Etiketler

Köy okullarının fedakar öğretmenleri

Elazığ'ın Arıcak ilçesine bağlı köylerin fedakar öğretmenleri, istedikleri zamanlarda usta bulmayınca, kendileri kolları sıvadı, görev yaptıkları okulların duvarlarını onarıp boya yaparak, eğitime hazır hale getirdi.

'Onlar da okusun' diye köy köy gezerek, kitap dağıtıyorlar

Goncalar Solmasın Derneği ve bir kırtasiyenin işbirliğiyle fuar alanında hayırseverler tarafından bağışlanan 6 bin kitap Elazığ'daki köy okullarına dağıtılıyor.

Hazırladıkları oyunları köy okullarında sahneliyorlar

Elazığ'da ‘Yargılamıyorum Anlıyorum Projesi’ kapsamında bir araya gelen üniversite ve lise öğrencileri, hazırladıkları tiyatro oyunlarını köy okullarındaki çocuklar için sahneliyor.

Meslek lisesi öğrencileri köy okullarını güzelleştiriyor

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde bulunan Pazarcık Aksu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, köy okullarını güzelleştiriyor.

TYB Genç üyeleri, şiir okudu köy okulları için kitap topladılar

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Genç TYB üyeleriyle, Atatürk Üniversitesi'nde faaliyet gösteren Yarını Aydınlat Platformu'nun ortaklaşa hazırladıkları şiir şöleni dolu dolu geçti.

Kayapınar’da ‘İyilik yap izi kalsın’ projesi

Diyarbakır Kayapınar ilçesinde bulunan Minikler Anaokulu öğrencileri Yenice Özerli Köy okullarını ziyaret ederek öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Gençler, şiir okuyup köy okulları için kitap toplayacaklar

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Genç TYB üyeleriyle, Atatürk Üniversitesi'nde faaliyet gösteren Yarını Aydınlat Platformu'nun ortaklaşa hazırladıkları şiir şöleni ile anlamlı bir etkinliğe imza atıyor.

Üniversiteli gençlerden yardım eli

İstanbul Rumeli Üniversitesinde okuyan bir grup öğrenci, İletişim Kulübü çalışmaları kapsamında sosyal medya üzerinden köy okullarında okuyan öğrencilerin kışın üşümemesi amacıyla başlattıkları kampanyada toplanan giysiler, Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesi Esentepe köy okulundaki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Köy okullarına kütüphane kuruyorlar

Sivas'ta sosyal medyadan başlatılan 'Bir Kitap Bir Çocuk Projesi' kapsamında köy okullarına kütüphane kuruluyor.

Köy okullarında ‘Organik Tarım’ eğitimleri devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenerek koordine edilen Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi kapsamındaki köy okullarında eğitimler devam ediyor.

Köy okullarındaki öğrenciler gönüllü gençlerle eğleniyor

Adıyaman'da köy okullarında eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ile birlikte eğleniyor.

Doğu Anadolu’da kış

Doğu Anadolu Bölgesi'nde, dün akşam başlayan yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Bölgede 700'e yakın köy yolu ulaşıma kapandı, mahsur kalanlar kar üstü araçlarla kurtarıldı. Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle köy okulları ile taşımalı eğitim veren okullar bir gün tatil edildi.

Köy okullarında okuyan öğrencilerin tıraş keyfi

Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası, sosyal bir projeye destek vererek köylerdeki ilkokul öğrencilerini ücretsiz tıraş ettirdi.

Köy öğretmenlerine öğrencilerden gül hediyesi

Kahramanmaraş'ta bir grup üniversite öğrencisi, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle köy okullarındaki öğretmenlere gül hediye etti.

DÜ öğrencileri köy okullarına umut oluyor

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) öğrencileri tarafından Yarınlara Umut Olalım Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında konser düzenlendi. Konserden gelen gelirin, köy okullarına bağışlanarak, çocukların ihtiyaçlarının karşılanacağı belirtildi.

Çocuklar üşümesin gönüllülerinden köy okullarına destek

Diyarbakır'da, sosyal medya üzerinden toplanan ve kendilerine çocuklar üşümesin gönüllüleri ismini veren bir grup, köy okullarında okuyan öğrencilere kışlık mont ve bot yardımında bulundu.

Alidam Ortaokulu inşaatı tamamlanıyor

Adıyaman'ın Kahta ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Yılmaz, köy okullarının iyileştirilmesi kapsamında Alidam Ortaokulu inşaatında yapılan çalışmaları inceledi.

Ülkü Ocakları’ndan ‘Kardeş Köy Okulları’ projesi

Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığı Kardeş Köy Okulları projesi kapsamında Erzurum'un Pasinler ilçesine bağlı köy okullarında kıyafet ve kırtasiye yardımında bulundu.

Ergani’de KPSS’den kalan kalem ve silgiler köy okullarına

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde bir grup öğrenci Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) çıkanlardan köy okullarına gönderilmek üzere kalem ve silgi topladı.

Köy okullarına 7 bin kitap dağıtıldı

Adıyaman'ın Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 'Kahta Neşeli Adımlarla Mutlu Yarınlara Gidiyor' projesi kapsamında köy okullarına kitap dağıtıldı.

Köy okullarındaki 4 kız öğrenci bisiklet ve burs kazandı

Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Narince ve Bağbaşı Köyünde, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında, ilk üçe giren başarılı öğrenciler bisiklet ile ödüllendirildi.

Erdemir Anadolu Sağlık Meslek Lisesinden köy okullarına kitap

Adıyaman Erdemir Anadolu Sağlık Meslek Lisesince 'Saklama Bağışla' kampanyası kapsamında köy okullarına 3 bin 700 adet kitap dağıtımı yapıldı.

Başkan Dülgeroğlu, köy okullarında öğrencilerle bir araya geldi

Diyarbakır'ın Kulp ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Dülgeroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle köy okullarına giderek öğrencilerle bir araya geldi.

ÇEDAŞ’tan köy okullarına 23 Nisan enerjisi

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), hayata geçirdiği sosyal sorumluluk ve gönüllük projeleri ile farkındalık oluşturmaya devam ediyor. ÇEDAŞ bu kapsamda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Sivas, Tokat ve Yozgat'a bağlı merkez ve ilçe köylerindeki 20 okulun elektrik tesisatında bakım onarım çalışması yaptı.

Diyarbakırlı çocuklar ressamlara taş çıkarttı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde köy okullarında okuyan öğrenciler, kendi gözlerinden geleceğin dünyasını resimlerle anlattı. Ressamlara taş çıkartan çocukların resimleri bir sergi ile görücüye çıktı.

Üniversite öğrencileri, çocuklar için projeler başlattı

Bingöl'de üniversite öğrencileri köy okullarında eğitim gören çocuklar için çeşitli projeleri faaliyete geçirdi.

Adıyaman’da bazı köy okullarına kar tatili

Adıyaman'da 6 köy okulu kar nedeniyle 1 gün süreyle tatil edildi.

Köy okullarındaki öğrenciler için spor malzemesi yaptılar

İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, spor malzemesi sıkıntısı yaşayan ve bu yüzden beden eğitimi dersi işleyemeyen köy okullarına kendi imkanlarıyla yaptıkları spor malzemelerini hediye etti.

Yakutiye Gençlik Merkezi’nden köy okullarında çocuklarla ‘Değerler Eğitimi ve Kitap Söyleşileri’

Yakutiye Gençlik Merkezi Köy okullarında çocuklarla 'Değerler Eğitimi ve Kitap Söyleşileri' yaparak adeta bu alanda bir çığır açtı. Minik öğrenciler, değerler eğitimi ve kitap söyleşileri sonrası kendilerini kucaklayan gençlik liderleri ve gönüllü gençlerle selfie yaptı.

Müdür Tünçmen köy okullarını denetledi

Adıyaman'ın Kahta Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen tarafından köy okullarının denetimi yapıldı.