Kanada Haberleri

Kanada Haberleri

Kanada, Taliban hükümetini tanımayacak

Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban'ın uluslararası kamuoyunda tanınıp tanınmayacağı merak konusu olurken bu yöndeki ilk karar Kanada'dan geldi.

Madonna’ın pizzacısı, Tunceli’de yetim çocuklara pizza yaptı

Kanada'dan memleketi Tunceli'ye gelen Madonna'ya yaptığı pizzalarla bilinen Zeynel Arı, Vali Tuncay Sonel ile birlikte yetim ve öksüz çocuklara teknede pizza keyfi yaşattı.

Tarhananın ünü sınırları aştı

Kahramanmaraş'ta üretilen tarhana, dünyanın diğer ucunda bulunan Kanada'ya ihraç ediliyor.

Diyarbakırlı bilim adamına üç ülkeden davet

Dicle Üniversitesi (DÜ) Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Mehmet Nergiz'in yapay zeka konusunda yaptığı çalışmalar Kanada, Finlandiya ve ABD'deki önde gelen üniversiteler tarafından kabul edildi. Üniversitelerden davet alan ve ABD'de bulunan Harvard Üniversitesini tercih eden Nergiz, dünyanın önde gelen bilim adamlarıyla çalışacak.

Kahramanmaraş gram gram dünya pazarında

Türkiye'de altın üretiminde İstanbul'dan sonra 2'inci sırada bulunan Kahramanmaraş'ta, Dubai'den Kanada'ya kadar birçok ülkeye altın ihracatı yapıyor.

Malatya’daki lise öğrencilerine çift diploma imkanı

TED Kolejleri ve Kanada Eğitim Bakanlığı iş birliği ile gerçekleştirilen Kanada Öğrenci Değişim Programı Malatya TED Lisesinde öğrencilere tanıtıldı.

Amerika ve Kanada’da uygulanan sistemi Diyarbakır’da kurmak istiyor

Diyarbakırlı genç harita mühendisi Fesih Sönmez, kente katkı sağlamak ve vatandaşların kent dair bilgilere kolay ulaşması için kendi imkanlarıyla ev ortamında yerel bilgi sistemi geliştirdi. Dünyada Amerika ve Kanada gibi ülkelerin öncülük ettiği bilgi sistemini Diyarbakır yerel yönetimleri bünyesinde geliştirmek istediğini belirten Sönmez, yetkililerden destek beklediğini belirtti.

Gebelik döneminde meyve tüketimine dikkat!

Kanada'daki Alberta Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapılan çalışmada gebelikleri boyunca meyve tüketen annelerin çocuklarının daha zeki olduğu anlaşıldı.

Madonna’nın pizzacısından Tuncelili çocuklara pizza

Kanada'nın Toronto şehrinde pizza işletmesi bulunan ve başta Kanada'nın önde gelen siyasetçileri, sanat dünyasının ünlüleri ile Madonna gibi dünya yıldızlarına pizza yapan Tuncelili Zeynel Arı, tatil için geldiği memleketinde valiliğin desteğiyle çocuklara pizza yaptı.

İnşaat işçisiydi, 17 ülkeye çikolata ihraç ediyor

İnşaatlarda çalışırken 1999 yılında Kanada'ya göç eden Ağrılı Yüksel Kaya, 2013 yılında Türkiye'ye dönerek Diyarbakır'da çikolata fabrikası kurdu. Fabrikada günlük 13 ton çikolata üreten Kaya, 17 ülkeye ihracat yapıyor. Kaya, hedefinin bu sayıyı 60'a çıkarmak olduğunu dile getirdi.

Çoban Habib eğitimine Kanada’da devam edecek

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde hayvancılıkla uğraşan ve Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında elde ettiği başarı ile dikkat çeken 14 yaşındaki Habib Bitkin, eğitimine Kanada'da devam edecek.

MTSO Meclis Başkanı Sami Payza’dan Kanada’daki cami saldırısına kınama

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası(MTSO) Meclis Başkanı Sami Payza, Kanada'daki cami ve Müslümanlara yönelik saldırıyı kınadı.