Etiketler

Denetimler yarın başlıyor

İçişleri Bakanlığı tarafından yarın ülke genelinde koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığı denetlenecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 81 il müftülüğüne koronavirüs talimatı

Taziye ve düğünlerde koronavirüs tedbirlerine uyulmaması sonrası artan vaka sayısı üzerine harekete geçen Diyanet İşleri Başkanlığı 81 il müftülüğüne talimat yolladı.

Bakan Koca'dan 'asker uğurlama' uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs tedbirlerine uyulmadan yapılan asker uğurlamalarına ilişkin, 'Uğurlamaları bu şekilde yapanlar, kendilerine iyilik, arkadaşlarına arkadaşlık yapmıyor' dedi.

Salgın tatilini fırsata çevirdi

Tuncelili Ziraat Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Tuncay Alaş, koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitime ara verilmesini fırsata çevirdi kurduğu serada topraksız tarımla ürün hasadına başladı.

Elazığ'da sosyal mesafeli ikinci cuma

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun bir aradan ikinci kez cuma namazı heyecanı yaşandı. Kent merkezinde Saray Cami yanındaki meydan dolup taştı.

Elazığ Valiliği İl Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararları açıkladı!

İl Hıfzıssıhha Meclisi Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında toplandı. Toplantıda yeni dönem normalleşme ile ilgili yeni kararlar alındı.

Maske takmayanlara 800 TL ceza kesilecek

Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske kullanımının zorunlu hale getirildiği Elazığ'da, yasağı ihlal edenlere 800 TL para cezası verilmesi kararlaştırıldı.

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında neler hangi saatte açık olacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ilde 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Mezarlıklarda koronavirüs tedbirleri

Elazığ Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında 4 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanacağı Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşlar tarafından yoğun olarak ziyaret edilen mezarlık alanlarında tedbirlerini arttırdı.

18 yaşındaki Berkay, dışarı çıkar çıkmaz işinin başına geçti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Elazığ'da bugün geçici süreliğine izin verilerek sokağa çıkan ve kuaförde kalfa olarak çalışan 18 yaşındaki Berkay Demir, dışarı çıkar çıkmaz işinin başına dönerek müşterilerini tıraş etti.

Dilenciler maske takmadan dilendi, cezayı yedi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takmanın zorunlu olduğu Elazığ'da, bu kez dilencilik yapan 4 şahsa, maske takmadıkları gerekçesiyle 748 TL para cezası kesildi.

Gökyüzünde ve su altında 19 Mayıs kutlaması

Elazığ'da 19 Mayıs, koronavirüs tedbirleri kapsamında havada yamaç paraşütü, Hazar Gölü'nde tekne ile su altında dalgıçların açtığı bayrak ve pankartlarla kutlandı.

Elazığ'da virüse karşı önlem almayan berber kapatıldı

Elazığ'da bir erkek kuaför salonu koronavirüs tedbirlerine karşı önlem almadığı için 10 gün süreliğine geçici olarak kapatıldı.

Kapalı Çarşı'da en sakin bayram alışverişi

Elazığ'da bulunan 92 yıllık Kapalı Çarşı'da koronavirüs tedbirleri nedeniyle en sakin Ramazan Bayramı alışverişi yaşanıyor.

14 yaş altı çocuklar 4 saatlik izinle doyasıya eğlendi

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında 53 gündür dışarı çıkamayan diğer çocuklar gibi 5 yaşındaki Alper ve Çağlar kardeşler de 4 saatlik izinde parka koşarak doyasıya eğlendi.

Sağlık Bakanı Koca'dan 'tedbirlere tam uyum' çağrısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Ne maske, ne sosyal mesafe, tek başına koruyucu değil’ dedi.

Elazığ'da normalleşmenin ilk günü…

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan 92 yıllık kapalı çarşı 44 gün sonra tekrar açıldı. Kentte tedbirler kapsamında kapanan buğday pazarı, berberler, alış veriş merkezleri de açılarak vatandaşa hizmet vermeye başladı.

Bakanlıktan huzurevleri için flaş uyarı...

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Anneler Günü ve Ramazan Bayramı’nda, Covid-19 salgını sebebiyle huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini, çiçek veya hediye de gönderilmemesini istedi.

Bir ile daha giriş çıkışlar kapatıldı

Son dakika haberi: Kilis’te, artan koronavirüs nedeniyle Gaziantep ile Hatay’dan gelen araçlara Pazar günü 00.00’ea kadar Valilik tarafından kısaltama getirildi.

Vefa ekibi badem şekeri ve ışkınla gönüllere dokundu

Elazığ Valiliği koordinesinde hizmet veren Vefa Sosyal Destek Gurubu koronavirüs tedbirleri kapsamında evden çıkma kısıtlaması bulunanlar için badem şekeri ve doğunun muzu olarak bilinen ışkın götürerek gönüllere dokundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı kabinesi video konferansla toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle toplandı.

Elazığlılar mukabele geleneğini balkonlarında sürdürüyor

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında bir apartman sakinleri sosyal mesafeyi koruyarak Ramazan geleneği olan mukabeleyi balkonlarında sürdürüyor.

Zehir tacirlerine ceza yağdı

Elazığ'da polisin yaptığı çalışmada ellerinde esrar bulunan poşeti atıp kaçan 2 şüpheli yakalanarak adli işlem yapıldı, 6 bin 300 TL'de koronavirüs tedbirlerini ihlalden ceza kesildi.

Tarihi mahallede kiraz ağaçları beyaz gelinliğini giydi

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyaretin kısıtlandığı tarihi Harput Mahallesi'ndeki kiraz bahçelerinde ağaçlar baharla birlikte çiçek açarak, görsel şölen sunmaya başladı.

Elazığ'da bir ilçeye giriş çıkışlar kısıtlandı

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında Maden ilçesine giriş ve çıkışlar zaruri hizmetler haricinde kısıtlandı.

'Çok daha sert adımlar atacağız'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Fırsatçılara şunu söylüyorum; koronavirüs süreci, yoğunluk, sokağa çıkma yasakları, normalleşme süreci başlasın, bakanlığım adına söylüyorum ki çok daha sert adımlar atacağız' dedi.

28 yaşındaki kadın muhtar yaşlı ve hastaların evladı gibi oldu

Sugözü Mahallesinin 28 yaşındaki kadın muhtarı Seda Gündoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunanlara evlatları gibi hizmet veriyor.

İçişleri Bakanlığı açıkladı: Yüzde 45 azaldı

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirlerinin alındığı 11 Mart'tan bu yana kadın cinayetlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 45 azaldığını açıkladı.

Başkan Şerifoğulları, üst yapı çalışmalarını inceledi

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında araç trafiğine tamamen kapatılan Gazi ve Vali Fahribey Caddelerinden başlatılan asfalt yenileme çalışmalarını Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları inceledi.