Etiketler

AFAD: Bölgede iyileştirme çalışmaları devam ediyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Elazığ depreminin etkilerini azaltmak ve bölgedeki vatandaşların hayatlarını normale döndürmek amacıyla iyileştirme çalışmalarının AFAD koordinasyonunda kesintisiz devam ettiğini açıkladı.

AFAD: 'İyileştirme çalışmaları devam ediyor'

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), Elazığ Sivrice'de meydana gelen 6,8'lik depremin etkilerini azaltmak ve bölgede yaşayan vatandaşların hayatlarını normale döndürmek amacıyla yürütülen iyileştirme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

71 milyon lira bağış toplandı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Elazığ'da yaşanan 6.8'lik depremin hayatı normale döndürme kapsamında iyileştirme çalışmalarının bölgede sürdürüldüğünü bildirerek bölgedeki son gelişmeleri paylaştı.

Diyarbakır Gençlik Festivali çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı Gençlik Festivali öncesi çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Kent Meydanında stant ve platform yerleştirme çalışması yapılırken, statta ise iyileştirme çalışmalarına başlandı.

Dicle Elektrik dağıtım bölgesi kışa hazır

Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesindeki müşterilerinin daha rahat bir kış mevsimi geçirebilmesi için başlattığı bakım onarım ve iyileştirme çalışmalarında, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta kışa hazırlık çalışmaları kapsamında; 6 bin 581 kilometre alçak ve orta gerilim hat bakımı, 4 bin 490 adet trafo postası bakımı, bin 259 adet dağıtım merkezi ve kesici ölçüm kabini binası bakımı tamamlandı.

Hasan Çalık Devlet Hastanesi’nde iyileştirme çalışmaları sürüyor

Hasan Çalık Devlet Hastanesindeki inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Ek binası, güçlü teknik alt yapısı, modern cihazları ve alanında uzman hekim kadrosuyla vatandaşlarımıza kaliteli ortamlarda sağlık hizmeti verecek olan hastanemiz değişen yapısıyla bölgemizin sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasına önemli katkılar sunacak diye konuştu.

Bismil’de asfalt ve yol çalışmaları masaya yatırıldı

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'yı ziyaret ederek, her iki belediye ortaklığıyla Bismil merkez ve köy yollarında yürütülen asfalt ve yol iyileştirme çalışmaları ve ilçenin sorunları hakkında görüştü.

Bingöl'e acil yardım ödeneği

Bingöl’de 5,3, Malatya’da 5 büyüklüğünde meydana gelen depremler ve artçılar sonrası AFAD koordinasyonundaki iyileştirme çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında, Bingöl Valiliği’ne acil ihtiyaçların karşılanması için ilk aşamada 200 bin TL acil yardım ödeneği gönderildi.