Etiketler

Kick boksta söz sahibi Elazığ

1990'lı yıllarda kick boks ile tanışan Elazığ'da, şu ana kadar binlerce sporcu yetişirken, şu anda Milli takımlar başantrenörü Abdullah Alan nezaretinde, çok sayıda sporcuda Elazığ'ı hem ülke içinde hem de ülke dışında temsil ederek, önemli başarılara imza atmaya devam ediyor.

İkinci kez Avrupa Şampiyonu olmak istiyor

Elazığ'da kick boksta üst üste aldığı şampiyonluklarla dikkat çeken Mihriban Güneri (19), ikinci kez Avrupa Şampiyonu olmak için antrenmanlarını aralıksız sürdürüyor.

Ailesi bırak dedi, o Türkiye şampiyonu oldu

Elazığ'da yaşayan 14 yaşındaki Musa Baydaş, üst üste aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle ailesinin bırakmasının istediği kick boksta azmederek Türkiye şampiyonu oldu.

Kick boksta büyük başarı

Malatya Büyükşehir Belediyespor Kick Boks Antrenörü Hasan Basri Karakuş, kulüp olarak dünya şampiyonlarına ve milli takıma önemli sayıda sporcu gönderdiklerini söyledi.

Yetiştirme yurdundan dünya şampiyonasına

Diyarbakır'da ailesi tarafından maddi imkansızlar yüzünden verildiği yetiştirme yurdunda büyüyen Mukadder Batır, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı gösterilerinde tanıştığı kick boksta 5'i altın, 10 madalya kazandı. Üniversite okuyan ve Türkiye'yi, Macaristan'da yapılacak Dünya Kick Boks Şampiyonası'nda temsil edecek olan Batır'ın hayali öğretmen olmak.

Tesadüfen başladığı boksta milli takıma girmek istiyor

15 yaşında tesadüfen başlayan sporculuk kariyerinde büyük bir başarıya imza atarak kick boksta Türkiye 3'üncüsü olan Gizem Özer'in (17) en büyük hayali boksta milli takım formasıyla başarılar elde etmek.

Kendisi küçük, başarısı büyük

Diyarbakırlı 11 yaşındaki Muhamet Battal, 2 yıl önce başladığı kick boksta önemli başarılara imza attı. İki altın, iki de bronz madalya kazanan Battal, Antalya'da yapılan Avrupa şampiyonasında da birinci oldu.

DÜ’den Kick boksta büyük başarı

Antalya'da Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunca organize edilen ve 1-5 Mart 2017 tarihlerinde yapılan Üniversitelerarası Kick Boks müsabakalarında Dicle Üniversitesi (DÜ) temsilcileri hem bayan hem de erkek gruplarında dereceye girerek büyük başarı elde etti.