Etiketler

Elazığ'da Diken Kelebeği'nin göçü

Uzun yıllar sonra ilk defa bu sene Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Diken Kelebegi'nin (Vanessa Cardui) yoğun göçü gözlenmeye başlandı.

5 otomobilin camını kıran şüpheli yakalandı

Elazığ'da polisin yaptığı çalışmada 5 otomobilin kelebek camını kıran şüpheli yakalandı. Yakalanan şüphelinin ayrıca bir hırsızlık olayına karıştığının da belirlendiği öğrenildi.

Kelebek hastası kızlarına 'kelebek' gibi bakıyorlar

Elazığ’da Veysel ve Gül Tabur çifti, 'kelebek hastası' olan 7 yaşındaki kızlarına adete bir ‘kelebek’ gibi bakıyor. Aile, bu durumdaki hastaları görenlerin daha duyarlı davranmasını istiyor.

Kelebek çocuklara kışlık mont ve bot yardımı

Diyarbakır'da ismini vermek istemeyen bir iş insanı, kelebek hastası 68 çocuğa kışlık mont ve bot yardımında bulundu.

Lütfiye Atilla Kelebek Hastaları ile bir araya geldi

Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'nın eşi Lütfiye Atilla, Kelebek Hastaları ve aileleriyle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

HAGEV kelebek çocukları ağırladı

HAGEV Vakfı, Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği aracılığıyla kelebek çocuklarla bir araya geldi.

Diyarbakır’dan Iğdır ve Bursa’daki çocuklara yardım

Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Iğdır ve Bursa'da bulunan kelebek hastası çocuklara ilaç yardımında bulundu.

Rüyaydı gerçek oldu

Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, hastalarda uygulanan diyet programında başarı yakalanması ile ismini değiştirdi. Dernek, Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ismiyle faaliyetlerine devam edecek.

Kelebek çocuklara bayram hediyesi

Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kelebek hastası 120 çocuğa bayramlık giysi hediye etti.

Tedavisi olmayan hastalığa çare bulundu

Dünya genelinde yapılan çalışmalara rağmen tedavisi bulunamayan kelebek hastalığının, kişinin biyografisine göre uygulanan diyetle iyileştirilebileceği iddia edildi. Diyarbakır'dan bu diyeti uygulayan 7 hastanın vücudunda yaralar kapandı.

Hırsızlık olayı ile ilgili 3 gözaltı

Elazığ'da TCDD'ye ait çalınan demir vida ve kelebekler hurdacıda tıra yüklenirken bulundu. Hırsızlık olayı ile ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı.

Engelli gencin F-16 hayali gerçek oldu

Diyarbakırlı 16 yaşındaki kelebek hastası Halil Dağ'ın F-16 savaş uçağı görme hayali gerçek oldu.

Atilla kelebek hastaları ile bir araya geldi

Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'nın eşi Lütfiye Atilla, hastaların ve ailelerin sorunlarını dinledi.

Kelebek hastası gencin elleri açıldı

Diyarbakırlı kelebek hastası Mehmet Kaçmaz'ın hastalığı nedeniyle kapanan iki eli, düzenlenen cerrahi operasyonla açıldı.

İzmir’den Diyarbakır’a ameliyat olmaya geldi

Doğuştan kelebek hastalığına yakalanan 3 yaşındaki Berat Duman, yemek borusunda oluşan yarılmalar nedeni ile İzmir'den Diyarbakır'a gelerek ameliyat oldu. Küçük Berat, tedavisinin ardından ailesi ile birlikte memleketine geri döndü.

İstanbul’dan kelebek çocuklara medikal yardımı

İstanbul'da yaşayan yardımsever vatandaşlar, kelebek çocuklar için Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine medikal malzeme yardımında bulundu.

Türkiye’den ’kelebeklere’ yardım

Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan yardımsever vatandaşlar, Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine malzeme yardımında bulundu.

Hastalığının eve kapatmasına izin vermedi, üniversite öğrencisi oldu

Halk arasında kelebek hastalığı olarak bilinen epidermoliz bülloza hastalığı ile doğan 18 yaşındaki Mutlu Çalışır, lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversiteye başlayarak imkansızı başardı.

Mardin’deki SPL hastasına, Diyarbakır’dan akülü sandalye

Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Mardin'in Savur ilçesinde yaşayan SPL hastası gencin akülü sandalye ihtiyacını karşıladı.

Şampiyon yüzücü Beytullah Eroğlu’na Kahramanmaraş’ta coşkulu karşılama

Meksika'da düzenlenen Bedensel Engelliler Dünya Yüzme Şampiyonası'nda kelebek stilde Dünya Şampiyonu olan engelli milli yüzücü Beytullah Eroğlu, Kahramanmaraş'ta coşkuyla karşılandı.

(Özel haber) Kelebek hastası çocuklar, kendilerine uygun olmayan köpüklü sargı bezini, derilerine yapıştığı için kullanamıyor

Diyarbakır'da, halk arasında kelebek hastalığı olarak bilinen epidermolysis bullosa hastalığı ile yaşamak zorunda kalan çocuklar, kendilerine uygun olmayan köpüklü bezleri, derilerine yapıştığı için kullanamıyor. Farklı ürün yazılmasına rağmen istedikleri ürünü almayan aileler, devletin parasının boşa gittiğini belirterek yetkililerden yardım bekliyor.

Antep’teki kelebek çocuğa Diyarbakır’dan yardım

Gaziantep'te yaşayan kelebek hastası kıza Diyarbakır'dan pansuman malzemeleri gönderildi.

Kelebeklerin rüyası sesini dünyaya duyuruyor

Diyarbakır'da, halk arasında kelebek hastalığı olarak bilinen epidermis bullosa hastalığına yakalanan çocuklar için kurulan dernek, yaptığı çalışmalarla sesini dünyaya duyuruyor.

Dar giysiler bül gelişimi arttırabilir

Medicana Sivas Hastanesi doktorlarından Dermatoloji Uzmanı Selma Uçar, halk arasında kelebek hastalığı olarak bilinen Epidermolizis Bülloza hastalığında; giyilen dar giysilerin bül gelişimini artırabileceğini söyledi.

Kelebek hastalığı çocukların hayatlarını çalıyor

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yaşları 1 ile 14 arasında değişen 5 çocuk, halk arasında kelebek hastalığı diye bilinen genetik cilt rahatsızlığı Epidermolysis Bullosa ile mücadele ediyor.

Beşiktaş hayali gerçek oldu, şimdi ayaklarının açılmasını istiyor

Diyarbakırlı 16 yaşındaki kelebek hastası Cumali Yaman, en büyük hayali olan Beşiktaş maçına gitmeyi geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi. Beşiktaşlı Cenk Tosun ile seremoniye çıkan Yaman şimdi, hastalığı nedeni ile kapalı olan ayaklarının açılıp yaşıtları gibi futbol oynayacağı günün hayalini kuruyor.

Beşiktaşlı kelebek hastası gencin hayali gerçek oluyor

Bir Beşiktaş maçında sahada olmayı çok isteyen kelebek hastası Cumali Yaman'ın hayali gerçek oluyor. Beşiktaş Kulübü, bugün oynanacak Atiker Konyaspor maçına davet ettiği Cumali'yi maç öncesi Cenk Tosun'un yanında seremoniye çıkaracak.

Iğdır’da doğan kelebek bebeğe Diyarbakır’dan yardım

Iğdır'da, halk arasında kelebek hastalığı olarak bilinen epidermolysis bullosa hastalığı ile dünyaya gelen Yusuf bebeğe, Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği sahip çıkarak acil ihtiyaçları için yardım kolisi gönderdi.

Kelebek çocuklara bayram hediyesi

Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kelebek hastası çocuklara bayramlık giysi yardımında bulundu.

Kelebek çocukların ailelerine psikolojik destek

Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kelebek hastası çocukların ailelerine psikolojik destek hizmeti sundu.