Etiketler

Uzmanından korkutan uyarı

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Emin Maden, son günlerde artan Covid-19 vakalarına dikkat çekerek, 'Son 3-4 gün içerisinde 2 bin 2 bin artmaya başladı. 8 binken 10 bin, 12 bin ve dün de 14 binli rakamlara geldi 'dedi.

Uğur Şahin'den korkutan sözler

Koronayla mücadelede en büyük silahımız olan aşılama oranının etkinliğinin ne kadar olduğu halen bir tarışma konusu. Aşının mucidi Uğur Şahin, aşının antikor oranının düştüğünü belirterek, 'Aşının yeni varyantlara karşı sağladığı koruma daha düşük. Ancak hücresel bağışıklığın düştüğüne dair bir kanıt yok' dedi.

Mehmet Ceyhan 'Vakalar artmaya devam edecek'

Yaz aylarında normalleşmeyle birlikte koronavirüs vaka sayısı 12 binin üzerine çıkarken, yaşanan artış kısıtlamaların geri dönebileceği iddialarını da beraberinde getirdi.

23 milyon kişi henüz Kovid-19 aşısının herhangi bir dozunu yaptırmadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşıdan istenilen sonucun alınması için sürecin hızla tamamlanması gerektiği uyarısında bulunarak, yaklaşık 23 milyon kişinin henüz Kovid-19 aşısının herhangi bir dozunu yaptırmadığını bildirdi.

Sağlık Bakanı Koca'dan aşı mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse karşı aşı ve tedbirlere yeniden dönülmesi gerektiğini bildirdi.

Mehmet Ceyhan, devletin alması gereken tedbirleri madde madde sıraladı

Koronavirüs salgınının başından bu yana yaptığı açıklamalarla dikkat çeken bilim insanlarından Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 'Toplam vaka ve ölüm sayısı artık günlük verilmediği için aktif vaka sayısını hesaplayamıyoruz. Ancak sanıyorum yeniden 100 bini geçti' dedi.

Türkiye'de iPhone sahiplerinin telefonları acı acı çaldı!

Türkiye'deki iPhone kullanıcıları bu sabah telefonlarına gelen bildirim yüzünden şaşkın.

Vaka artışına çözüm !

Yeni vaka sayıları 2 haftada 2 katına çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çözümün 'sıkı tedbir ve ilk fırsatta aşı' olduğunu söyledi.

Vaka sayısındaki ibre yükselmeye devam ediyor..

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatlik korona virüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 9.586 koronavirüs vakası tespit edildi, 52 kişi hayatını kaybetti.

Son 24 saatte korona virüsten 59 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 59 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 8 bin 151’de yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Alişan'ın kardeşi koronavirüsten hayatını kaybetti

Ünlü sanatçı Alişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş, 20 gündür korona virüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Son 24 saatte 46 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 46 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini, 8 bin 780 de yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Hacı adayları, Kabe’yi tavaf etti

Hacı adayları yeni tip koronavirüs (Covid-19) önemleri altında hac ibadetini sürdürürken Kabe'de sosyal mesafeli tavaf gerçekleşti.

Aşı için ikna çalışmaları yürütüyor

Elazığ'ın Kovancılar ilçesi Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, vatandaşları aşı olmaları için ikna ediyor.

Bilim Kurulu önerdi, son kararı Kabine verecek

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu; maç, tiyatro, sinema, alışveriş merkezi, kalabalık ve kapalı ortamlarda yapılan toplantı, düğün, kına, konser, kongre gibi etkinliklere aşı olmayanların alınmamasını önerdi.

Son 24 saatte 43 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 43 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini, 6 bin 907'de yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Bakan Koca duyurdu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulumuz aşı uygulaması konusunda da bazı güncel gelişmeleri değerlendirdi.

BioNTech aşısının mucidi Uğur Şahin üçüncü doz tartışmalarına dahil oldu

Pfizer ile birlikte koronavirüs aşısını geliştiren BioNTech'in kurucularından Uğur Şahin, katıldığı bir etkinlikte üçüncü doz aşı tartışmalarına dahil oldu.

Doğu Ekspresi seferleri yeniden başladı

TCDD’nin en uzun rotalarından biri olan ve koronavirüs tedbirleri nedeniyle seferleri durdurulan Doğu Ekspresi treni Kars'tan ilk seferine çıktı.

Kurban satış ve kesim yerlerinde alınacak tedbirler açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kurban Bayramı'nın koronavirüs salgınının gölgesinde kutlanacak olması nedeniyle kurban satış ve kesim yerlerine yönelik bir dizi tedbir aldı.

Bakan Koca '1. doz aşı Yüzde 60'a ulaştı'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından birinci doz koronavirüs aşısını yaptıran kişi sayısını açıkladı.

'Elazığ'da yüzde 51'lik kısım aşılandı'

Elazığ'da aşılanma noktasındaki hedefin 441 bin kişi olduğunu belirten Vali Erkaya Yırık, 'Şu anda geldiğimiz nokta 224 bin. Yüzde 51'lik bir kısım aşılandı. Ama bu sayının daha da artması gerekiyor' dedi.

Koronavirüs ile mücadelede ilaç için önemli bir adım daha atıldı

Türk AR-GE firması, korona virüste kullanılan ilaçların etken maddelerinden 20 kat daha fazla tesirli olan K1 etken madde bileşiminin patentini aldı.

Koronavirüs geçirenlere 2. doz hakkı verildi, randevular açıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanan Bilim Kurulu'ndan koronavirüs geçirenlere uygulanacak aşılarla ilgili yeni bir karar çıktı.

Aşı da şart tedbir de!

Koronavirüse karşı aşılama çalışmaları sürdürülürken İngiltere'den aşı olanlar için bir uyarı geldi.

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplanacak. Dünyada artan ve Türkiye'de de görülen Delta ve Delta Plus varyantları da toplantının gündeminde olacak.

Delta Plus Türkiye'de 3 ilde görüldü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'un da arasında olduğu 3 ildeki 3 koronavirüs vakasında Delta Plus varyantının görüldüğünü açıkladı.

Elazığ'da aşı stantları oluşturuldu

Elazığ'da alışveriş merkezi dahil kentin farklı noktalarına aşı stantları kuruldu. İsteyen vatandaşlar, stantlara gelerek randevu almadan kayıt yaptırıp korona virüs aşısı olabiliyor.

Aşı yaptıramam diyen bir daha düşünsün!

Koronavirüse karşı son çare olarak görülen aşıyı reddedenlerin sayısı azımsanamayacak kadar fazla.

Tren seferleri yeniden başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında durdurulan Tatvan-Muş-Elazığ tren seferlerinin kademeli normalleşmeyle yeniden başlatılması vatandaşı memnun etti.