Kamulaştırma Haberleri

Kamulaştırma Haberleri

Sel bölgeleri için flaş gelişme!

Resmi Gazetede yayımlanan kararnameye göre, yangın felaketinin yaşandığı Antalya'nın Gündoğmuş ilçesi, sel ve heyelan yaşanan Kastamonu ve Sinop'taki yerler için acele kamulaştırılacak.

Hemşehrimiz Kazım Özgür'e önemli görev

Hemşehrimiz Kazım Özgür, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı EÜAŞ Genel Müdürlüğü, İnşaat ve Kamulaştırma Daire Başkanı görevini yürütürken Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

3. Çevreyolunda engeller ortadan kaldırılıyor

Kamulaştırma problemlerinden bir kısmı tamamlanamayan 3. Çevreyolunda, kamulaştırılan binalar bir bir yıkılarak yol genişletme çalışması devam ediyor.

Büyükşehir’den bir kentsel dönüşüm projesi daha

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, 'İnsan odaklı' bir projeye daha imza atıyor. Türkiye'de örnek gösterilecek bir çalışma olan 'Kevelciler Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi' hayata geçti. Kamulaştırma maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle vatandaşlarla anlaşma yoluna gidilerek ve kısmi kamulaştırma yapılarak gerçekleştirilen projede, semt sakinlerine ev ve işyeri verilmesi vatandaşları memnun etti.

Tuz hanının restorasyonuyla ekonomik girdi sağlanacak

Yaklaşık 15 yıldan beri sürüncemede kalan ve geçtiğimiz günlerde kamulaştırma sorunu çözülen tarihi Tuz Hanının turizme kazandırılmasıyla birlikte turizmden kente ekonomik girdi sağlanacak.

Tunceli Baro Başkanı Yıldırım: "Danıştay, Tunceli’deki acele kamulaştırma kararını durdurdu"

Tunceli Baro Başkanı Barış Yıldırım, Danıştay 6. Dairesinin Munzur Vadisi'nde yapımı planlanan Konaktepe Barajı ve Konaktepe HES I-Konaktepe HES II projesi kapsamında bakanlar kurulu tarafından alınan acele kamulaştırma kararının yürütmesini durdurduğunu söyledi.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, “Erzurum’da sadece kamulaştırmalar için harcadığımız para 230 milyon lirayı geçti”

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Kanal 25 ekranlarında yayınlanan Biz Bize Erzurum adlı programa konuk oldu. Naci Ergen'in hazırlayıp sunduğu programda gazeteciler Samet Özünal ve Mahmut Akdağ'ın sorularını yanıtlayan Başkan Korkut, belediyenin dünü ve bugünü arasında mukayese yapmakla kalmadı, rekora doğru koşan kamulaştırma çalışmalarına da değindi. Yakutiye Belediye Başkanı Korkut, Yakutiye Belediyesi olarak sadece kamulaştırma için harcadığımız para 230 milyon lirayı buldu dedi.

15 Yıllık Tuz Hanı sorunu çözüldü

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, 2002 yılından beri hayata geçirilmeye çalışılan ancak kamulaştırma sorunu nedeniyle 15 yıldır süren Tuz Hanı Restorasyon Projesinin kamulaştırma sorununun giderildiğini kaydetti.

Yakutiye, kamulaştırma yaparak yol açtı

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, Kırmacı semtinde yapılaşma ortasında kalan binaları kamulaştırdı. Kamulaştırılan binalar yıkılarak yol genişletilirken, yeşil alan oluşumu için de alan açıldı. 7 binanın kamulaştırılması için 2,1 milyon lira kamulaştırma bedeli ödendi. Ali Korkut, kamulaştırma ile binalar arasındaki kirli görüntünün ortadan kaldırıldığını, açılan alanın yol genişlemesi ve yeşil alan olarak değerlendirileceğini söyledi.

Güney Kuşak Yolunda çalışmalar devam ediyor

Sağlıklı kentleşmenin en önemli unsurlarından biri olan yol hizmetleri ile ilgili önemli çalışmalar yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, kent içi ulaşımı rahatlatacak Güney Kuşak Yolu projesinin Beydağı, Kernek Mahallesi etabında kamulaştırma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

HDP’li vekiller oturma eyleminde yalnız kaldı

HDP milletvekillerinin Sur ilçesi Alipaşa Mahallesi'nde kamulaştırma kararı nedeniyle başlattıkları oturma eylemine mahalle sakinleri destek vermedi.

Kamulaştırması biten evlerin duvarları örüldü

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 3. çevreyolunun Malatya Caddesi ile Kireçhane Caddesi arasında kalan kısımda yolu genişletmek için kamulaştırılan evlerin yıkılan duvarları yeniden örüldü.

Ali Korkut, Gez semtinde kamulaştırma yapıp park yapıyor

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Gez semtinde yüksek binaların arasında yer alan bir arsayı kamulaştırma yaparak parka dönüştürüyor. Yıllardır çöp ve atık alanı olarak kullanıldığı için çevre sakinlerini rahatsız eden 1500 metrekare arsa çöpten ve atıklardan arındırılarak yeşil bir dinlenme alanına dönüştürülecek.

30 Ağustos Caddesindeki kamulaştırma sorunu çözüldü

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen yol genişletme çalışmalarının bulunduğu alanlardaki evler tek tek kamulaştırılarak yıkılıyor.

Yakutiye Belediye Başkanı Korkut: "Yeni meydan ışıl ışıl yanıyor"

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından 7,5 milyon lira harcanarak yapılan Muratpaşa Kent Meydanı, ışıklandırmasının tamamlanmasının ardından ışıl ışıl yanmaya başladı. Belediye Başkanı Ali Korkut, kent meydanı için 23 bina ve dükkanın kamulaştırıldığını hatırlatarak Kamulaştırma için 5 milyon lira, çevre ve peyzaj düzenlemesi için 2,5 milyon lira harcadık. Bu görüntü her şeye değdi dedi.

3. Çevreyolunda kamulaştırılan binalar yıkıldı

Kamulaştırma problemlerinden bir kısmı tamamlanamayan 3. Çevreyolunda kamulaştırılan binalar yıkılarak yol genişletildi.

Bakan Avcı’dan Perre Antik Kent’teki kamulaştırma sorunuyla ilgili açıklama

Kommagene Uygarlığı'nın 5 büyük kentinden ayakta kalan tek kent olan Perre Antik Kent'te kaya mezarlarını gezen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, buranın kamulaştırma sorunuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

2 mahallede kamulaştırma çalışması

Elazığ'da kamulaştırma çalışmaları kapsamında 2 mahallede bedelleri ödenen gayrimenkullerin yıkımına başlandığı bildirildi.

3. Çevreyolunda asfaltlama çalışması yapıldı

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 3. Çevreyolunda kamulaştırma sorunu çözülen kısımlarda asfaltlama çalışması yaptı.

Sivas Demirağ OSB için kamulaştırma kararı çıktı

Sivas Demirağ Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde bulunan bazı taşınmazların acele kamulaştırılması hakkındaki karar yayımlanarak yürürlüğe girdi.

2. Çevreyolunda yol genişletme çalışmaları sürüyor

Adıyaman'da, kamulaştırma problemlerinden dolayı tamamlanamayan 2. Çevreyolunda çalışmalarını yoğunlaştıran Adıyaman Belediyesi, imar sorunu çözülen yapıları yıktı.

Harput Mahalle Muhtarından tepki!

Bazı basın organlarında Harput'ta Elazığ Belediyesi tarafından kamulaştırma çalışmaları yapıldığı ve birilerine peşkeş çekildiği yönündeki haberlere Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat'tan tepki geldi.