Etiketler

Kamu çalışanlarına esnek mesai geliyor

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanması için genelge yayımlandı.

Kamuya 425 şehit yakını ve gazi atanacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 19 Eylül'de çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına 425 şehit yakını ve gazinin ataması yapılacak.

KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

KPSS 2019/1 kapsamında bazı kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlar ÖSYM'nin internet sitesinden öğrenilebilecek.

Bayram tatili süresi belli oldu

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılacağı bildirildi.

Atatürk Üniversitesi öncülüğünde çocuklar geleceği tasarlıyor

Atatürk Üniversitesi ile Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Şirketi (BTC) iş birliği ile yürütülen Geleceğe Doğru Bakmak projesi kapsamında Ardahan Kazım Karabekir Yatılı Bölge Ortaokuluna yapılan Z Kütüphane ve Tasarım Atölyesinin açılış töreni gerçekleştirildi. Ayrıca bu kapsamda gerçekleştirilen Tasarım, Robotik ve Kodlama Eğitimine katılan öğretmen ve öğrencilere de başarı sertifikaları düzenlenen tören ile verildi. Törene Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fikret Çerkezoğlu, BTC Kurumsal Sosyal Sorumluluk Müdürü Suna Ercan, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi ve BTC Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mükerrem Kaya, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenci velileriyle çok sayıda öğrenci katıldı.

Erzurum kırmızı et kümelenmesi yönetim kurulu 3.’üncü toplantısını gerçekleştirdi

Erzurum İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiriciler Birliği'nin ev sahipliği yaptığı, Erzurum Kırmızı Et Yönetim Kurulu Toplantısı; Sektör Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri ile Sivil Toplum Örgütü Başkanları'nın katılımı ile gerçekleştirildi.

Vali Gül,"Tarım Kredi Kooperatifi’nin dengeleyici bir rolü var"

Sivas Valisi Davut Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Tarım Kredi Kooperatifleri Sivas Bölge Birliği Müdürlüğünü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Hikmet Karaca; “Kırtasiye, kırtasiyeciden alınır”

Erzurum Matbaa, Kitap-Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Hikmet Karaca, Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kampüslerde açtıkları kitap ve kırtasiye satış mağazaları esnafımızı daha fazla mağdur etmeden acilen kapatılmalıdır. Kurumlar kendi uzmanlık alanlarında hizmet verdiğinde daha verimli olurlar dedi.

TÜDEMSAŞ’ın 50 yıllık müşterisi hazır

Sivas Valisi Davut Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi AŞ'yi (TÜDEMSAŞ) ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

40 bin kişiye yangın ve deprem eğitimi verildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından, kamu kurum ve kuruluşları personelleri ile eğitim kurumlarındaki öğrencilere yönelik yangın ve deprem eğitimi veriliyor.

Kitle İmha Silahları eğitimi verildi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Adıyaman'da ki kamu kurum ve kuruluşlarına kitle imha silahlarıyla ilgili eğitim veriliyor.

Öğrencilerden masa başında sağlık hizmeti

Darende Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri, 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası münasebetiyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara sağlık hizmeti verdi.

İl Genel Meclisi Nisan ayı meclis toplantıları başladı

Erzincan İl Genel Meclisi nisan ayı toplantıları Meclis Başkanı Ünal Tuygun başkanlığında başladı. Kamu kurum ve kuruluşlarının yatırımlarının yanı sıra, ilçe ve köylerde yapılması planlanan altyapı, içme suyu, yol ve içme suyu gibi çalışmalar ile ilgili gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantı da konuşan Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun 2018 yılı yatırım sezonunda havaların ısınmasıyla başladıklarını, köylerdeki eksikliklerin belirlendiğini söyledi.

Taşeron işçiler kadroya kavuştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, ‘Bugün itibarıyla, öngördüğümüz üzere, merkezi idarelerde, diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızda, mahalli idarelerde 4C'den 4B'ye geçiş ve geçici mevsimlik işçilerimizle birlikte 900 bini aşan kişiye dokunan bir çalışmayı tamamlamış durumdayız.’ dedi.

Resmen yürürlüğe girdi! Memur olamayacaklar

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile kamu kurum ve kuruluşlarında işçi olarak istihdam edilecek 'eski hükümlüler'in tanımında değişikliğe gidildi.

Gençlik Merkezleri arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Bölge finalleri başladı

Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Doğu Anadolu Bölge Finalleri kapsamında gerçekleştirilen Bilgi Yarışması, Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığının Kültür ve Sanat Yarışmaları adı altında 2018 yılında Kim Bilir sloganı ile ilk kez düzenlediği bilgi yarışması Doğu Anadolu Bölge Finalleri Erzincan'da başladı. Kim Bilir sloganı ile başlayan bilgi yarışmasında 14-17 ve 18-25 yaş kategorilerinde düzenlenen bilgi yarışmasına Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Polat, Gençlik ve Spor Bakanlığı Etkinlikler ve Sosyal Faaliyetler Daire Başkanı Halil İbrahim Demir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri gençler katıldı.

Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü eğitimlere devam ediyor

Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü kamu kurum ve kuruluşlarına yangından korunma ile yangına müdahale eğitimlerine devam ediyor.

Engelli memur kadroları için tercihler başlıyor

Kamu kurum ve kuruluşlarınca 2 bin 500 engelli memur alımı için tercihler 8-16 Mart'ta başlıyor.

2017 yılı 4. dönem ilk koordinasyon toplantısı yapıldı

Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ildeki projeleri hakkında bilgi almak ve kurumlar arası koordinasyonu sağlamak amacıyla, 2017 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon ve Değerlendirme toplantısı Türkiye Petrolleri Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Yılın ilk ‘İl Koordinasyon Kurulu’ toplantısı yapıldı

Erzurum İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı birinci dönem toplantısı Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen il koordinasyon kurulu toplantısına ilçe kaymakamları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

İtfaiye Eğitimleri devam ediyor

Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, vatandaşların zor ve sıkıntılı anlarına anında müdahale edebilmek için teknolojinin tüm imkanlarından faydalanıyor. İtfaiye personeli, çağın teknolojisine uygun olarak teorik ve pratik mesleki eğitim alıyor. Eğitimler Erzincan Belediyesi tarafından yeni inşa edilen ve Doğu Anadolu'nun en modern itfaiye binalarından biri olan Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde veriliyor. Bunun yanında Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü eğitmenleri Kamu Kurum ve Kuruluşları ile özel sektör çalışanlarına yangından korunma ve yangına müdahale eğitimleri vermeye devam ediyor.

Çalışma Bakanından taşeron açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron düzenlemesine ilişkin olarak, 'Hayatına etki ettiğimiz kişi sayısı 1 milyon 20 bin kişi. Kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu işçi olacaklar. Belediye iştiraklerinde işçi statüsünde çalışacaklar. 4/C'liler 4/B'li olacak' dedi.

Vali Kalkancı kamu kurumlarını ziyaret etti

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Gül, yeni yıla otobüste giren yolculara tatlı ikram etti

Sivas Valisi Davut Gül 2017'nin son gününde gece çalışan kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek Bursa'dan Ağrı'ya gitmekte olan kontrol noktasında durdurulan yeni yıla yolculuk yaparak giren vatandaşlara tatlı ikram etti.

Darende Kaymakamından kurumlara denetim

Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek denetimlerde bulunuyor.

Diyarbakır heyetinin İran temasları sürüyor

Diyarbakır'da kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarından oluşan heyetin, kente turist kazandırmak için görüşmeler yapmak amacıyla gittikleri İran'daki temasları sürüyor.

Diyarbakır’dan İran’a turizm çıkarması

Diyarbakır'da kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarından oluşan heyet, İran'da çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Eğitim kurumları ile ASP Müdürlüğünün iş birliğinin önemine işaret edildi

Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) Müdürü Fehmi Çelik, Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şubesine iadeyi ziyarette bulunarak, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliğinin önemine işaret etti.

Elazığlılar Van’da hasret giderdi

Van’da kamu kurum ve kuruluşların çeşitli birimlerinde görev yapan Elazığlılar, yörelerine ait gözleme etkinliğinde bir araya gelerek hasret giderdiler.

Taşerona özel statünün firmaları mağdur edeceği iddiası

Diyarbakır Temizlik ve Sosyal Hizmetler İşverenleri Derneği (TESDER) Başkanı Mehmet Veysi Araç, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilere özel statü verilmesinin firmaları mağdur edeceğini savundu.