Etiketler

18 yaşındaki Berkay, dışarı çıkar çıkmaz işinin başına geçti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Elazığ'da bugün geçici süreliğine izin verilerek sokağa çıkan ve kuaförde kalfa olarak çalışan 18 yaşındaki Berkay Demir, dışarı çıkar çıkmaz işinin başına dönerek müşterilerini tıraş etti.

'Kalfalık ve ustalık' için elektronik sınav kararı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer, kalfalık ve ustalık belgesi sınavlarının artık 2 ayda bir yapılacağını belirterek, bu sınavların elektronik olarak da düzenlenmesi için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Ustalık ve kalfalık belgeleri dağıtımı başladı

Milli Eğitim Bakanlığının 2017 yılında yaptığı yasal düzenleme ile Nisan ayında Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından başlatılan denklik sürecinin ikinci dönemi tamamlandı.

Besni’de 113 esnaf belge sahibi oldu

Adıyaman'ın Besni ilçesinde denklik sürecinin ilk dönemini tamamlanmasıyla birlikte 113 kalfa ve usta belge sahibi oldu.

Kalfalık sınavında hünerlerini sergilediler

Kalfalık sınavına katılan kursiyerler,uygulama sınavında hünerlerini sergilediler.Erzincan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kalfalık ve ustalık sınavlarının tanıtılması ve vatandaşların bilgilendirilmeleri amacıyla Erzincan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde program düzenlendi.

Kalfalık ve ustalık sınavları başladı

Adıyaman'ın Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mesleki eğitim merkezi programı kapsamında önceki öğrenmelerin tanınması amacıyla yapılan kalfalık ve ustalık sınavları 3-11 Şubat tarihleri arasında tamamlanacak.

Kalfalık ve ustalık belgesi olmayan esnaflara fırsat

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nevzat Avşar, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün yayımladığı önceki öğrenmelerin tanınması ve denklik yönergesi ile kalfalık ve ustalık belgesi olmayan esnaflara büyük fırsat tanındığını söyledi.

Annesiz güvercini süt ve mamayla besliyor

Elazığ'da berber kalfası Enes Köse'nin annesiz kalan yavru güvercine ilgisi takdir topluyor.

Karabükspor-Elazığspor maçı sonrası saha karıştı

PTT 1. Lig’in 32. haftasında Karabükspor'un sahasında Vartaş Elazığspor ile 2-2 berabere kalması sonrası bazı taraftarlar sahaya girerek hakem Tolga Özkalfa’ya saldırmak istedi. Elazığsporlu Wellington da Silva ise taraftara tekme ile saldırdı.