Etiketler

Kredi borcu yapılandırmasına onay çıktı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) borcu 25 milyon TL'nin altında olan küçük şirketler için yapılandırma uygulamasının BDDK tarafından onaylandığını duyurdu. TBB 14 Ekim'de banka ve finansal kurumlara 25 milyon TL ve üzerinde kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketler için finansal yeniden yapılandırma (FYY) uygulamasına başlanacağını duyurmuştu

Ve adım atıldı! Aralıkta fiyatlar düşüşe geçecek

Kredi kartı komisyon bedellerine yönelik binlerce işletmeye nefes aldıracak sınır geldi. 1 Kasım'dan itibaren kartlı işlemlerin ertesi gün nakde çevrilmesi halinde ödenecek komisyon bedeli artık yüzde 1,6’yı aşamayacak.

Bankaya borcu olanlar dikkat! Bunu hesaplamadan kredi yapılandırmayın

Faiz düşüşü sonrası yüksek orandan kredi kullanan vatandaşlar yapılandırma için bankaların yolunu tuttu ancak yapılandırmadan kârlı çıkmak için dikkat edilmesi gereken hesaplar var.

Yasal takibe alınan kişi sayısı yükseldi

Bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ise aynı dönemde yüzde 40 yükselerek 212 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

(Özel) Kredi sicilindeki hata yüzünden iş hayatı mahvoldu

Diyarbakır'da esnaflık yapan Sedat Kılıç, 2011 yılında bir bankadan çektiği kredi borcunu geçtiğimiz yıl ödeyip 'borcu yoktur' yazısını almasına rağmen kredi sicilinden silinmeyen borç yüzünden yeni kredi çekemeyince iş hayatı mahvoldu. Kılıç'ın tüm girişimleri sonuçsuz kalınca bankadan davacı oldu.

Diyarbakır’da kurbanlıklar elde kaldı

Diyarbakır'da, Kurban Bayramı için satışa sunulan kurbanlıklar elde kaldı. Birçok üreticinin kredi borcunun bulunduğunu belirten kurbanlık satıcıları, borçlarını ödemek için hayvanları zararına satmak zorunda kaldıklarını, buna rağmen kurbanlıklarının elde kaldığını dile getirdi.

İşitmen’den esnafa yapılandırma müjdesi

Adıyaman'ın Yeni Besni Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Arif İşitmen, TESKOMB kooperatif takibine intikal etmiş ortak borçların yeniden yapılandırılacağını söyleyerek, 31 Temmuz 2017 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden esnaf ve sanatkarlar, 29 Eylül 2017'ye kadar başvurmaları halinde yeniden yapılandırmadan faydalanacaklar dedi.

Esnaf ve sanatkarların borçları yeniden yapılandırılacak

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi'nden 31 Temmuz tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine takılan esnaf ve sanatkarların kredi borçları yeniden yapılandırılacak.

Banka kredi borcunu ödeyemeyenlere müjde

Bankadan kredi çekip ödeyemeyenler için yeni bir fırsat doğdu. Borçlara artık Varlık Yönetim Şirketi bakıyor. Borçlu kalmak istemeyenler için yeni imkanlar sayesinde 500 bin kişi borcundan kurtuldu.

Sicil affı ne zaman yürürlüğe girecek

Bankalara borcu olan milyonlarca vatandaşın gündeminde şu an sicil affı var. Bankaların kara listesine alınan milyonlarca borçlu tasarının TBMM'den geçmesinin ardından derin bir nefes aldı. Bankalara kredi borcu, kredi kartı borcu bulunan vatandaşlar şimdi tasarının Resmi Gazete'de yayımlanacağı tarihi bekliyor. Vatandaşlar şimdi 'Sicil affı çıktı mı?' 'Sicil affı yürürlüğe girdi mi?' sorularının cevabını arıyor. Peki sicil affı nasıl uygulanacak?