Etiketler

Kısıtlama öncesi vatandaşlara market uyarısı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilk kısıtlama bu akşam başlayacak.

Kafalar karışınca bakanlık devreye girdi! İşte 24 madde ile kısıtlamanın özeti

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında bugün başlayacak olan kısıtlamalarla alakalı, vatandaşların en çok merak ettiği 24 soruya yanıt verdi.

Kısıtlamalar bu akşam başlıyor!

Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında; AVM, market, berber, kuaför, restoran ve kafeler bu akşam 20.00'de kapanacak, yarından itibaren 10.00-20.00 saatleri arasında açık olacak.

Vaka sayısı düşmezse hafta içi de sokağa çıkma kısıtlaması gelebilir

Yeni koronavirüs tedbirlerince hafta sonları 20.00'den 10.00'a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Kısmi sokağa çıkma yasağının vaka sayısını düşürmemesi halinde ise hafta içi de benzer kısıtlamalar gündeme gelecek.

Bakanlıktan 81 ile kısıtlama genelgesi!

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda yeni Kovid-19 tedbirleri uygulanması için valiliklere genelge gönderdi. Koronavirüs tedbirleri, 20 Kasım Cuma günü saat 20:00 den itibaren uygulanmaya başlanacak. İşte merak edilen tüm detaylar...

Sert tedbirler geri dönüyor! Bir ilimizde daha 65 yaşa kısıtlama geldi

Ankara'da koronavirüs tedbirleri kapsamında, 65 yaş ve üstü vatandaşlara 10.00-16.00 saatleri arası hariç sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildi.

Bakanlıktan 81 ile yeni genelge: 1 Aralık'a kadar ertelenecek

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı’nın önerisi Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine 'Koronavirüs Tedbirleri' konulu ek genelge gönderdi.

Uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitim bugün başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca, koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde bugün başlıyor.

Nikahlar en fazla 10 kişi ile kıyılmaya başlandı

Elazığ'da korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında alınan kararla resmi nikahlar en fazla 10 kişinin katılımıyla açık havada kıyılmaya başlandı.

Düğünde çekilen halay pahalıya patladı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi'nde bir düğünde halay çeken damat ve beraberindeki 6 kişiye sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle para cezası uygulandı.

İl Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı kararların ayrıntıları belli oldu

Elazığ İl Hıfzıssıhha Meclisi Elazığ Valisi Erkaya Yırık yönetiminde toplanarak koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar aldı.

Kovancılar'da bir köy karantina altına alındı

Elazığ'ın Kovancılar ilçesi, okçular köyü koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 gün karantina altına alındı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan koronavirüs açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, koronavirüs tedbirlerine uyulması gerektiğini, salgına karşı umursamaz davranmanın Allah katında vebal, toplum içinde de kul hakkı olduğunu açıkladı.

Bakan Koca: Kuralsız kazanılmış savaş var mı?

Sağlık Bakanı Koca, yeni tip koronavirüs tedbirlerinde maske, mesafe ve temizliğe dikkat çekerek, "Kuralsız kazanılmış savaş var mı?" açıklamasında bulundu.

Yaz şenliklerini koronavirüs vurdu!

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen yaz şenliği programları, koronavirüs tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelendi.

Denetimler yarın başlıyor

İçişleri Bakanlığı tarafından yarın ülke genelinde koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığı denetlenecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 81 il müftülüğüne koronavirüs talimatı

Taziye ve düğünlerde koronavirüs tedbirlerine uyulmaması sonrası artan vaka sayısı üzerine harekete geçen Diyanet İşleri Başkanlığı 81 il müftülüğüne talimat yolladı.

Bakan Koca'dan 'asker uğurlama' uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs tedbirlerine uyulmadan yapılan asker uğurlamalarına ilişkin, 'Uğurlamaları bu şekilde yapanlar, kendilerine iyilik, arkadaşlarına arkadaşlık yapmıyor' dedi.

Salgın tatilini fırsata çevirdi

Tuncelili Ziraat Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Tuncay Alaş, koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitime ara verilmesini fırsata çevirdi kurduğu serada topraksız tarımla ürün hasadına başladı.

Elazığ'da sosyal mesafeli ikinci cuma

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun bir aradan ikinci kez cuma namazı heyecanı yaşandı. Kent merkezinde Saray Cami yanındaki meydan dolup taştı.

Elazığ Valiliği İl Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararları açıkladı!

İl Hıfzıssıhha Meclisi Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında toplandı. Toplantıda yeni dönem normalleşme ile ilgili yeni kararlar alındı.

Maske takmayanlara 800 TL ceza kesilecek

Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske kullanımının zorunlu hale getirildiği Elazığ'da, yasağı ihlal edenlere 800 TL para cezası verilmesi kararlaştırıldı.

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında neler hangi saatte açık olacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ilde 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Mezarlıklarda koronavirüs tedbirleri

Elazığ Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında 4 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanacağı Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşlar tarafından yoğun olarak ziyaret edilen mezarlık alanlarında tedbirlerini arttırdı.

18 yaşındaki Berkay, dışarı çıkar çıkmaz işinin başına geçti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Elazığ'da bugün geçici süreliğine izin verilerek sokağa çıkan ve kuaförde kalfa olarak çalışan 18 yaşındaki Berkay Demir, dışarı çıkar çıkmaz işinin başına dönerek müşterilerini tıraş etti.

Dilenciler maske takmadan dilendi, cezayı yedi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takmanın zorunlu olduğu Elazığ'da, bu kez dilencilik yapan 4 şahsa, maske takmadıkları gerekçesiyle 748 TL para cezası kesildi.

Gökyüzünde ve su altında 19 Mayıs kutlaması

Elazığ'da 19 Mayıs, koronavirüs tedbirleri kapsamında havada yamaç paraşütü, Hazar Gölü'nde tekne ile su altında dalgıçların açtığı bayrak ve pankartlarla kutlandı.

Elazığ'da virüse karşı önlem almayan berber kapatıldı

Elazığ'da bir erkek kuaför salonu koronavirüs tedbirlerine karşı önlem almadığı için 10 gün süreliğine geçici olarak kapatıldı.

Kapalı Çarşı'da en sakin bayram alışverişi

Elazığ'da bulunan 92 yıllık Kapalı Çarşı'da koronavirüs tedbirleri nedeniyle en sakin Ramazan Bayramı alışverişi yaşanıyor.

14 yaş altı çocuklar 4 saatlik izinle doyasıya eğlendi

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında 53 gündür dışarı çıkamayan diğer çocuklar gibi 5 yaşındaki Alper ve Çağlar kardeşler de 4 saatlik izinde parka koşarak doyasıya eğlendi.