Etiketler

Dört kişilik aile evde ölü bulundu

Antalya'da bir apartmanın 8. katında yaşayan dört kişi ölü olarak bulundu.Evdeki cesetlerin Selim Şimşek (36), eşi Sultan Şimşek'e (38) ile çocukları Ceren Şimşek (9) ve Ali Çınar Şimşek'e (5) ait olduğu tespit edildi. Şimşek ailesinin bir kimyasal madde nedeniyle öldükleri üzerine duruluyor.

Hastanede 19 personel gazdan etkilendi

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi laboratuvarında, içinde kimyasal madde bulunan şişenin kırılması sonucu çıkan gazdan 19 personel etkilendi.

ETÜ’lü akademisyenler çevre dostu laboratuvar ürünleri geliştirdi

Erzurum Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyeleri Dr. Ömer Faruk Karataş, Dr. Serkan Örtücü ve Dr. Elanur Aydın Karataş, genetik materyallerin saflaştırılmasında kullanılan ürünlerdeki petrol kaynaklı kimyasal maddelerin yerine aynı işlev ve özelliklere sahip mikroorganizma kaynaklı doğal molekülleri ekleyerek, bu ürünlere ekolojik bir boyut kazandırdı.

Arızalanan tankerden akan asit paniğe yol açtı

Erzincan'ın İliç ilçesinde kimyasal madde yüklü tırdan akan asit paniğe neden oldu.

Danıştay saldırısıyla ilgili Baba Aslan konuştu

Danıştay saldırısını yapan kişinin oğlu olmadığı iddia eden baba İdris Arslan, oğluna kimyasal madde verildiğini ancak FETÖ'cüler mi yoksa başkasının mı verdiği ile ilgili bilgisi olmadığını söyledi. Baba Aslan, oğlu ve kendisinin FETÖ Lideri Gülen'i daha önceden sevdiğini ancak suçlu olduğu ortaya çıkınca nefret (Buğz) ettiklerini aktardı.

Kahramanmaraş’ta akarsulara kimyasal akıyor

Kahramanmaraş'ta bazı fabrikalardan akarsulara bırakılan kimyasal maddeler; çevreyi tehdit, vatandaşları ise tedirgin ediyor.

Yumurta tembelliğinde yeni tedavi yöntemi: Fizyolojik tüp bebek

Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer yumurta tembelliği ve sperm problemi olan hastalarda artık fizyolojik tüp bebek yönteminin kullanıldığını belirterek, Bu yöntem ile amaç hem spermin hem de yumurtanın PVP maddesine, yani kimyasal maddeye maruz kalmamasını sağlamak. Buna bağlı olarak da başarı şansı ciddi anlamda artıyor dedi.

Biyokimya Uzmanı Dr. Servet Külahçıoğlu:

Biyokimya Uzmanı Dr. Servet Külahçıoğlu, aşık olunacak kişiyi belirleyen, aşkın başlaması ve devamı için gerekli olan kimyasal maddelerle ilgili çalışmaların her geçen gün arttığını belirterek, Dışarıdan bu maddeleri vererek kişinin aşık olmasını sağlayabilir miyiz ya da aşk acısı bu hormonların düzeyini azaltan ilaçlar ile hafifletilebilir mi türünden çılgın sorular kafalarımızı kurcalamaya devam ediyor dedi.

Diyarbakır’daki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır'ın, Kulp, Silvan ve Lice ilçelerindeki 10 mahallede geçtiğimiz gün başlatılan sokağa çıkma yasağı sona erdi. Operasyonda, toprağa gömülü vaziyette kimyasal maddelerle desteklenmiş 30 kilogramlık EYP tespit edilerek imha edilirken terör örgütüne ait olduğu tespit edilen mağara, sığınak ve çukurlar kullanılamaz hale getirildi, yaşam malzemeleri de imha edildi.

Sigarada 6 binden fazla zararlı kimyasal madde var

Tütün dumanında 6 binden fazla zararlı kimyasal maddenin bulunduğunu belirten Bingöl Halk Sağlığı Müdürü Vedat Söyiler, bunların 70'den fazlasının kansere yol açtığını söyledi.

Dopamin düzeyi arttırılarak aşkın ömrü uzatılabilir

Biyokimya Uz. Dr. Servet Külahçıoğlu, aşıkken salınan biyokimyasal maddelerin aşkın oluşumunda ve devamında etkili olduğunu belirterek, dopamin düzeyi arttırılarak aşkın ömrünün uzatılabileceğini kaydetti.