Etiketler

Selde kaybolan 7 kişiden birinin cesedi bulundu

Düzce'de iki gün önce başlayan yağışlar nedeniyle yaşanan sel, su baskını ve heyelanlarda mahsur kalan 219 kişi kurtarıldı. Akçakoca'nın Esmahanım köyünde kaybolan 7 kişiden 1'inin cesedi bulundu.

Kaybolan askerden acı haber!

İzine geldiği memleketi Elazığ'ın Palu ilçesinde Murat Nehrine yüzmeye giren ve akıntıya kapılarak kaybolan gencin cansız bedeni bulundu.

Nehirde kaybolan gencin izne gelen asker olduğu öğrenildi

Elazığ'ın Palu ilçesinde Murat Nehri'nde akıntıya kapılarak kaybolan gencin asker olduğu ve izne geldiği öğrenildi.

Diyarbakır’da sepet örücülüğü kursu devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (DİSMEK),kapsamında kaybolmaya yüz tutan meslekleri yeniden canlandırma amacıyla İŞKUR bünyesinde açtığı sepet örücülüğü kursunda eğitimler devam ediyor.

Bir milyonluk sahte senetle hayatları yıkıldı

Diyarbakırlı Ferican Zoroğlu, adına düzenlenen yaklaşık bir milyon liralık senedin kriminal incelemesinde yazının kendisine ait olmadığı ortaya çıktı. İtiraz üzerine tekrar kriminale gönderilen senedin kaybolması nedeniyle zor günler geçiren aile, yetkililerden yardım bekliyor.

Kaybettiği cihaz yüzünden hem duyamıyor hem de konuşamıyor

Adıyaman'da doğuştan işitme engelli 4 yaşındaki kız çocuğu, kulağına takılan cihazın kaybolması nedeniyle konuşamıyor ve duyamıyor.

Mezar Taşları, Harput'un bin yıllık İslam Yurdu olduğunu ispatlıyor

Tarihi Harput Mahallesi'nde Elazığ Belediyesi ile Fırat Üniversitesi'nin (FÜ) yürüttüğü ortak çalışmada kaybolmaya yüz tutmuş mezarlar bulunarak gün yüzüne çıkarılıyor. Akademisyenlerin şuana kadar yaptığı çalışmada 200 mezar taşı ortaya çıkartılırken, bu toprakların bin yıldır İslam Yurdu olduğunun mezar taşlarıyla ispatlandığı belirtildi.

Kaybolmaya yüz tutmuş meslek 'Çanak ve Çömlekçilik'

Kaybolmaya yüz tutmuş meslekler arasında bulunan çanak ve çömlekçilik, Elazığ'da 5 milyon dolara kurulan bir fabrikada tekrar canlanmaya başladı. Şu anda 40 kişinin çalıştığı fabrikada istihdamın 300'e çıkarılarak ürünlerin yurt dışına ihraç edileceği belirtildi.

Başkan Başsoy’dan Dünya Yaşlılar Günü kutlaması

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy 1 Ekim Dünya Yaşlılar Haftası münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Başsoy mesajında Hayat tecrübeleri ile insanlığın önüne ışık tutan, toplumların geçmişi ile arasındaki bağlara köprü olan, kıymetli büyüklerimizin yaşlılar haftasını kutluyorum. Bizler büyüklerine, hayat tecrübesi yüksek, yaşlılarına değer vermeyi başarabilen nadir toplumlardan biri olarak hayatımızı sürdürüyoruz. Biliyoruz ki yaşlılarımız yüce Mevla'nın bizlere emanetidir. Biliyoruz ki büyüklerimiz bizler için aslında birer nimettir. Anasına, babasına öf bile dememeyi emreden bir dinin terbiyesi ile büyüklerine hizmet etmeyi, dünyevi ve manevi birer nimet sayan geleneğin terbiyesi ile yanınızdayız. Devletimiz de aynı hassasiyet ile dezavantajlarınızı ortadan kaldırabilmek için mücadele ediyor. Yaşlısına hürmet etmekten, saygı göstermekten başka somut, elle tutulur imknlar sunuyor. Sosyal devlet olabilmenin ne demek olduğunu bizlere hissettiren devlet yöneticilerimize, siyasilerimize teşekkür ediyorum. Bizleri bu günlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, onlara gereken saygıyı ve ihtimamı göstermek, toplum olarak hepimizin görevidir. Yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Onlar örfümüz, detimiz, geleneklerimiz ve hoş sohbetlerimizdir. Onlara verdiğimiz değerler ile geleceğimizi yeniden kuracağız. Bu duygularla tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nü kutlar, minnet ve şükran duygularımla, yaşam sevinçlerimizin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım. Hayırlı uzun ömürleriniz olsun. dedi.

80 Yaşındaki Zennure nine cecim dokuyor

Kaybolmaya yüz tutmuş yöresel el sanatlarından olan cecim dokuma, Erzurum'un Oltu İlçesi'nde Zennure Aydın tarafından evinin balkonuna koyduğu el dokuma tezgahında yaşatılmaya çalışılıyor.

Kağızman’da komşu şüpheli olarak sorguya alındı

Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde 9 yaşındaki Sedanur kaybolması ile ilgili ailenin komşusu E.B. ifadesi alınmak üzere Paslı Jandarma Karakol Komutanlığı'na götürüldü.

Nalcılık kaybolmaya yüz tuttu

Kaybolmaya yüz tutan meslekler arasında yer alan nalcılığı yaşatmaya çalışıyor.

Kaybolan Evrim'in anne ve babası çelişkili ifadeler vermiş

3 yaşındaki Evrim Atış'ın 2 hafta önce Tokat'ın Turhal ilçesinde kaybolmasıyla ilgili soruşturmada gözaltına alınan baba Burhan Atış ile anne Dilek Atış tutuklandı.

Kapı açmasıyla dikkat çekmişti, o kedi kayboldu

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde evin kapısını kendisinin açması nedeniyle dikkatleri çeken 'Sarı' isimli kedi kayboldu. Sahipleri kediyi görenlerden yardım isteyerek kediyi bulanın getirmesini istedi. Öte yandan Sarı'nın kaybolmadan bir hafta önce doğan 2 yavrusuna ise başka bir kedi annelik yapmaya başladı.

Bu da kadınlara özel şiirli pazar tezgahı

Diyarbakır'da bir pazarcı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle, tezgahını etiketlere yazdığı kadınlara yönelik sözlerle donattı, yüzde 20 indirim yaptığı kadın müşterilerine alışveriş poşetleriyle birlikte gül de verdi. Pazarcı Mehmet Yılmaz, Dünyada kaybolmayan tek değer kadınlarımızdır, onların değerini bilmek lazım dedi.

"Sevgi İzi"yle kaybolmayacaklar

Kahramanmaraş'ta Güzellik ve Estetik Uzmanı Ebru Semerci, Sevgi İzi projesi kapsamında ücretsiz olarak engellilerin koluna özel numaraları dövmeyle işledi.

Şaşılık ihmale gelmez

Göz Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr. Ümit Beden, şaşılığın ihmale gelmeyecek bir göz hastalığı olduğunu ifade ederek, Doğal şartlarda her iki göz aynı noktaya bakarlar ve görme aksları iki göz için birbirine paraleldir. Bu aksların paralelliğinin kaybolması ve bir göz bir notaya bakarken diğer gözün farklı bir noktaya bakması şaşılık (göz kayması) olarak isimlendirilir. dedi.

Barajda kaybolan kişinin cesedi bulundu

Elazığ'da serinlemek için baraja giren ve suda kaybolan şahsın cansız bedenine ulaşıldı.

Baraj gölüne giren kişi kayboldu

Elazığ'ın Ağın ilçesinde baraj gölüne giren kişi kayboldu.

Tunceli’deki helikopterin radardan kaybolması

Tunceli'de içerisinde 12 personelin bulunduğu helikopterle radar bağlantısı kesilmesinin ardından bölgeye sevk edilen ekiplerin büyük bir bölümü ulaştı.

Tunceli’deki helikopterin radardan kaybolması

Tunceli'de içerisinde 12 kişinin bulunduğu radardan kaybolan ve düştüğü tahmin edilen helikoptere ulaşmak için ekipler çalışmalara devam ediyor.

Vanlı 72 yaşındaki soba ustası modern zamana direniyor

Van'da soba ustalığı yapan 72 yaşındaki Nihat Atacan, makine teknolojisindeki gelişme doğalgazın yaygınlaşmasıyla kaybolmaya yüz tutan mesleğini yaşatıyor.

Bir anlık dalgınlık canından etti

Elazığ’da direksiyon hakimiyetinin kaybolması sonucu yoldan çıkan bir otomobil, direğe çarparak durabildi, kazada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Elazığlı Esnaflar Faizsiz Krediden Umutlu

Elazığ'da kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri yapan esnaflar faizsiz krediden umutlu.

Esnafa Faizsiz Kredi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ile yeni girişimcilere sıfır faizli kredi uygulamasının başladığını söyledi.