Etiketler

Elazığ'da 'İş Sağlığı ve Güvenliği' semineri

Elazığ'da 'İş Sağlığı ve Güvenliği' semineri yapıldı.

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ‘Kristal Baret Ödülü’

İş sağlığı ve güvenliği alanında Türkiye'nin en prestijli ödülü olarak tanımlanan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Kristal Baret Ödülleri sahiplerini buldu. Kamu ve özel sektör dalında Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ödüle layık görüldü.

Büyükşehir Belediyesi iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarını artırıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, iş kazalarının önüne geçmek ve meslek hastalıklarının oluşmasını engellemek amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Ulaşım Daire Başkanlığı yerleşkesinde revir açtı.

İşverene kötü haber!

Bursa'da, iş kazasının meydana geldiği iş yerinin sahibi; çeşitli bahaneleri öne sürüp, kazada kusuru bulunmadığını savundu. Davada son sözü söyleyen Yargıtay, 'benzer iş yerlerinde de önlemler alınmıyor' bahanesiyle iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini almayan patronun; iş yerinin yeni açılmış olması ve tecrübesizlik gibi gerekçelerle de sorumluluktan kurtulamayacağına hükmetti.

Sivas Belediyesi personeline yangın eğitimi

Sivas Belediyesi ve Özbelsan personeline yönelik iş sağlığı ve güvenliği kapsamında acil durumlar eğitimi verilerek yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

Dicle Elektrik’ten 3 bin 500 personele yüksekte çalışma eğitimi

En tehlikeli iş kollarından biri olan elektrik dağıtımında hizmet veren Dicle Elektrik'teki iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, olası iş kazalarının önüne geçilebilmesi için saha çalışanlarına yüksekte çalışma eğitimi veriyor. Diyarbakır'da başlatılan bu eğitimler, daha sonra şirketin sorumluluk bölgesini oluşturan Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta gerçekleştirilecek.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne TSE’den bir belge daha

Daha öncede TSE'den 3 ayrı alanda belge alan Malatya Büyükşehir Belediyesi son olarak TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistem Belgesini de almaya hak kazandı. Belge, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin tarafından Başkan Hacı Uğur Polat'a verildi.

Bingöl’de iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Bingöl Belediyesi, vatandaşlara kaliteli hizmet sunmak için personeline hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında iş sağlığı ve güvenliği eğitimi vermeye başladı.

İş güvenliğinde kurum kültürü eğitimi

Aras EDAŞ İş Sağlığı ve Güvenliği biriminin yaptığı ''İş Güvenliğinde Kurum Kültürü'' eğitimi Aras EDAŞ Erzincan Eğitim Merkezi'nde yapıldı.

Belediye Personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi

Erzincan Belediyesi ve Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü arasında yapılan proje kapsamında Belediye personeline yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği konulu eğitim semineri düzenledi.

Belediye çalışanlarına temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Battalgazi Belediyesi, temel iş sağlığı ve güvenliği konusunda da eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Battalgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarına yönelik Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi.

İşçiler iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirildi

Adıyaman'ın Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iş sağlığı ve güvenliği konulu seminer düzenlendi.

Hekimhan MYO’dan teknik gezi

İnönü Üniversitesi Hekimhan Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksekokulu (MYO) İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü tarafından 10-12 Mayıs tarihleri arasında Ankara ve Kırıkkale'ye teknik gezi düzenlendi.

ÇEDAŞ’tan meslek lisesi öğrencilerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında Sivas, Tokat ve Yozgat'taki öğrencilere eğitim seminerleri verdi.

Yıldırım, AK Parti’den aday adayı

İçmimar, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Eğitim Uzmanı Adalet Yıldırım, 24 Haziran seçimleri için AK Parti'den aday adayı olduğunu açıkladı. Başvurusunu yapan Yıldırım, Ülkemizin aydınlık günleri için aday adayıyım dedi.

Kulp’ta öğretmenler hayat kurtaracak

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği birimi tarafından, Kulp ilçesinin de yer aldığı Diyarbakır'ın ilçelerinde görev yapan öğretmenlere, ilk yardım eğitimi verdi.

Çemişgezek’te İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi.

Büyükşehirde yangın tatbikatı

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeği aratmadı. ESKİ'nin İş Sağlığı ve Güvenliği birimi tarafından organize edilen yangın tatbikatında senaryo gereği yangın alarmıyla kurum birkaç dakikada boşaltıldı. İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, ESKİ'ye kısa sürede ulaşarak yangını söndürdü. Üst katlarda bulunan ve duman nedeniyle merdivenleri kullanamayarak mahsur kalan personel, İtfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. ESKİ Genel Müdürlüğü'nde dumandan etkilenen personeller de hastanelere sevk edildi. Yangın tatbikatının başından sonuna kadar başarılı bir koordinasyon çalışmasıyla yürütüldüğünü ifade eden ESKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, Bu tür tatbikatlar kendimizi geliştirmemizi, olası kazalarda nasıl hareket etmemiz gerektiğini, yeterliliğimizi ve kendimizi test etmemizi sağlıyor. Bu olayların olmasını kesinlikle istemeyiz ancak her ihtimali göz önünde bulundurmamız gerekir. Mesai arkadaşlarımıza, bu tatbikatta bize destek veren kahraman İtfaiye teşkilatımızın tüm çalışanlarına özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum dedi.

ESKİ’den iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü, atıksu, içmesuyu arıtma ve kanalizasyon birimlerinde çalışan personeline gaz ölçüm cihazları ve solunum cihazlarının uygulamalı 'İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' verdi. İş güvenliği uzmanları tarafından verilen eğitimde, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümleri doğrultusunda ESKİ'nin çalışanlarına kapalı alanlara girerken personellerin zararlı gazlardan etkilenmemesi için uygulamalı olarak iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgilendirme yapıldı. Çalışan personele eğitim sonrasında zararlı gazlardan etkilenmemeleri için anlatılan teorik bilgiler pratikte de gösterildi. ESKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'in talimatıyla çalışan personelimizin çalışma saatleri içerisinde alınması gereken tedbirleri öğrenmeleri, kanuni hak ve yükümlülüklerimizin önemini özümsemeleri için bu eğitim programını düzenledik. İş kazalarına karşı yöneticilerimizin daha bilinçli olmalarını sağlamak için eğitimlere devam ediyoruz. Bizim için önce can güvenliğidir. Personellerimizin sağlıklı ve güvenilir ortamda çalışması için eğitim çalışmalarına büyük bir önem veriyoruz. Bu kapsamda düzenli olarak 'Çalışanların İş sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimleri Yönetmeliği'ni eğitim programlarıyla çalışanlarımıza aktarıyoruz dedi.

TÖTM’de iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM)'nde iş sağlığı ve güvenliği eğitimi düzenlendi.

Adıyaman’da uygulamalı mühendislik eğitimi

Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde 3 yıldır gerçekleştirilen Uygulamalı Mühendislik Eğitimi (UME) kapsamında 4. dönem öğrencilerine iş disiplini, iş sağlığı ve güvenliği konuların yer aldığı bir günlük İşbaşı Öncesi İş Yerine Uyum programı düzenlendi.

ÇEDAŞ yatırımlarını yaz mevsiminde planlı bir şekilde devreye alıyor

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) müşterilerine kaliteli, kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik dağıtım hizmeti vermek için kış mevsiminde yapmış olduğu 2017 yatırım planı doğrultusunda çalışmalarını sürdürürken, biten tesislerin devreye alınması çalışmaların aksatmadan gerçekleştiriyor. Arıza sayı ve sürelerinin azalmasının hedeflendiği bu çalışmalarda planlı kesintilerin duyurulması, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin alınmasına da önem veriyor.

Dicle Elektrik’te Tiyatral İSG eğitimi

Çalışanların güvenliği ve sağlığı konusunda azami titiz davranan Dicle Elektrik, iş sağlığı ve güvenliği konusunda aldığı tedbirlerin yanında çalışanların eğitimine de büyük önem veriyor. Bu çerçevede verilecek eğitimlerin daha etkili olması ve hafızada kalması için 1.204 saha çalışana tiyatral İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimi verildi.

Öğretmenlere iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

Adıyaman'ın Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede görev yapan öğretmen ve eğitim çalışanlarına yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

SGK Başkanı Bağlı inşaat işçileriyle bir araya geldi

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, İş Sağlığı ve Güvenliği Hedef Sıfır programı kapsamında Adıyaman'ı ziyaret etti.

İl Özel İdaresi personeline KKKA hastalığı anlatıldı

Sivas İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi, yaz aylarının gelmesi ile birlikte riskli gurupta yer alan ve sürekli arazide görev yapan personellerin bilinçlenmesine yönelik kene vakaları ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) ile ilgili program düzenledi.

TYÇP personeline iş güvenliği eğitimi

Erzincan'da İŞ-KUR tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarda işe alınan 455 işçi için iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Belediye personelleri sağlık taramasından geçirildi

Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışan personel, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası kapsamında sağlık taramasından geçirildi.

Dicle Elektrik ‘İSG WatshApp Şikayet Hattı’ kurdu

İş sağlığı ve güvenliği konusunda 'sıfır tolerans' politikası ile hareket eden Dicle Elektrik Dağıtım, denetim ayağına diğer tüm çalışanları da dahil etmek ve bu sayede bir otokontrol sistemi oluşturmak için 'İSG WatshApp Şikayet Hattı' kurdu.

Kulp’ta okullara yemek dağıtan firmalar denetlendi

Diyarbakır'ın Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya, Şube Müdürü Fatma Saraçoğlu, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İlçe Milli Eğitim Koordinatörü Süleyman Arcan tarafından Kulp Çok Programlı Anadolu Lisesi ile Kulp Anadolu Lisesi'ndeki öğrencilere firmalar tarafından verilen yemekleri denetledi.