Etiketler

Elazığ'da 'etçil örümcek' endişesi

Elazığ'ın Kovancılar ilçesine bağlı Mustafa köyünde görülen örümcek türünün 'etçil' olması endişeye neden oldu.

Köylülerden maden ocağı tepkisi

Elazığ'da 15 köyün ortak noktasında maden ocağı açılacak olması nedeniyle bir araya gelen köy sakinleri, ilk defa eylem yaptı ve tepkilerini dile getirdi.

Bir köy taşıma suyla hayatını sürdürüyor

Elazığ'da kent merkezine 18 kilometre uzaklıkta bir köyde, köy sakinleri yıllardır taşıma suyla hayatlarını devam ediyor. Köyde bulunan su kaynaklarının kuruması nedeniyle çözüm bulamayan yöre sakinleri, ya il özel idaresinin gönderdiği tankerden yada her gün kilometrelerce yürüyerek gittikleri çeşmeden bidonlarla su taşıyıp ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.

Köy halkından örnek davranış

Elazığ'da bir köyde daha önce kediler için cami çıkışı para toplayan köy sakinleri, şimdi de hayvanların kışı rahat geçirmesi için soğuk geçirmeyen straforlu kutulardan ev yaparak belirli noktalara yerleştirdi.

Köylerinin isminden utanç duyuyorlar

Sivas'ın İmranlı ilçesi Kuzköy sakinleri, utanç duydukları köylerinin isminin değiştirilmesini bekliyor.

TBMM Başkanı Yıldırım: "Terör milleti korkutamaz"

Kurban Bayramı'nı memleketi Erzincan'ın Refahiye ilçesinde geçiren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Refahiye ilçesine bağlı Bakacak köyünü ziyaret ederek, köy sakinleriyle buluştu.

Köy sakinleri ’Sarıkız’ örümceği hakkında bilgilendirildi

Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri merkeze bağlı Damlacık köyünde ortaya çıkan ve et yediği için paniğe yol açan 'Sarıkız' örümceği hakkında köy sakinlerini bilgilendirdi.

Bu köy diken üstünde

Sivas merkeze bağlı Kartalca köyündeki dev kayalar, köy sakinlerinin korku içerisinde yaşamasına neden oluyor.

Vali Arslantaş, köy yollarında başlatılan sıcak asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan merkeze bağlı Bahçeliköy sakinlerini ziyaret ederek, köy yolunda yapılan sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Artık "Kötü" köylü olmak istemiyorlar

Sivas'ın Zara ilçesine bağlı Kötü köy sakinleri, rahatsız oldukları köyün isminin değiştirilmesini istiyor.

Vali Ali Arslantaş, Erzincan merkeze bağlı uluköy köyü sakinleri ile buluştu

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan merkeze bağlı Uluköy Köyünü ziyaret ederek, köy sakinleri ile görüştü.

Muhtarın köy yolunu kapattığı iddiası

Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Kayayolu köyünde yaşanan gerginlik yüzünden muhtarın köy yolunu kapattığı iddiasının gerçek dışı olduğunu belirten köy sakinleri, 2010 yılından beri söz konusu yolu kullanmadıklarını ve iddia edildiği gibi yol sorunu yaşamadıklarını ifade etti.

Mezarlığa dadanan sarhoşlar köylüyü canından bezdirdi

Sivas merkeze bağlı Dört Eylül köyünde köy mezarlığını alkol almak için mesken tutanlar, köy sakinlerini canından bezdirdi

365 nüfuslu köyde korkutan heyelan

Bingöl'de bir köyde toprak kayması korkuttu. 365 nüfuslu köyde birkaç ev oluşan çatlaklardan dolayı boşaltılırken, köy sakinleri ise oluşan heyelandan dolayı yetkililerden yardım istedi.

Evde çıkan yangın köyde korkuya neden oldu

Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Güzel köyünde bir evde çıkan yangın köy sakinlerini korkuttu.

Köy sakinleri yamaçta dev Atatürk portresi yaptı

Sivas'ta köy sakinleri Cumhuriyet'in 94'üncü kuruluş yıl dönümü anısına, köy yamacında 200 metrekare genişliğinde dev Atatürk portresi yaptı.

Yapımına 7 yıl önce başlandı, halen tamamlanamadı

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesine bağlı Karacadağ köyünde yaklaşık 7 yıl önce yapımına başlanan okulun inşaatı yarım bırakıldı. 13 mezra ve köyün ortak kullandığı ilkokulun ihtiyaçlarını karşılayamadığını belirten köy sakinleri, çürümeye terk edilen inşaatının tamamlanmasını istedi.

Köylüler şebekelerini arıyor

SİVAS (İHA) – Sivas'ta köylerinde GSM şebekeleri sağlıklı çekmeyince 3 telefon taşıyan köy sakinleri iletişim kurabilmek için buldukları en yüksek yere tırmanmak zorunda kalıyor.

Aydemir Ocaklı ve Alaybeyi’ndeydi

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Aziziye İlçesi Ocaklı ve Alaybeyi Köylerini ziyaret etti. Ziyaretlerinde bu köylerde gerçekleştirilen alt yapı hizmetlerini inceleyen Milletvekili Aydemir, köy sakinleriyle bir araya gelerek beklenti ve talepleri tespit etti, köy halkıyla istişarede bulundu.

Sular çekilince binlerce balık telef oldu

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde bulunan Gözegöl Göleti'nde bir anda sular çekilince balık ölümleri başladı. Göletin bazı yerlerinde 20 metreyi aşan su çekilmelerinden geriye ölü balıklar kalırken, köy sakinleri köyün ihtiyaçlarını karşılayan sulama göletinden kötü kokuların yayılmaya başladığını ve yetkililerden yardım beklediklerini ifade etti.

11 evin yandığı köyde AFAD çadırları kuruldu

Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Harmankaya köyünde çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelen köy sakinleri için AFAD çadırı kuruldu.

Aşkale’de aylardır devam eden tehlikeli gerginlik

Erzurum'un Aşkale İlçesi'ne bağlı Koşapınar Köyü'de mera yüzünden çıkan tartışma taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Köyde mera yönetmeliklerine uymayan bir aile ile köy sakinleri arasında yaşanan gerginlik aylardır adeta kabusa döndü. Köy muhtarının da aralarında bulunduğu 10 kişi köye araçlarla getirilen şahısların saldırısına uğradı. Yaralılar Aşkale İlçe Devlet Hastanesinde gerekli tedavilerinin ardından taburcu edildiler.

Vali Arslantaş’tan Ganiefendi köyü sakinlerine geçmiş olsun ziyareti

Erzincan merkeze bağlı Ganiefendi Köyünde ki Cemevi'nde önceki günlerde meydana gelen yangın yerinde inceleme yapmak üzere köye ulaşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, köy sakinlerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.