Etiketler

PKK'lı teröristler 2 çobanı katletti

Şırnak'ın Geçitboyu köyünün Herbuş Yaylası'nda PKK'lı teröristler kaçırdıkları iki çobanı öldürdü.

“Bu vahşete seyirci kalmayacağız”

AK Parti Diyarbakır milletvekili aday adayı Mervettin Tosunlu, ABD'nin Telaviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin 59 Filistinliyi katletmesine tepki gösterdi. İsrail ve ABD yönetimlerinin kınadığını ve lanetlediğini belirten Tosunlu, Bizler bu vahşete karşı seyirci kalmayacağız dedi.

Diyarbakır’da Kudüs protestosu

Diyarbakır'da ABD'nin Telaviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin 62 Filistinliyi katletmesi, sivil toplum kuruluşları tarafından protesto edildi.

Şehit öğretmenin babasından Tunceli’de önemli mesaj

Geçtiğimiz yıl Tunceli'de teröristler tarafından şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz için valilik tarafından gezici anaokulunun açılışı gerçekleştirildi. Anaokulunun açılışına katılan ve yoğun ilgi gören şehit öğretmenin babası Hamit Yılmaz, Biz ölsek de dursak da kardeşiz. Ben asalak böceklerin çocuğumuzu katletmesinden dolayı Tunceli halkına ya da başka bir ilimize kin gütmüş değilim dedi.

Erzincan’da Stk’lar Arakan’da Yaşanan Zulmü Kınadı

Erzincan Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Arakan'da Müslümanlara yapılan zulme karşı açıklama yapıldı. Erzincan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Dönem Sözcüsü ve Memur-Sen Erzincan İl Temsilcisi Nebi Gül yaptığı açıklamada Bugün Myanmar Arakan'da kelimenin tam anlamıyla soykırıma dönüşmüş korkunç bir zulüm ve insanlık trajedisi yaşanmaktadır. Evrensel emperyalizmin Myanmarlı Müslümanlara on yıllardır baskı ve şiddet uygulayan Uzakdoğu kolu, evinden, yurdundan sürüp, servetlerini yağma, toprakları talan ettiği insanları, bu kadarla da yetinmeyip en acımasız bir şekilde katletmektedir.

Bakan Soylu, şehit öğretmenin kaçırıldığı yerde

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın kaçırıldığı yere giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği yapan evladımızı katletmek insanlık dışı bir olaydır, hayvanlıktır. Biz de onlara nasıl muamele edeceğimizi biliyoruz değil.

Biyolog Eray Şimşek: "Yılanlar insanlara zarar vermez"

Biyolog Eray Şimşek son günlerde görülen yılan olaylarıyla ilgili olarak, Bu yıl yılanları öldürürsek seneye fareler çıkacak, fareleri zehirle öldüreceğiz, fareleri öldürürsek bu sefer de böcek artışı olacak. Bu durumdan sonra da buğday tarlalarını çekirgelerin basmasıyla karşılaşacağız. Çekirge baskınlarını önlemek için zirai ilaç kullanacak. Zirai ilaç kullandıktan sonra da kimyasal kullanıldığı için kanserojen etki ile karşılaşılacak. Doğa dengesini doğaya bırakmak gerekiyor, hiçbir hayvanı katletmemek gerekiyor dedi.