Kuluçka Haberleri

Kuluçka Haberleri

Kuluçkaya yatan kumruya gözü gibi bakıyor

Elazığ'da sağlık çalışanı olarak görev yapan Savaş Kayaoğlu, balkonlarındaki televizyonun üzerine yuva yapıp kuluçkaya yatan kumruya gözü gibi bakıyor.

Horoz kuluçkaya yattı, görenler gözlerine inanamadı

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde ikamet eden Muhammed Bulut isimli vatandaşın kesmek için aldığı horuz kuluçkaya yattı. 15 gündür yumurta üzerine yatan horozu görenler gözlerine inanamıyor.

Girişimcilere 52 milyon TL destek

Girişimcilik kuluçka merkezleri sıralamasında dünyada ilk beşte yer alan İTÜ Çekirdek’in düzenlediği ve her yıl en iyi girişimleri belirlediği ‘Big Bang Start-up Challenge’da yeni bir rekora imza atıldı.

'Cumhur ittifakını sulandırmayın'

Af teklifinin tartışılmasını isteyen Devlet Bahçeli, ittifak konusunda da ‘Görüşmeleri sulandırmaya gerek yok. Teklif başka, ittifak başka’ dedi. ‘MHP hiç kimseye muhtaç ve mecbur değildir. Biz zafer hırsızı değiliz. Biz başkalarının başarıları üzerine kuluçkaya yatacak acziyete sahip değiliz.’

Doğa dostu muhtar kuluçka makinesinde keklik yetiştiriyor

Adıyaman'da doğa dostu bir muhtar, kuluçka makinesinde yetiştirdiği keklikleri doğaya salıyor.

İnönü Üniversitesi ile FKA arasında sözleşme imzalandı

Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında İnönü Üniversitesi içerisinde Girişimcilik Merkezi ve Ön-Kuluçka Merkezi kuruluyor.

Oğlunun isteği gelir kaynağı oldu

Elazığ'da fiziksel engelli oğlunun isteği üzerine aldığı civcivler sayesinde fikir sahibi olan baba, kuluçka makinesi ile hem civciv çıkartarak kendine gelir kapısı oluşturdu, hemde oğlunun mutluluğuna mutluluk kattı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır:

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Avrupa'nın, Türkiye'yi terörle mücadelede yalnız bıraktığını ifade ederek, Yalnız bırakmak şöyle dursun, her zaman söylediğimiz gibi terörün kuluçka merkezi Avrupa'dır dedi.

FÜ New York'ta kuluçka merkezi kuruyor

Türkiye'de ilk defa Fırat Üniversitesi'nin de yer aldığı konsorsiyum, New York'ta kuluçka merkezi kuracak.