Kırtasiye Desteği Haberleri

Kırtasiye Desteği Haberleri

İHH'dan yetim ve mülteci çocuklara kırtasiye desteği

İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ Şubesi tarafından yeni başlayan eğitim yılı öncesinde 350 yetim ve mülteci çocuğunun kırtasiye ihtiyacını karşıladı.

İyilik Tırı Bingöl’de

Lösemili Çocuklar Vakfı'nın (LÖSEV) İyilik Tırı Bingöl'de çocuklara gıda, giyim, kırtasiye desteğinde bulundu.

Köy okuluna kıyafet ve kırtasiye desteği

Elazığ'ın Alacakaya ilçesine bağlı köylerdeki okullarda eğitim gören 348 öğrenciye kıyafet ve kırtasiye desteğinde bulunuldu.

Hayırsever bayanlardan bin öğrenciye kıyafet ve kırtasiye desteği

İstanbul'da yaşayan Erzurumlu hayırsever Taliha Taş, arkadaşlarıyla birlikte Erzurum'da bin öğrenciye giysi ve kırtasiye yardımında bulundu.

Tunceli’de öğrencilere kırtasiye desteği

AK Parti Tunceli İl Başkanlığı tarafından kent genelinde eğitim ve öğretime yeni başlayan öğrencilere çanta ve kırtasiye desteğinde bulunuldu.

Palandöken Belediyesi’nden öğrencilere kırtasiye desteği

Palandöken Belediyesi bu yıl da geleneği bozmayıp 'Kitaplar Devletten, Kırtasiyeler Belediyeden' sloganıyla ilçe genelindeki onlarca öğrenciye kırtasiye desteğinde bulundu.

Eğitim Öğretime Eğitim Bir Sen den kırtasiye desteği

Eğitim-Bir-Sen Erzurum şubesinin geleneksel hale getirdiği ve okulların açılmasıyla birlikte İlköğretim Haftası içinde her yıl yaptığı kırtasiye yardımını bu yıl Yakutiye ilçesine bağlı Akdağ Köyünde gerçekleşti.

Aziziye Belediyesi’nden eğitime tam destek

Erzurum il ve ilçelerde yaklaşık 179 bin öğrenci için ilk ders zili bugün çaldı. 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle sabah saatlerinden itibaren velileriyle birlikte okullarına giden ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin heyecanları görülmeye değerdi. Aziziye Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda ilkokul öğrencilerine kırtasiye desteğini ihmal etmedi. Ilıca, Selçuklu ve Saltuklu Mahallerinde bulunan okullara giderek ilköğretim birinci sınıf öğrencilerine içinde kırtasiye malzemeleri ve eğitim içerikli materyallerden oluşan okul seti hediye eden Başkan Orhan, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu ve Başkan Yardımcısı Mustafa Kahveci ile birlikte okullara çıkarma yaptı. Ilıca Mahallesi'nde bulunan Fatih İlköğretim Okulu, Yavuz Selim bölgesinde bulunan TOKİ Şehit Jandarma Er İbrahim Aşıkoğlu İlkokulu ile birlikte Selçuklu Mahallesi'nde Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu ve son olarak Saltuklu Mahallesi'nde bulunan Vali Vefik Kitapçıgil İlköğretim Okulunda henüz okula başlayan birinci sınıf öğrencilerine okul seti hediye eden Başkan Orhan, hediyeleri öğrencilere kendisi dağıttı.

Öğrencilerden, öğrencilere kırtasiye desteği

Bingöl'de orta okul öğrencileri biriktirdikleri okul harçlıklarıyla, kırtasiye malzemesi alıp ilkokul öğrencilerine destekte bulundu.

Keban'da jandarmadan öğrencilere kırtasiye desteği

Keban İlçe Jandarma Komutanlığınca ilçedeki öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

"Bingöl’de "Gülen Yüzler" kampanyası

Bingöl'de Gülen Yüzler kampanyası kapsamında bir köy okulunda eğitim gören öğrencilere giyim ve kırtasiye desteği yapılırken, etkinlikle çocuklarda doyasıya eğlendi.

Taraftarlardan öğrencilere destek

12 Bingölspor taraftar grubu bir köy okulunda eğitim gören 35 öğrenciye giyim ve kırtasiye desteğinde bulundu.

Hayırsever aileden 800 öğrenciye kıyafet ve kırtasiye desteği

İstanbul'da yaşayan Erzurumlu hayırsever aile Horasan ve Aziziye İlçesindeki öğrencilere giysi ve kırtasiye yardımında bulundu.

TOGEM’den 600 öğrenciye kırtasiye yardımı

Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışmalarını yürüten TOGEM tarafından maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına kırtasiye desteğinde bulunuldu.

Oltu Şehitler İlkokulu öğrencilerine Bursa’dan kırtasiye desteği

Oltu Şehitler İlkokulu sınıf öğretmeni Cemalettin Yıldız'ın kendi maaşından sınıfındaki öğrencilerine almış olduğu ayakkabı haberini okuyan Bursa Barış Anadolu Lisesi Biyoloji Öğretmeni Nebahat Altınok'tan kırtasiye desteği geldi.