Koroanvirüs Haberleri

Koroanvirüs Haberleri

Koronavirüs geçirenlere 2. doz hakkı verildi, randevular açıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanan Bilim Kurulu'ndan koronavirüs geçirenlere uygulanacak aşılarla ilgili yeni bir karar çıktı.

Almanya’da aşı randevusu alamayan vatandaş, memleketi Tunceli’de aşısını oldu

Tunceli’de korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında aşılama çalışmalarına hız verildi. Bugüne kadar 66 binin üzerinde vatandaş aşı olurken, Almanya’da randevusu alamadığı için aşısını olamayan vatandaş da Tunceli’de aşısını oldu.

Bakan Ersoy, müzik saati kısıtlamasıyla ilgili konuştu

Koronavirüs nedeniyle müzik yayını yapan işletmelerin gece 12'ye kadar müzik yayını yapma sınırlamasına ilişkin Bakan Ersoy, 'Her yerde aşamalı bir düzenleme yapmalıyız. Önyargıları farklı algılara çekmeye çalışan bir kesim var. Müzik kısıtlaması salgının durumuna göre yeniden değerlendirtilecek dedi.

Prof. Dr. Erdem Yeşilada: 'Covid-19 hücrelerini yok ediyor'

Dünyanın ilk 100 bilim insanı arasında yer alan Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada'nın Türkiye'de laboratuvar ortamında araştırmasını yaptığı ürün, Hindistan'da da hastalar üzerinde destek tedavi olarak denendi

Bir süredir tedavi gören Binali Yıldırım ve eşi koronavirüsü yendi

Bir süredir koronavirüs tedavisi gören Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile son test sonuçlarının negatif çıktığını duyurdu.

Rusya Devlet Başkanı Putin'den ikinci aşı müjdesi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip korona virüse (Covid-19) karşı ikinci aşının Eylül ayında hazır olacağını duyurdu.

Rusya’nın corona virüs aşısını alacak ilk ülke belli oldu

Rusya’da Gamaleya Enstitüsü'nün geliştirdiği ‘Sputnik V’ aşısının üretimine başlandı. Aşıyı alacak ilk ülke açıklandı.

Virüsten korunmak isterken cildinize zarar vermeyin

Maske ve sık dezenfektan kullanımından dolayı oluşan cilt sorunlarını önlemenin yollarını ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda uzmanlar uyarıda bulundu.

Koronavirüs denetiminin detayları belli oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "en yoğun" diyerek duyurduğu yarın yapılacak koronavirüs denetlemesinin detayları belli oldu.

Şehir hastanesi pandemi de büyük rol üstlendi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Elazığ depreminde olduğu gibi koronavirüs pandemi sürecini de göğüsledi.