Kemikler Haberleri

Kemikler Haberleri

Etrafa saçılan kemikler yeniden defnedildi

Elazığ'ın Palu ilçesinde içme suyu deposu için yapılan yol, mezarlık içerisinden geçince kemikleri etrafa saçılmıştı. O kemikler belediye ekipler tarafından ilçe müftüsü eşliğinde toplanarak yeniden İslam'a uygun bir şekilde defnedildi.

Mezarlıklarda bulunan kemikler ortalığa saçıldı

Elazığ'ın Palu ilçesinde içme suyu deposu için yapılan yol, mezarlık içerisinden geçince ceset kemikleri etrafa saçıldı.

Bingöl’de insan cesedine ait kemikler bulundu

Bingöl’de bir çoban tarafından dere yatağında kıyafetlerle insan kemikleri bulundu. Bulunan kemiklerin 48 gün önce kayıp olan 91 yaşındaki Hasan Göcük’e ait olduğunun değerlendirildiği bildirildi.

Zeliha ile Fatma 15 yaşına girdi

Elazığ'da cam kemik hastalığı nedeniyle çok çabuk kemikleri kırıldığı için yaşamlarının çoğunluğunu evlerinde geçiren ikizler, 15 yaşına girdi. Sürekli güler yüzleri ve sempatik tavırlarıyla ailenin neşe kanyağı olan ikizler en çok Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla da olsa görüşmek istiyor.

Kemiklere zarar veren besinlere dikkat

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. İbrahim Rızvanoğlu, kemiklere zarar veren besinler konusunda uyardı.

Kazı esnasında insan kemikleri bulundu

Erzurum'da şebeke hattı için yapılan kazı esnasında insan kemikleri bulundu.

Kemik erimesi riskinizi test edin

Op.Dr. Kerem Bıkmaz, kemiklerle ilgili risk faktörlerinin öğrenerek kemiklerin sağlamlığını test etmenin mümkün olduğunu söyledi.

Define ararken mezarlıkları tahrip ettiler

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde eski bir yerleşim alanı olan bölge, definecilerin radarına girdi. Ellerine geçirdikleri araçlarla gördükleri her alanı kazan defineciler, bölgedeki mezarlıkları da tahrip edip kemikleri sağa sola attı. Arsa sahipleri, yapılan talana son verilmesi için yetkililere seslendi.

Tüm kemikleri kırıldı, kalbinin kırılmasını istemiyor

Diyarbakırlı 18 yaşındaki cam kemik hastası Zeynep Onat'ın 3 yaşından beri kemikleri sayısız kez kırıldı. Kemikleri her kırıldığında çığlığı tüm mahalleyi saran Onat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, en azından saçlarını kendisi taraması için yardım etmesini istedi.

Geçmişte tropikal iklime sahip olan Sivas’ta 10 milyon yıllık fosil

Sivas'ta yaklaşık 20 yıl önce yapılan kazı çalışmalarında bulunan, 8 ila 10 milyon yıllık olduğu ve bir file ait olduğu düşünülen fosil kemikler dikkat çekiyor.

Cilt tipinizi bilmeniz önemli

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, Cilt, hayatımızı sürdürmek için sağlıklı ve düzenli çalışması gereken diğer organlar gibi hayati öneme sahip bir organdır dedi. Cildin diğerleri gibi kaslar ve kemikler ardına saklanmayıp bizi tanımlama tanıtma görevini de üstlendiğini söyleyen Ertek, Sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir diye konuştu.

Sağlıklı kemikler için gerekli olan 7 vitamin

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Serdar Necmioğlu, sağlıklı ve doğru beslenmenin kemik yapısı için de önemli olduğuna dikkat çekerek, Özellikle kemik kırıklarının, genellikle ileri yaşta ortaya çıkan kemik erimesinin önlenmesi ve kemiklerin güçlendirilmesi için kalsiyum, magnezyum, potasyum, Vitamin D, omega-3 bakımından zengin besinler tüketilmesi gereklidir dedi.

Başkan Dimez’den CHP’lilerin ‘içkili görüntülerine’ tepki

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Çanakkale'de CHP'lilerin içkili görüntülerine tepki göstererek, Ecdadımızın kemikleri sızladı dedi.

TBMM Başkanvekili Aydın’dan CHP’lilerin ’içki görüntülerine’ sert sözler

CHP'nin Çanakkale'deki 'Adalet Kurultayı' etkinliğinde yapılan içki alemi ile ilgili sert açıklamada bulunan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Bu tür çirkinliklerin ve rezaletin kabul edilebilir bir yanı yoktur, ecdadımızın kemikleri sızladı dedi.