Etiketler

Avrupa Birliği Apple'ın peşini bırakmıyor

DünyaHaber Giriş: 25 Eylül 2020 Cuma 14:28 Kaynak: AA Avrupa Birliği Apple'ın peşini bırakmıyor Facebookta Paylaş Avrupa Birliği Appleın peşini bırakmıyorABONE OLAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, Apple'a 13 milyar euronun üzerinde vergi borcu çıkarmasını iptal eden mahkeme kararına itiraz edecek.

6-8 Ekim'in faillerine operasyon: 82 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayn El Arab bahanesiyle 2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Aralarında HDP'li eski milletvekillerinin de bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası politika faizini yüzde 8,25'ten yüzde 10,25'e yükseltti. Böylece Temmuz 2019'da göreve getirilen Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal döneminde ilk kez faiz artırımına gidilmiş oldu. Ekonomistler, faizlerin sabit kalmasını bekliyordu.

Euro'da yeni zirve: 9 lirayı gördü!

Döviz kurlarındaki hareketlilik devam ediyor. Perşembe günü açıklanacak olan Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesinde tarihi zirvesini bu sabah 7,6690'a taşıyan dolar/TL, bugün 7,64'ten işlem görüyor.

Yüz yüze eğitime 3 gün kaldı! Okulların açılışının ertelenmesi gündemde

Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasına 3 gün kaldı. Ancak okulların açılışının son dakika kararıyla ertelenebileceği belirtiliyor. Bunun nedeni de koronavirüs salgının hızlanması olarak gösteriliyor. Yüz yüze eğitim nasıl olacak? Hangi dersler işlenecek? Hangi sınıflar yüz yüze eğitime katılacak?...

FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon

İzmir merkezli 28 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki kripto yapılanmasına yönelik operasyonda 48'i muvazzaf 66 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Memura 'artislik yapma' demek hakaret sayıldı

Adliye koridorunda Ceza İnfaz Koruma Memuru'na 'artislik yapma' diyen hükümlü, 'hakaret' iddiasıyla hakim karşısına çıkacak.

81 ilde ilk kısıtlama kararı! Son dakika açıklaması geldi

İçişleri Bakanı Soylu, bu gece yarısından itibaren 81 ilde kafeterya ve restoranlarda müzik yayınının sona ereceğini duyurdu.

Erdoğan 'gerekirse çıkılmalı' demişti! İşte AK Parti'nin ''İstanbul Sözleşmesi'' kararı

AK Parti'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "gerekirse çıkılmalı" dediği İstanbul Sözleşmesi ile ilgili kararı belli oldu.

Erdoğan imzaladı! Milyonlarca çalışanı ilgilendiren süre uzatıldı

Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için getirilen 3 aylık işten çıkarma yasağı, Cumhurbaşkanı kararı ile 2 ay daha uzatıldı.

RTÜK 'Anıtkabir' hakkında karar verdi

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Akit TV'nin sorumlu olduğu 'Anıtkabir' hakkında kararını aldı. Söz konusu skandal olay hakkında Akit TV'ye para cezası uygulanacağı kamuoyuyla paylaşıldı.

TFF geri adım attı! Seyircili maç kararından vazgeçildi

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'de ilk yarıdaki ilk 3 maçın seyircisiz ve kalan maçların seyircili oynanacağını duyurmuştu.

Kısa çalışma ödeneği ile ilgili flaş gelişme!

Kısa çalışma ödeneği uygulamasının 2 ay daha uzatılmasını öngören Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Özel okullara KDV indirimi Resmi Gazetede

Son dakika haber: Özel okullarda KDV değişikliğini içeren Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bakanlıktan iki kitaba sınırlama kararı

Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iki kitap hakkında sınırlama kararı aldı. Söz konusu kitapların 18 yaşından küçüklerin maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır ve müstehcen tesir yapacağı belirtildi.

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? MEB son kararını verdi!

Milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği yüz yüze eğitimde tarihler ve sınıflar belli oldu.

Atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne ilişkin atama kararları, Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine seçme kararı Resmi Gazetede yayımlandı.

Yargıtay'dan milyonları ilgilendiren emsal düğün kararı

Yaptığı köy düğünüyle evlenen ancak damadın 'resmi nikah kıydıracağım' vaadini yerine getirmemesi üzerine şok yaşayan genç kadın, soluğu mahkemede aldı.

MEB'den flaş meslek lisesi kararı

Binlerce ortaokul mezunu kalfalık ve ustalık belgesi sahibi olan vatandaşın beklediği karar çıktı.

MEB yazı gönderdi: Yaz okulu kararı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) çalışan velilerin taleplerini gözeterek, okul öncesi eğitim kurumlarının yaz okulu ve yaz kulüpleri faaliyetlerini yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihe kadar sürdürmesi kararı aldı.

Merkez Bankası faiz kararını duyurdu

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz kararını açıkladı. Kurul, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 8,25 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren yıllık izin kararı

Özel sektörde çalışan milyonlarca işçiyi ilgilendiren emsal nitelikteki karar Yargıtay 9. Hukuk Dairesinden geldi.

Tunceli'de yeni koronavirüs kararı! Kurula uymayan yandı

Koronavirüs vaka sayısının ülke genelinde artması ile birlikte yeni tebdirler de art arda açıklanıyor. Son olarak Tunceli Valiliği evde izolasyon kuralına uymayanların karantina yurtlarına yerleştirileceğini bildirdi.

Vaka artışı yüksek olan 5 ilimizde okullar 31 Ağustos'ta açılmayabilir

Vaka artış hızı yüksek olan Malatya, Gaziantep, Şanlıurfa, Konya ve Ankara'da okulların eğitim/öğretime açılmaması gündeme geldi. Son kararı önümüzdeki salı Ankara'da toplanacak heyet verecek.

Yargıtay'dan 'kopyala yapıştır' kararı

İşveren ve işçi arasındaki anlaşmazlıkta verilen İş Mahkemesi kararı Yargıtay'ca bozuldu. Bozma kararı sonrası mahkeme, ilginç bir yol izleyince devreye Yargıtay 9. Hukuk Diresi girdi.

Milyonlarca işçiyi ilgilendiren karar

Milyonlarca işçiyi yakından ilgilendiren fazla mesai kararı geçtiğimiz günlerde Yargıtay 22. Hukuk Dairesi'nden çıktı.

Kısa çalışma ödeneği kararı Resmi Gazete'de

Kısa çalışma ödeneğini, uygulaması biten iş yerleri açısından bir ay daha uzatan Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı 1 ay daha uzatıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı 1 ay süreyle uzatıldı.

BDDK'dan flaş TL kararı!

BDDK yurt dışı yerleşiklerin TL erişimini sınırlayan düzenlemelerde esneklik sağladı.

Özel İdare, Olcay Orak ile devam kararı aldı

Kadınlar Basketbol Süper Lig ekibi Elazığ İl Özel İdare, Başantenör Olcay Orak ile yeniden anlaşma sağladı.