Etiketler

Milyonlarca kişinin kimlik bilgisine ulaşan suç örgütü çökertildi

GSM firmalarından birine ait kurumsal şifreyi yasa dışı yollarla ele geçirip abonelere ait kimlik bilgilerine ulaşarak dolandırıcılık yapan suç örgütünün 16 üyesi, 8 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alındı

Bir paylaşım yaptı, 173 kişi dava açtı

Elazığ'da 17 yaşındaki gencin, bazı kişilerin kimlik bilgilerinin çalındığını kanıtlamak için yaptığını iddia ettiği paylaşım nedeniyle hakkında 173 kişinin müşteki olduğu dava açıldı.

700 bin TL dolandıran şüpheli tutuklandı

Elazığ'da telefonda 2 kişiye kendisini savcı ve polis olarak tanıtıp, kimlik bilgileriniz terör örgütüne karışmış diyerek korkutup 700 bin TL dolandıran şüpheli çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Yine aynı yöntemle 700 bin TL dolandırdılar

Elazığ'da telefonda 2 kişiye kendisini savcı olarak tanıtıp, kimlik bilgileriniz terör örgütüne karışmış diyerek korkutup 700 bin TL dolandıran şüpheli, İstanbul'da düzenlenen operasyonla yakalandı. Yakalanan şüphelinin polisten kurtulmak için gösterdiği sahte kimlik oyunu da tutmadı.

Erzincan da FETÖ dolandırıcılığından 3 kişi tutuklandı

Erzincan da vatandaşları arayıp, kendilerini polis olarak tanıtan ve kimlik bilgilerinin FETÖ tarafından ele geçirildiğini öne sürerek vatandaşları dolandıran 3 kişi yakalanarak tutuklandı.