Etiketler

Kar altında konteyner kent çalışmaları sürüyor

Elazığ'da 6.8'lik depremin ardından yaraların sarılması için başlatılan çalışmalar kapsamında kurulumu süren konteyner kent çalışmaları yoğun kar yağışına rağmen aralıksız devam ediyor.

Konteyner kent çalışmalarında son aşamaya gelindi

Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik depremin ardından 5 noktada başlatılan çift katlı konteyner kent kurulumlarında son aşamaya gelindi.

Depremzede yaşlı çift konteynere yerleşti

Elazığ'da meydana gelen depremde oturdukları evleri hasar gören biri akıl hastası yaşlı çift, Türk Kızılayı tarafından kurulan konteynere yerleşerek hayata tutundu.

Kar yağan Elazığ'da, çadır kentte yaşam

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle çadır kentlerde yaşamaya başlayan aileler güne karla uyandı, çocuklar kartopu oynadı.

Konteyner kent çalışmaları aralıksız sürüyor

Elazığ'da 88 bin metre kare arazi üzerinde oluşturulan ve ilk etapta bin konteynerin kurulacağı alanda dolgu ve alt yapı çalışmaları hızla devam ederken, montajlanacak konteynerlerin de bir kısmı geldi.

Bakan Soylu, konteyner kent kurulacak alanı inceledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'daki depremzedeler için konteyner kurulacak alanda incelemelerde bulundu.

Konteyner kent çalışmaları sürüyor

Elazığ'da 75 bin dönüm arazi üzerinde oluşturulan ve ilk etapta bin konteynerin kurulacağı alanda dolgu ve alt yapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Depremzedelere önemli uyarı!

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü deprem nedeniyle çadır, konteyner, bağ evi ve araçlarda kalan kişiler için karbonmonoksit gazı zehirlenmesine karşı uyarıp, yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Bakanlar, konteyner kent yapılacak alanda incelemelerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Elazığspor tesisleri alanında yapılacak olan bin kişilik konteyner kent alanında incelemelerde bulundu.

Kamyonda bulunan 39 ceset o ülkenin vatandaşı çıktı

İngiltere medyasında yer alan haberlere göre, dün Essex bölgesindeki bir konteynerde bulunan cesetlerin Çin uyruklu olduğu ortaya çıktı.

Evi yanan aileye konteyner ev verildi

Elazığ’da evleri yanarak kullanılamaz hale gelen aileye valilik tarafından konteyner ev verildi.

Maden ocağında korkutan heyelan

Adıyaman'da bir maden ocağında şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen heyelan korku ve paniğe neden olurken, işçilerin kaldığı konteynerler kaya parçaları ve toprak ile doldu.

Bismil’de çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde bulunan çöp konteynerlerinin pis kokmaması için çalışma başlattı.

Yeşilyurt’ta çöp konteynerleri dezenfekte edildi

Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki tüm çöp konteynerleri yıkanarak dezenfekte edildi.

Ölmek üzere olan yavru kediyi polis kurtardı

Adıyaman'da, çöp konteynerine atılan yavru kedi, ölmek üzereyken son anda Polis Memuru İbrahim Kiper tarafından kurtarıldı.

Bakan Tüfenkci, Suriyeli mültecilerle iftar yaptı

Türk Kızılayı tarafından Malatya'da konteyner kentte düzenlenen 'Ramazan'da bu hilalin altında buluşalım' iftar programına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'de katıldı.

CHP’li Bülent Tezcan’dan konteyner kent eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Adıyaman'ın Samsat ilçesindeki depremzede vatandaşları ziyaret etti. Tezcan, depremzedelerin konteyner kentlerde olumsuz koşullarda yaşam mücadelesi verdiğini savunarak hükümete eleştiride bulundu.

Sivas’ta çöp konteynerleri değişiyor

Sivas Belediyesi eski çöp konteynerleriyle yeni nesil çöp konteynerlerinin değişimine başladı.

Sıfır atık konteynerlerine kameralı koruma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Sivas Belediyesi tarafından kentin belirli noktaların sıfır atık toplama konteynerleri yerleştirildi. Konteynerlere farklı maddeler atılmaması için 24 saat güvenlik kamerasıyla korunacak.

Çöp konteynerlerinde yaz temizliği yapıldı

Adıyaman'ın Gölbaşı Belediyesi ilçede bulunan tüm çöp konteynırlarını yıkayarak, dezenfekte etmeye başladı.

12 köye 224 konteyner dağıtıldı

Elazığ'da köylerde katı atık toplama projesinin ilk etabı 12 köye 224 konteyner dağıtılarak başlatıldı.

Kaymakam Sezik okul inşaatlarında incelemelerde bulundu

Adıyaman'ın Samsat Kaymakamı Sedat Sezik, bir yıl önce meydana gelen deprem dolayısıyla konteyner sınıflarda eğitim gören öğrenciler için yaptırılan okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Erzincan’da fırtına ağaçları yerinden söktü

Erzincan'da etkili olan fırtına nedeniyle ağaçlar yıkıldı, çöp konteynerleri yola saçıldı, otobüs durakları devrilerek, camları paramparça oldu. Fırtına nedeniyle vatandaşlar büyük korku yaşadı.

Çöpte akıllı konteyner dönemi

Sivas Belediyesi Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek çöpte akıllı konteyner dönemini başlattı. Uygulamayla birlikte konteynerlerdeki çöp doluluk oranı uzaktan takip edilecek.

Elazığ'da yer altı çöp konteynerleri yaygınlaşıyor

Elazığ'da kurulmaya başlanan modern yer altı çöp konteyner sistemi il genelinde yaygınlaştırılıyor.

Sivas’ta akıllı çöp konteyner uygulaması

Sivas Belediyesi akıllı çöp konteynerleri uygulamasını başlattı.

Altın bulan Suriyeli vatandaş Vali tarafından ödüllendirildi

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, ailesinin geçimini sağlamak için hurda toplarken çöp konteynerinde bulduğu bir poşet altını polise teslim eden Suriyeli Zekeriya Tütüncü'yü Cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi.

Yer altı çöp konteynerleri yaygınlaşıyor

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha hijyenik ve modern bir çöp toplama sistemi için şehir genelinde yer altı çöp konteynerlerinin sayısını artırıyor.

Vali Kalkancı depremzedelerin sorunlarını dinledi

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Samsat ilçesinde meydana gelen 5.5 şiddetindeki evleri zarar gören ve AFAD tarafından gönderilen konteynerlere yerleştirilen Çiçek, Kırmacık ve Ovacık köylerinde vatandaşları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Çöpten çıkarılan kesik başın sığıra ait olduğu anlaşıldı

Adıyaman'da akşam saatlerinde bir çöp konteynerinde bulunan kesik başın iddiaların aksine at değil sığır başı olduğu tespit edildi.