Etiketler

Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyası verildi

Elazığ’da 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev alan 30 gaziye Milli Mücadele Madalyası verildi.

Kıbrıs Gazileri, 44 yıl sonra Kıbrıs'ı gezdi

Elazığlı Kıbrıs Gazileri, 44 yıl sonra gazilik ünvanı aldıkları Kıbrıs'ı gezme fırsatı bularak duygusal anlar yaşadı.

Elazığlı Kıbrıs Gazileri, Kıbrıs'a uğurlandı

Elazığlı Kıbrıs Gazileri, 44 yıl sonra şehit arkadaşlarını mezarı başında anmak için Kıbrıs'a gitti.

Gazilerin 44 yıllık hayali gerçek oldu

Sivas Belediyesi, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda görev yapan ve gazilik unvanına erişen Sivaslı Kıbrıs gazilerine Kıbrıs gezisi düzenledi.

Başkan Aydın, Kıbrıs gazilerinin hayalini gerçekleştirdi

1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda görev yapan ve gazilik unvanına erişen Sivaslı Kıbrıs gazileri Belediye Başkanı Sami Aydın'ın girişimleri ile gerçekleştirilen gezi programı kapsamında 44 yıl önce savaştıkları Kıbrıs'ı gezdi.

Kıbrıs gazileri Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak istiyor

Sivas Muharip Gaziler Derneği üyesi Kıbrıs gazileri, Suriye'nin Afrin kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak istiyor.

Kıbrıs Gazileri Afrin’de savaşmak için gönüllü oldu

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adıyaman Şube Başkanlığı üyesi olan Kıbrıs Gazileri, Afrin'deki 'Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü asker olarak katılmak için askerlik şubesine dilekçe verdi. Askerlik şubesine ellerinde Türk bayraklarıyla giden gazileri vatandaşlar alkışladı.

Kore ve Kıbrıs gazilerinin "Ayla" ile duygusal buluşması

Kahramanmaraşlı Kore ve Kıbrıs gazileri, Koreli küçük kız ile ay yıldızlı bir Türk astsubayının hikayesinin konu edildiği Ayla isimli filmin özel gösteriminde 67 yıl öncesine duygusal bir yolculuk yaptı.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 43. yıl dönümü

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sivas Şube Başkanı Fuat Ahıskalı Kıbrıs Barış Harekatı'nın 43'üncü yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Kıbrıs gazileri olarak kanla kazanılan bu toprakların masada verilmesi ve 1974 öncesine dönülmesine karşıyız dedi.

Kore ve Kıbrıs gazileri göreve hazır

Elazığ’da bulunan Kore ve Kıbrıs gazileri, terör olaylarına dikkat çekerek, her zaman göreve hazır olduklarını belirtti. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Namık Bulut, “Bizler gazi olarak her zaman göreve hazır ve devletimizin yanındayız. Bize görev düştüğü zaman bizde bu görevi seve seve yaparız" dedi.