Etiketler

Mahalleyi koku basmıştı! Nedeni ortaya çıktı

Elazığ’da bir sakatat işletmesinden yayılan kokudan rahatsız olan mahalle sakinleri, durumu belediyeye bildirmesi üzerine işletme mühürlendi.

Malatya’da kötü koku halkı sokağa döktü

Malatya'da kaynağı belirlenemeyen koku halkı sokağa döktü.

Ağızda oluşan kötü kokuya dikkat

Yrd.Doç.Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, ağızda oluşan kötü kokuya dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

MASKİ’den rögar ve mazgal temizliği

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tıkanarak su taşkınlarına ve kötü kokulara sebep olan mazgal ve rögarları temizliyor. Şehir merkezinde bulunan yağmursuyu mazgal ve kanalizasyon rögarlarda biriken hafriyat, çöp atığı pis su ve diğer atıklar temizleniyor.

Ergani’de vatandaşları hastalık korkusu sardı

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde şehre yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan çöp alanı binlerce vatandaşın sağlığını tehdit ediyor. Yakılan çöpler nedeniyle çıkan metan gazı ve kötü koku nedeniyle camlarını açamadıklarını belirten vatandaşları hastalık korkusu sardı.

Adıyaman’da çöp konteynırları günlük temizleniyor

Adıyaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kötü koku ve görüntüye sebep olmamaları için şehir merkezindeki çöp konteynırlarını günlük temizliyor.

Mahalle sakinleri kötü kokuya tepki gösterdi

Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi arıtma tesisinden yayılan kötü kokuya mahalle sakinleri tepki gösterdi.

Çöp konteynırlarında günlük temizlik yapıyor

Adıyaman Belediyesi ekipleri tarafından kötü koku ve görüntüye neden olan şehir merkezindeki çöp konteynırlarında temizlik çalışması yapıyor.

Adıyaman Belediyesinden temizlik çalışması

Adıyaman Belediyesi, kötü koku ve görüntüye sebep olmamaları için şehir merkezindeki çöp konteynırlarınarutin bakım yapıyor.

Yakutiye Belediyesi, çöp konteynırlarını dezenfekte ediyor

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, kentteki tüm çöp konteynırlarını yıkayarak, dezenfekte ediyor. Temiz bir Yakutiye için temizlik çalışmalarına ara vermeden devam eden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kirliliğin ortadan kalkması ve kötü kokuların oluşmaması için düzenli çalışmaları kapsamında çöp konteynırlarını yıkama aracı ile yıkayarak, yerlerine bırakıyor.

Sular çekilince binlerce balık telef oldu

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde bulunan Gözegöl Göleti'nde bir anda sular çekilince balık ölümleri başladı. Göletin bazı yerlerinde 20 metreyi aşan su çekilmelerinden geriye ölü balıklar kalırken, köy sakinleri köyün ihtiyaçlarını karşılayan sulama göletinden kötü kokuların yayılmaya başladığını ve yetkililerden yardım beklediklerini ifade etti.

Adıyaman Belediyesi günde 100 çöp konteynerini temizliyor

Adıyaman Belediyesi, kötü koku ve görüntüye sebep olmamaları için şehir merkezindeki çöp konteynerlerinde günlük rutin temizlik yapıyor.

Ramazan ayında dişlere dikkat

Her zaman dikkat edilmesi gereken ağız ve diş sağlığının, Ramazan ayında oruçluyken daha büyük önem kazandığını belirten Yrd.Doç.Dr. Kışlaoğlu, Ramazan'da, dişlerin fırçalanmadığı zaman sahurdan iftara kadarki uzun sürede ağızda kolayca üreme ortamı bulan bakterilerin, ağızda kötü kokuya sebep olduğunu, diş çürüklerinin de arttırabildiğini söyledi.

Köylüler, köyü satmaya kalktı! Bakın neden?

Bingöl’de katı atık bertaraf tesisinden süzülen atık su ve etrafa yayılan kötü koku, köylülerin tepkisine neden oldu.