşayan vatandaşlar, erken gelen kar ile sevindi.

Akçadağ’da yol eylemi

MALATYA (İHA) Malatya'nın Akçadağ İlçesi'nde ılıcak Mahallesi sakinleri yollarının bozuk olduğu ve yapılmadığı iddiasıyla bölgede çalışma yapan Büyükşehir Belediyesine iş makinelerinin önünü kesti.

Çalınmasın diye az koydukları mazotu da çaldılar

Sivas'ta iki hafta önce Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan göletin yapım çalışmasında kullanılan Devlet Su İşleri'ne ait iş makinelerinden 800 litre mazot çalan hırsız veya hırsızlar bu sefer de çalınmasın diye günlük depolara doldurulan 100 litre mazotu da çaldı.

Terör örgütü iş makinelerini yaktı

Adıyaman'da terör örgütü mermer ocağının şantiyesini basarak iş makinelerini yaktı. Olay yerine giden zırhlı aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcıyı patlatıldı.

Molozlar ağaçlara zarar verdi

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Ofis Semtinde iş makineleri ile yıkılan binanın molozları ağaçlara zarar verdi.

İş makineleri ile kaçak kazı

Kahramanmaraş'ta iş makinesi ile kaçak kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı.

Bingöl Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Bingöl Belediyesi, kente en iyi şekilde hizmet verebilmek amacıyla satın aldığı yeni iş makineleri ile araç filosunu güçlendirdi.

Aziziye Belediyesi araç filosunu genişletti

Aziziye Belediyesi yeni aldığı araç ve iş makineleriyle araç filosunu daha da güçlendirdi.

Sivas’ta kaçak define aramaktan gözaltına alınan özel idare müdürü serbest bırakıldı

Sivas'ın Kangal ilçesinde İlçe Özel İdare'nin iş makinelerini define aramak için kaçak kazıda kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan idarenin müdürü, yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sattığı iş makinelerinin parasını 1 yıldır alamadı

Kahramanmaraş'ta Ramazan Rande, 160 bin liraya sattığı iş makinelerinin parasını alamadığını belirterek yardım istedi.

Mazot hırsızları tutuklandı

Kahramanmaraş'ta iş makineleri ve kamyonlardan mazot çalan 4 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kahramanmaraş’ta mazot hırsızları yakalandı

Kahramanmaraş'ta iş makinelerinden mazot çalan 2 kişi yapılan operasyonla yakalandı.

İş makinelerine sabah sporu

Kahramanmaraş'ta bir inşaat firmasına ait şantiyede çalışan operatörler, işe başlamadan önce iş makinelerine adeta sabah sporu yaptırıyor.

Kurallara uyulmadı, yeraltı elektrik kablosu patlatıldı

Şanlıurfa'nın merkez Karaköprü ilçesinde altyapı çalışmalarını yürüten yüklenici firmaya ait iş makineleri, Altyapı Koordinasyon Merkezinin (AYKOME) kararlarına uyulmadan yapılan kazılar nedeniyle son 1 hafta içerisinde 2. kez yeraltı elektrik kablolarını patlatarak, halkın enerjisiz kalmasına yol açtılar.

İtfaiye yavru köpek için 50 metre kazdı

Kahramanmaraş'ta 130 metrelik sondaj borusuna giren yavru köpek için itfaiye ekipleri yaklaşık 50 metre kazdı. Sondaj borusunun etrafını iş makineleriyle açan itfaiye ekipleri, yavru köpeği sağ salim çıkarmayı başardı.

70 yıllık dikiş makineleri ilgi görmeye başladı

Eski basmalı dikiş makineleri takılan motorlarla beraber yeniden hayat bulmaya başladı.

Oltu Eski Hükümet binası tarihe karıştı

Oltu Hükümet binası yenisinin yapılmasının ardından iş makineleriyle yıkılarak tarihe karıştı. 1970 yılından 2016 Kasım ayına kadar yarım asra yakın bir süre ilçeye hizmet veren Hükümet binası içinde barındırdığı birçok hatıra ile birlikte yıkıldı. Hizmet yılını tamamladığı için ağır iş makineleri ve vinçler tarafından birkaç saat içinde yerle bir olan binada faaliyet yürüten tüm kurumlar yeni binaya taşınmıştı.

Temel atma töreninde görünmez kaza

Erzurum'un Aşkale İlçesi'nde temel kazı çalışmaları devam eden Nene Hatun Kız Teknik Lisesi inşaatında adeta görünmez kaza yaşandı. Harfiyat çalışmalarının devam ettiği inşaata toprak taşıma sırasında kamyon geri geri giderken fosseptik çukuruna düştü. Kamyonun ağırlığına dayanmayan betonun aniden çökmesi sonucu kamyon adeta yere gömüldü. Yine aynı şirkete ait iş makineleri yardımı ile çukura düşen kamyon 1 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı.

Pertek Kalesi'nde yangın

Tunceli'nin Pertek ilçesinde bulunan tarihi Pertek Kalesi'nde yangın çıktı. Kuru otların tutuşmasıyla başlayan yangına Pertek Belediyesi'ne ait feribotla taşınan itfaiye, iş makineleri ve belediye personeli ile müdahale ediliyor.

Bingöl'de teröristler iş makinelerini yaktı

Bingöl’ün Genç ilçesinde yüksek gerilim hatlarının nakil işlerinde çalışan işçileri bağlayan teröristler, iş makinelerini ateşe verdi.

PKK Tunceli’de şantiye bastı

Tunceli’de dün akşam saatlerinde bir şantiyeyi basan terör örgütü PKK mensubu bir grup terörist, iş makinelerini ateşe vererek yaktıktan sonra 3 şantiye çalışanını kaçırdı.

Akçakiraz Belediyesi çalışıyor

Elazığ’ın Akçakiraz Belediyesi tarafından yeni alınan iş makineleri ve otobüslerin bulunduğu 18 araç hizmet vermeye başladı.  

Mahsur Kalan Hamile Kadın Kurtarıldı

Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı Bazlama köyünde kar yağışı nedeniyle mahsur kalan hamile kadın İl Özel İdare'ye bağlı iş makinelerinin yolu açması sayesinde kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Kapalı Köy Yolları İle İlgili Son Durum!

Elazığ'da dün gece etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle kapanan 362 köy yolunun açılması için iş makineleri aralıksız çalışmasını sürdürüyor.