Etiketler

Köpeğe, köpekle işkence anı kamerada

Elazığ'da bir şahsın köpeklerini, fabrikada bulunan başka bir köpeğin üzerine saldırtma anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. İki köpeğin arasında kalan köpek, fabrikada çalışanların fark etmesiyle yaralı olarak kurtarıldı.

Doğu Türkistan için yürüdüler

Doğu Türkistan'da uygulanmakta olan baskı, zulüm ve işkencelere karşı tek yürek olan Atatürk Üniversitesi öğrencileri, Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığı Üniversite Birimi öncülüğünde protesto yürüyüşü düzenlediler. Yürüyüşe yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Doğu Türkistanlı Kerem Abdulveli için gıyabi cenaze namazı kılındı

Çin cezaevinde işkenceler sonucu hayatını kaybeden Doğu Türkistanlı Kerem Abdulveli için Kahramanmaraş'ta gıyabi cenaze namazı kılındı.

Hayvan hakları savunucuları 5199 sayılı kanunun değişmesini istiyor

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Sivas İl Temsilcisi Özge Çubukçu Yıldızlı, hayvana işkence yapanların 5199 sayılı Kabahatler Kanunu'na göre cezalandırıldığını belirterek bu yasanın değişmesini istediklerini söyledi.

Annesinden işkence gördüğü iddiasıyla gündeme gelen genç intihar etti

Erzurum'un Oltu ilçesinde 12 yıl önce annesinden işkence gördüğü iddiasıyla gündeme gelen 19 yaşındaki genç intihar etti.

Baba oğuldan örnek davranış

Son zamanlarda hayvanlara yapılan işkenceler hafızalardaki yerini korurken, Malatya'nın Darende ilçesinde kafası pet şişeye giren yavru köpeğe yardım eden baba oğlun çabası takdir topladı.

Gasp tuzağının firarisi, tavuk çiftliğinde yakalandı

Elazığ'da 15 günlük bebeği olan sevgilisini kullanarak, bir adama tuzak kurup işkence yapıp, gasp eden firari şüpheli polisin düzenlediği operasyonla saklandığı tavuk çiftliğinde yakalandı. Mahkemeye çıkartılan şüpheli tutuklandı.

15 günlük bebekle, işkenceli gasp tuzağı

Elazığ'da 15 günlük bebeği olan bir kadın, sevgilisi ve onun arkadaşlarıyla tuzak kurarak, yardım için eve çağırdığı bir şahsı etkisiz hale getirip, işkence yapıp, iş yerindeki kasanın şifresini öğrendi ancak polis soygunu gerçekleştirmelerine fırsat vermedi. İşkence edilen adam polisin başarılı operasyonuyla kurtarılırken, bebeğiyle mahkemeye çıkartılan kadınla birlikte 2 şüpheli tutuklandı.

Sohram-Der’den Paskalya Bayramı mesajı

Diyarbakır'daki Paskalya Bayramı kutlamalarına katılan İşkence ve Şiddet Mağdurları İçin Sosyal Hizmet, Rehabilitasyon ve Adaptasyon Merkezi Derneği (Sohram-Der) Başkanı Mim Yavuz Binbay, Tükiye'nin bütün dünyaya, dinlere ve kültürlere ışık tutacak, onları birleştirecek bir merkez gücüne sahip olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanımızdan bir barış, kardeşlik çağrısı ile insanlığı birleştirecek bir girişimin öncüsü olmasını diliyorum dedi.

Elazığ'dan Vicdan Konvoyu'na destek

Suriye'de Esed rejiminin hapishanelerinde hukuka aykırı şekilde tutulan ve her gün işkence edilen kadınların seslerini duyurmak için düzenlenen, ‘Vicdan Konvoyu’ 07.03.2018 tarihinde saat 23.00’da İHH Elazığ Şubesi önünden hareket ederek Hatay'a doğru yola çıkacak.

Vicdan Konvoyu Sivas’tan yola çıktı

Suriye'de kadınlar başta olmak üzere sivillere yönelik işkence ve kötü muameleye dikkat çekmek için oluşturulan 'Vicdan Konvoyu', Sivas'tan yola çıktı.

İnsan kaçakçılarından göçmenlere akıl almaz işkence

İnsan kaçakçılarının kişi başına 8 bin Dolar alıp Afganistan'dan yasadışı yollarla Türkiye'ye getirdikleri ve Doğubayazıt ilçesinde bir yere kapatıp günlerce işkence ettikleri 100'ün üzerinde kaçak göçmen, kapatıldıkları yerden kaçtıktan sonra Erzurum'da dağ başında soğuktan donmamak için polise sığındı. Afganlı kaçak göçmenler işkence gördükleri yerin fotoğrafını polis ve gazeteciyle paylaşarak, Tırnaklarımızı sökerek, bizleri öldürmekle tehdit ederek işkence yaptılar dediler.

28 Şubat mağduru: "Emniyet müdür yardımcısı tarafından ölümle tehdit edildim"

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, 28 Şubat 1997 yılında öğrenciyle yaşadığı zulümleri ve işkenceleri anlattı. Genç, Sen bu üniversiteyi bitiremezsin' diyenlere inat şimdi finansman dalında doktoram devam ediyor. 'Seni bu ülkede yaşatmayacağız' diyenlere inat şuan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun Sivas İl Koordinatörlüğünü yapıyorum dedi.

Darbe mağdurları maaşlarıyla umut oldu

1980 darbesi döneminde Diyarbakır 5 Nolu Cezaevinde yıllarca kötü muamele ve işkence gören Mim Yavuz Binbay'ın, 17 yıl önce 5 arkadaşıyla birlikte, 15 çocuk için maaşlarının yarısını koyarak kurdukları Şiddet ve Göç Mağdurları İçin Rehabilitasyon ve Adaptasyon Merkezi Derneği (Sohram-Der), binlerce vatandaş ve mülteciye umut oldu.

Diyarbakır’da ‘Çocuğun gözünden dünya’ projesi

Diyarbakır'da İşkence ve Şiddet Mağdurları İçin Sosyal Hizmet, Rehabilitasyon ve Adaptasyon Merkezi Derneği (Sohram-Der) ile Barselona ve Madrid üniversitelerinden iki akademisyenin yürüttüğü, Çocuğun gözünden dünya adlı fotoğraf projesi çerçevesinde çekilen fotoğraflar, çeşitli yerlerde sergilenip, kitap haline getirilecek.

Kimi var kurtarır, kimi var işkence yapar

Erzincan'da yaşanan kedi vahşeti, Erzincanlı vatandaşları derinden üzdü. Erzincanlılar hem sosyal medyada hem de çeşitli platformlarda hadiseyi kınayarak olayın failine gerekli cezaların verilmesini isterken, akıllara birkaç gün önce boş havuza düşen ve kurtarılmayı bekleyen tavşana özel ilgi ve sevgi gösteren gazetecinin örnek davranışı geldi.

İşkenceye uğrayan köpek hayata döndü

Sivas'ta altı ay önce işkenceye uğradığı için ölmek üzere bulunup tedavi altına alınan sokak köpeği hayata döndü.

Erzincanlı hayvan severler tepkilerini dile getirdiler

Erzincan Orduevinde bir asker tarafından yavru kediye yapılan işkence herkesi harekete geçirdi. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde yavru kediyi tokatlayan asker, daha sonra da tekmeleyerek öldürdü. Bu olay üzerine Erzincanlı hayvan severler harekete geçerek yaşananları protesto etti ve bir basın açıklaması düzenledi.

Kediye işkence yapan şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildi

Erzincan'da kediye uygulanan vahşet görüntülerinin sosyal medyada tepki toplaması üzerine gözaltına alınan şüpheli asker, adliyeden sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü.

Bir yanda kediye şefkat, diğer yanda işkence

Erzincan'daki kediye işkence olayı, Tunceli'de askerlerin devriye atarken yaralı halde bulup tedavi ettirdikleri görüntüleri akla getirdi.

Kediye yapılan işkenceye tepki yağdı

Erzincan'da bir askerin yavru kediye yaptığı işkence güvenlik kamerasına yansırken, vahşete sosyal medyadan tepki yağdı.

(Özel haber) Onlarca engelli hayvan kaderine tek edildi

Diyarbakır'da trafik kazası, işkence ve şiddet sonucu engelli hale gelen hayvanlar, engelli olmanın öteki yüzünü tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Aylarca dostluk yaptığı insanlar tarafından terk edilmiş olmanın verdiği duygunun hayvanların gözlerinden okunduğu ifade eden Veteriner Hekim Kader İçen, insanların canlılar konusunda daha duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Boynuna lastik takılarak işkence edilen köpek kurtarıldı

Sivas'ta boynuna lastik takılarak işkence edilen sokak köpeği hayvan barınağında tedavi altına alındı.

Faşist Hollanda mezar taşında

Hollanda'da 2011 yılında gözaltındayken ölen İhsan Gürz'ün, Erzincan'daki mezar taşına ailesi tarafından Hollanda polisinin işkencesi ile ölmüştür yazdırıldı.

Milletvekili Boynukara ‘işkence’ iddialarıyla ilgili konuştu

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, HDP'nin tutuklama ve tutukluluk sürecinde işkence yapıldığı ile ilgili önerisiyle ilgili konuştu.