Kilo Kaybı Haberleri

Kilo Kaybı Haberleri

Bu belirtilere dikkat!

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Huri Özkan Yılmaz, öksürük, kanlı balgam, sırt-göğüs ağrısı, ses kısıklığı, nedeni bilinmeyen kilo kaybı, nefes darlığı ve sık sık geçirilen zatürre gibi belirtilerin akciğer kanseri belirtileri olabileceğini söyledi.

‘Sırt ağrısı ve aşırı terleme tüberküloz (verem) belirtisi olabilir’

Verem hastalığı en sık akciğerlerde görüldüğünü belirten Prof. Dr. Serdar Erturan, ‘2-3 haftadan uzun süre öksürük, balgam, ateş, gece terlemeleri, iştahsızlık, kilo kaybı, yorgunluk, halsizlik, soluk darlığı, göğüs ve sırt ağrısı, akciğer dışı verem hastalığı olanlar da o organa ait farklı belirtiler olabilir.’ dedi.

Kilo verme sürecini etkileyen 5 faktör

Diyetisyen F. Bengü Büyükdereci, kilo verme sürecini etkileyen 5 faktörü açıkladı. Kilo verme sürecinin sabır, disiplin ve irade kontrolü gerektiren bir süreç olduğunu anlatan Büyükdereci, ‘Bireyler zaman zaman düzenli bir beslenme programına uymalarına rağmen istedikleri düzeyde bir kilo kaybı sağlayamadıklarından şikayet eder. Bunun sebebi; bu süreci etkileyen birden fazla faktörün olmasıdır’ dedi.

Karın ağrısı kanser habercisi olabilir

Dr. Mehmet Ali Aksoy, uzun süren karın ağrısı, kilo kaybı, kansızlık ve yorgunluğun kanser habercisi olabileceğine dikkat çekti.

Yetersiz uyku kilo aldırıyor

Uzun dönem başarılı kilo kaybı sağlayan özel bir diyetin, besinin veya içeceğin olmadığını söyleyen Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, yetersiz uykunun kilo aldırdığını söyledi.

Kilo kaybına ve kalp hastalıklarına armut ile dur diyin

Armudun lif içeriği yüksek bir meyve olduğunu belirten Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, kilo kaybına ve kalp hastalıklarına da iyi geldiğini söyledi.