Etiketler

Kurban pazarlarında yoğunluk arttı

Kurban Bayramı'na 2 gün kala pazarlarda yoğunluk artarken pazarlıklar da kızıştı.

Keban'da kurban geleneği devam ettirildi

Elazığ'ın Keban ilçesinde, yıllardır sürdürülen kurban geleneği kapsamında kesilen kurbanlar pişirilerek misafirlere ikram edildi.

Bayramda denetimler arttı

Yeşilyurt Belediyesi Veterinerlik ve Zabıta İşler Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramının ilk gününde kurban satış ve kesim yerlerinde denetimlerde bulundular. Kurbanlarını kesen vatandaşlara Yeşilyurt Belediyesi tarafından ücretsiz kurban poşeti hediye edildi.

Kurbanlarını keserken zor anlar yaşadılar

Sivas'ta bayram namazının ardından belediyenin belirlediği alanlarda kurban kesimi yapan vatandaşlar kepçe, traktör ve dozer yardımıyla yatırdıkları kurbanları keserken zor anlar yaşadı.

Erzurum’da acemi kasaplar hastaneleri doldurdu

Erzurum'da Kurban Bayramı'nın ilk gününde hastaneler yine acemi kasaplarla doldu. Kurbanlarını keserken ya da yardım ederken kesici aletlerle yaralanan birçok kişi hastanelerin acil servislerine akın etti.

Elde kalan kurbanları Et ve Süt Kurumu alacak

Sivas Valisi Davut Gül, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarını ziyaret ederek hayvan yetiştiricileri ve vatandaşlarla sohbet etti.

Malatya’da Kurban bağışları hasta yakınlarına

İnönü Üniversitesi ve Türk Kızılay Derneği Malatya Şubesi arasında yapılan protokol ile bu yıl Kurban Bayramı'nda toplanacak kurbanlar İnönü Üniversitesi Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi'nde yıl boyu ikram edilecek.

Başkan Öztürk’ten ‘kurbanlık’ açıklaması

Adıyaman Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Orhan Öztürk, Kurban Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, kesilecek olan kurbanlar ile ilgili vatandaşları uyardı.

Bunları yapan yandı! 58 bin lira cezası var…

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2018 Yılı Kurban Bayramı’nda ve 2019 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ yürürlüğe girene kadar kesilecek kurbanlarla ilgili esaslar, alınacak tedbirler ve bu konulara ilişkin diğer hususları kapsayan tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bahçeli'den çok konuşulacak af çıkışı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez?’ dedi.Bahçeli'den 'bazı mahkumlar için af' önerisiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez?’ dedi.

Şehitler için kurbanlar kesilip kan bağışı yapıldı

Emniyet Teşkilatının 173.Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehitler için kurbanlar kesilip kan bağışı yapıldı.

Aşk cinayetinin kurbanları toprağa verildi

Sivas'ta sevdiği kızı alamadığı için Fırat Yurdakul tarafından öldürülen 5 kişiden 3'ü bugün defnedildi.

Mehmetçik için kurbanlar kesip dualar ettiler

Elbistan Mizan Derneği, Suriye'nin Afrin kentinde yuvalanan teröristlerin temizlenmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Mehmetçikler için dua ve kurban programı düzenledi.

JÖH sevgi gösterileri arasında Afrin’e uğurlandı

Adıyaman Jandarma Özel Harekat (JÖH) Tabur Komutanlığından askerler Afrin'e kurbanlar, dualar, marşlar, gözyaşları ve sevgi gösterileri arasında uğurlandı.

Gıda Bankası ihtiyaç sahiplerinin umudu oluyor

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ihtiyaç sahipleri, hayır sahiplerinin bağışları ile her ay Gıda Bankası'ndan yardım alıyor. Hayat Ağacı Derneği Kurban Kesim Merkezi'nde ihtiyaç sahipleri için bağışlanan kurbanlarının kesimi yapılıyor. Kesilen kurbanlar, paketlendikten sonra Gıda Bankası'ndan yardım alan ihtiyaç sahiplerine, aylık alışveriş günlerinde dağıtılıyor.

Kahramanmaraşlı 110 muhtardan sınır hattına çıkarma

Kahramanmaraşlı 110 muhtar, 'Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan askere destek vermek için kurbanlarla birlikte sınır hattına hareket etti.

Dolandırıcıların yeni taktiği: İlamsız icra takibi

Çeşitli yöntemlerle binlerce kişiyi tuzaklarına düşüren dolandırıcılar, her gün kurbanlarına yenilerini ekliyor. Dolandırıcıların son yöntemlerinden biri de borçlu olmadığı halde vatandaşlara, hiçbir belgeye gerek duyulmadan yapılabilen ilamsız icra takibi göndermek.

Sivas’ta kurbanlar kesildi

Sivas'ta Kurban Bayramı'nda belediyenin kurban kesim yerinde kurbanlıklar kesildi. Bazı çocukların ailelerine kurban kesiminde yardım ettiği görüldü.

Başkan Sekmen’den Kurban Bayramı mesajı

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında bayramların, birlik ve beraberliğe vesile olan özel ve önemli günlerden biri olduğunu söyledi. Başkan Sekmen, mesajında şu görüşlere yer verdi: Bayram; Müslüman'ı Müslüman ile kaynaştıran, yakınlaştıran ve birleştiren dini bir gündür. Dargınları barıştıran, gönülleri gönüllerle kavuşturan Bayram; sevgiyi, saygıyı, kardeşliği, birlik ve beraberliği sağlayan kutsal günlerdir. Kurban kesmek eşsiz bir teslimiyetle Allah'a teslim olmaktır. Dünya ve ahirette saadete vesile olan bir ibadettir. Yüce Allah Kur'an-ı Kerim'de 'Rabbin için namaz kıl ve kurban kes' diye buyurmuştur. Bayram günleri toplum şuurunun bütünleştiği, fertlerin kaynaşıp kucaklaştığı seçkin günlerdir. Bayramı fırsat bilerek, kimsesizlerin yardımına koşup, kestiğimiz kurbanlardan maddi durumdan yoksun olan vatandaşlarımıza da ikram edelim. Kırgınlığa, dargınlığa, küskünlüğe son verelim. İyilikleri, mutlulukları, güzel hasletleri öne çıkaralım. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere de asla fırsat vermeyelim. Başkan Mehmet Sekmen, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlayacağımız Kurban Bayramı'nın ülkemize, milletimize, İslam lemine ve tüm insanlığa huzur getirmesi temennisinde bulundu. Sekmen, şöyle devam etti: Yüce dinimizin de bir gereği olarak sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duyguları içerisinde, daha mutlu, daha huzurlu, daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşacağız. Bu vesileyle hac farizasını yerine getiren tüm hemşehrilerimin sağlık ve sıhhat içerisinde ülkemize ve şehrimize dönmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyor, vatanımız ve milletimizin bekası, birlik ve beraberliğimiz için şahadet şerbetini içen kahraman şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

Diyanet Vakfından vekalet yolluyla Kurban kesimi hizmeti

İl Müftüsü Ümit Çimen, yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla Türkiye Diyanet Vakfının kurban bağışlarını kabul ettiğini açıkladı. Müftü Çimen, vatandaşların yurt içinden 850, yurt dışından ise 600 TL karşılığında vekalet yolu ile kurbanlarını bağışlayabileceklerini söyledi.

Deprem bölgesinde kurbanlar kesildi

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen depremde can kaybının olmamasından dolayı şükür kurbanları kesildi.

Özel ekip, hırsızlık şebekesini çökertti

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde farklı zamanlarda gerçekleşen 18 ayrı hırsızlık olayının şüphelileri, asayiş büro amirliği personelinden oluşan özel ekip tarafından son kurbanlarının evini gözetlerken kıskıvrak yakalandı.

Müftü Güngör’den ‘Kurban’ uyarısı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, kesilecek kurbanlarla ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında uyarılarda bulunan Elazığ Müftüsü Peyami Güngör, iki veya tek gözü kör, çok zayıf, kulak ile kuyruğunun yarısından fazlası kopmuş ve dişlerinin yarısından fazlası düşmüş olan hayvanların kurban olamayacağını söyledi.

Kurban satış ve kesim yerleri hazır

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kurbanlarını sağlıklı ve hijyenik şartlarda kesmeleri için Elazığ Belediyesi tarafından şehir merkezinde oluşturulan 6 kurban satış ve kesim noktası ile 22 kurban kesim noktasında gerekli çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.

Tunceli'de ayılar böyle görüntülendi

Tunceli'de Aleviler tarafından kutsal kabul edilen Düzgün Baba ziyaretgahında kesilen kurbanlardan arta kalan etleri yiyen ayılar görüntülendi.

Kurban kesim alanları hazır

Elazığ Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kurbanlarını sağlıklı ve hijyenik koşullarda kesmeleri için çalışmalarını büyük ölçüde tamamlandı.