Etiketler

Mehmetçik'ten bayram öncesi vefa hizmeti

Elazığ'da Vefa Sosyal Destek Grubu'nda yer alan jandarma ekipleri, köy ve kırsal mahalleleri bayram öncesi gezerek yaşlıların maaşlarını evlerine ulaştırdı, çocuklara ise bayram hediyesi verdi.

Yeşilyurt’da karla mücadele çalışmaları sürüyor

Malatya'da etkisini artıran kar yağışıyla birlikte özellikle merkez ve kırsal mahallelerin ana caddelerinin kapanmaması için çalışmalarını gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ettiren Yeşilyurt Belediyesi ekipleri, cadde ve sokaklarda da modern araç filosu ve donanımlı ekipleriyle kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Lice’de kardan kapanan köy yolları ulaşıma açılıyor

Diyarbakır'ın Lice kırsal mahallelerde kar nedeniyle kapanan köy yolları açılıyor.

Kaymakam Demir, kırsal mahallelerde incelemelerde bulundu

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Kaymakamı Nazlı Demir, kırsal mahallelerinde incelemelerde bulunarak vatandaşların taleplerini dinledi.

Kaymakam Demirtaş kırsal mahallelerde incelemelerde bulundu

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçe Kaymakamı Barış Demirtaş, ilçenin kırsal mahallelerinde incelemelerde bulunarak vatandaşların taleplerini dinledi.

DİSKİ Çermik’teki kırsal mahallelerde içme suyu sondaj çalışmalarına başlayacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DİSKİ) Genel Müdür Vekili Fırat Tutşi, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ile birlikte Çermik'te yapılan altyapı çalışmalarını denetledi.

Başkan Eser, çalışmaları yerinde inceledi

Malatya'nın Darende ilçesinde kırsal mahallelerde parke taşı çalışmaları sürüyor. Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser'de çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

Tüfenkci ve Çınar kırsal mahallelerde incelemelerde bulundu

AK Parti Milletvekili Bülent Tüfenkci ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Aşağıköy, Ortaköy, Salkonak mahalleleri ile Porga'nın yaylalarında yaşamını sürdüren vatandaşlar ve üreticileri ziyaret ederek talep ve önerileri dinlediler.

Çermikli üreticiye ‘fıstık’ gibi gelir

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde dağlık alanlarda doğal olarak yetişen ve hiçbir ekonomik getirisi olmayan menengiç ve bıttım ağaçlarının aşılarla fıstığa dönüştürülmesiyle fıstık bereketi yaşanıyor. Bu yıl 25 kırsal mahallelerde yaklaşık 600 ton fıstık üretildi.

Yazlık sinema gösterimleri sona erdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çocuklar Gülsün Bu Film Hep Sürsün sloganıyla kırsal mahallelerde başlattığı yazlık sinema gösterimleri sona erdi.

Lice’de kilitli parke taşı ve bordür çalışmaları hızla devam ediyor

Diyarbakır'ın Lice İlçe Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde kilitli parke taşı döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kulp asfalt çalışması tamamlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 2017 yılı yol programı kapsamında Kulp İlçesine bağlı kırsal mahallelere ait 69 kilometre yolun asfaltlanma çalışmalarını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu.

Lice’de kilitli parke çalışmaları aralıksız devam ediyor

Diyarbakır'ın Lice İlçe Belediyesi tarafından merkez ve kırsal mahallelere kilitli parke taşı döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Yazlık sinema gösterimleri başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, havaların ısınmasıyla birlikte ilçelerin kırsal mahallelerinde 'Çocuklar Gülsün Bu Film Hep Sürsün' sloganıyla başlattığı yazlık sinema gösterimlerinin startını Sur ilçesi Alibardak Mahallesi'nde verdi.

Bismil İlçesi kırsal mahallelerine yeni toplu ulaşım güzergahı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların hastane, eğitim, sağlık ve ticari ihtiyaçları ile şehir merkezlerine ulaşımları sağlamak amacıyla kent merkezi ile Bismil ilçesi arasındaki 9 kırsal mahalleyi kapsayan yeni bir toplu ulaşım güzergahı oluşturdu. Ulaşım hizmetinin sağlanacağı güzergahtan 8 bin 700 vatandaş faydalanacak.

Diyarbakır’da 18 bin 842 meyve ağacı aşılandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin kırsal mahallelerindeki çiftçileri desteklemek amacıyla ürün vermeyen 18 bin 842 meyve ağacına 35 bin 439 göz aşısı ile kalem aşısı uyguladı.

Lice’nin kırsal mahallelerinde yol yapım çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır'ın Lice ilçe belediyesi, kırsal alanda bulunan mahalle ve sokaklarda başlattığı yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Belediyeden hizmet seferberliğine devam

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Başkan Mücahit Yanılmaz’ın talimatları doğrultusunda, merkez ve kırsal mahallelerde yol bakım ve onarım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Bismil Belediyesinden taziye evlerine sandalye yardımı

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi tarafından sürdürülen 'Doğumdan ölüme kadar yanınızdayız' projesi kapsamında Tepe, Gültepe, Seyrantepe, Karangoz ve Yukarıdolay kırsal mahallelerindeki taziye evlerinde kullanılmak üzere sandalye, masa ve sehpa yardımında bulunuldu.

Bağlar Belediyesi kırsal mahallelerde sağlık taraması başlattı

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi kırsal mahallelerde kadın ve çocuklara yönelik sağlık taraması ve kadın farkındalık eğitim çalışması başlattı.

Hani Belediyesi minik öğrencileri belediyede misafir ediyor

Diyarbakır'ın Hani İlçe Belediyesi zaman zaman kırsal mahallelerde eğitim gören anaokulu ve ilkokul öğrencilerini belediyede misafir edip çeşitli hediye ve oyuncaklarla uğurluyor.

DİSKİ 46 kırsal mahallede sondajla su arıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların içme suyu sorunlarını çözmek için 46 kırsal mahallede sondaj kuyusu açma çalışmalarına başladı. Sözleşme bedeli 2 milyon 132 bin 140 TL olan proje kapsamında 10 bin 770 metre sondaj çalışması yapılacak.

DİSKİ merkez ilçeler ve kırsal mahallelerin içme suyu sorununu çözüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve ilçelerde içme suyu sorunlarını gidermek için çalışmalarını sürdürüyor.

DİSKİ 2017’de 173 milyonluk yatırımı tamamladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, 2017 yılı içerisinde kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu şebekeleri ile tesislerin yapım çalışmalarında 173 milyon 130 bin TL'lik yatırıma imza attı.

DİSKİ Silvan’ın kırsal mahallelerindeki su depolarını yeniliyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, halk sağlığını korumak amacıyla Silvan'ın 104 kırsal mahallesinde içme suyu deposu ve terfi binalarında başlattığı bakım onarım çalışmaları devam ediyor. Sözleşme bedeli 1 milyon 464 bin TL olan çalışmanın tamamlanması ile birlikte su depoları çevresel risklere karşı korunacak.

Başil’de 78 kişi sağlık taraması hizmetinden faydalandı

2017 Aralık ayında, hastanelere ve sağlık merkezlerine erişimleri zor olan ilçelerin kırsal mahallelerinde ikamet eden vatandaşlara yönelik 12 kişilik ekip,1 ambulans ve 1 gezici sağlık aracıyla birlikte sağlık taraması hizmeti vermeye başlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yenişehir ilçesinde yer alan Başil Mahallesi'nde kadın, çocuk ve yetişkin olmak üzere 78 kişi sağlık taraması hizmetinden faydalandı.

Bismil’de yol çalışmaları aralıksız devam ediyor

Diyarbakır'ın Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç'in talimatıyla kırsal mahallelerde yapılan hizmetler vatandaşların takdirini topluyor.

Kulp Belediyesince okullarda yapılan çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı

Diyarbakır'ın Kulp Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde bulunan okullara yemekhane ve halı saha yapımı ile 13 okulun tadilatını kapsayan çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı.

Diyarbakır’ın kırsal mahallelerinde sağlık taraması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hastanelere ve sağlık merkezlerine erişimleri zor olan ilçelerin kırsal mahallelerinde ikamet edenlere yönelik sağlık taraması başlattı. Eğil Kalkan mahallesinde kadın, çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere toplam 200 kişinin faydalandığı sağlık taraması çalışmasında hastalığı tespit edilen vatandaşlara, ücretsiz ilaç desteğinde bulunuldu.

Köylüler, yıllardır kullandıkları yolun açılmasını istiyor

Diyarbakır'da yaklaşık yarım asırdır kırsal mahallelerdeki vatandaşların Dicle Üniversitesi Hastanesine ve kent merkezine gitmek için kullandığı yol araç trafiğine kapatıldı. Köylüler, mağduriyetlerinin giderilmesi için yolun açılmasını istedi.