Etiketler

Üç önemli projenin protokolü imzalandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) ile Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından hayata geçirilmesi planlanan 2'si markalaşma anlamında 1'i ise kurumsal kimlik konusunda üç önemli projenin protokolü imzalandı.

Ziraat Bankası kredi faiz oranlarını indirdi

Ziraat Bankası, bugünden geçerli olmak üzere konut, tüketici ve kurumsal kredi faiz oranlarını düşürdü.

Milyonlarca kişinin kimlik bilgisine ulaşan suç örgütü çökertildi

GSM firmalarından birine ait kurumsal şifreyi yasa dışı yollarla ele geçirip abonelere ait kimlik bilgilerine ulaşarak dolandırıcılık yapan suç örgütünün 16 üyesi, 8 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alındı

Çermik Belediyesi posta pulu bastırdı

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, ilçenin tanıtımına katkı sağlamak için kurumsal posta gönderilerinde kullanılmak üzere pul bastırdıklarını söyledi.

Atatürk Üniversitesi öncülüğünde çocuklar geleceği tasarlıyor

Atatürk Üniversitesi ile Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Şirketi (BTC) iş birliği ile yürütülen Geleceğe Doğru Bakmak projesi kapsamında Ardahan Kazım Karabekir Yatılı Bölge Ortaokuluna yapılan Z Kütüphane ve Tasarım Atölyesinin açılış töreni gerçekleştirildi. Ayrıca bu kapsamda gerçekleştirilen Tasarım, Robotik ve Kodlama Eğitimine katılan öğretmen ve öğrencilere de başarı sertifikaları düzenlenen tören ile verildi. Törene Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fikret Çerkezoğlu, BTC Kurumsal Sosyal Sorumluluk Müdürü Suna Ercan, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi ve BTC Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mükerrem Kaya, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenci velileriyle çok sayıda öğrenci katıldı.

Bakan Yardımcısı Erdil: "81 ili değerlendirdik"

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, İçişleri Bakanlığımızın nüfus ve vatandaşlık, göç hizmetleri gibi vatandaşa direkt intikal eden hizmetleri var. Bu hizmetlerin tümünü ortak bir akıl ile kurumsal bir enerji ve refleksle değerlendiriyoruz. Bu değerlendirmeyi bugün Bingöl'de yapacağız. Bu proje kapsamında ilk etapta 81 ili değerlendirdik dedi.

Eğitimde Yeni Vizyon Yeni Yaklaşımlar

2019-2023 Stratejik Plan Çalıştayı kapsamında açılış programına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz önemli mesajlar verdi. Konuşmasında değerlendirmelerde bulunan Kaygusuz, Yüzyılımız bugününü planlayan, izleyeceği yolu ve özelliklerini önceden değerlendiren ve yine bu çerçevede geleceğine yön verenlerin başarılı olacağı bir dönemdir. Kurumsal performansları önceden belirlemek, göstergeler doğrultusunda ölçüm yapmak, süreçleri izlemek ve değerlendirmesini yapmak ve en doğru sonuçlara ulaşmak bizi 2023 hedeflerine biraz daha yaklaştıracaktır. diyerek İl Milli Eğitim Müdürlüğünün vizyonu hakkında tespitlerde bulundu.

Yeşilyurt Belediyesi Malatya Film Festivaline sponsor olacak

Yeşilyurt Belediye Meclisi, ekim ayı olağan toplantısında 8.Malatya Uluslararası Film Festivaline yönelik kurumsal sponsorluk sözleşmesi protokolüne ortak olunmasıyla ilgili gündem maddesini onayladı.

Türkiye’nin Kadın Liderleri Projesi Kapsamında Çalıştay Düzenlendi

Erzincan'da İstanbul Kadın ve Kadın Kuruluşları Derneği (İKADDER) Türkiye'nin Lider Kadınları Projesi kapsamında çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştaya Erzincan, İstanbul, Samsun, İzmir, Karaman, Mardin, Isparta illerinden 16 katılımcı, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve Eşi Gülnaz Başsoy , İKADDER başkanı Funda Ozan Akyol ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri katılım sağladı. Düzenlenen çalıştayda, kadınların sorunları, kadınlara iş istihdamı, madde bağımlılığı ve ailevi sorunlar ele alındı. Proje ile Türkiye'nin 7 bölgesinden aile ve aile bireylerine yönelik STK'lar iletişim istişare ve işbirliği zemini sağlanarak bölgelerindeki sorunları anlatma ve çözüm önerileri geliştirme fırsatı sağlanıyor. Deneyim ve pratiklerden istifade edecekleri zeminin oluşturulması, Ülke genelinde toplumsal barışa kalıcı katkı sağlamaları, Bölgelerarası farklıların zenginliğinin ortaya koyulması için karşılıklı iletişim, istişare ve işbirliği zemininde buluşmalarının sağlanması, Ülkemizin ortak meselelerinde birlikte hareket etme potansiyellerinin geliştirilmesi, Temsilcisi oldukları sivil toplum kuruluşlarının kurumsal kapasitelerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

ETSO AB Bilgi Merkezi’nden “İklim Haftası” etkinliği

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu, iklim değişikliği ile mücadelede kurumsal ve bireysel gayretlerin önemini vurgulamak için 24-30 Eylül arasında Türkiye'nin farklı illerinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor.

STK’ların sorunları ve çözüm önerileri konuşulacak

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından Sivil Toplum Kuruluşlarının kapasiteleri, kurumsallaşma serüvenleri, sürdürülebilirliği, yapısal analizleri, faaliyet süreçlerinde karşılaşmış oldukları temel sorunları konusunda bir projeksiyon oluşturmak amacıyla Sivil Toplum Akademisi adı altında sekiz hafta sürecek olan bir program düzenliyor.

Malatya’dan gelen heyet Gıda Bankası’nı gezdi

Sivas'ta ihtiyaç sahiplerine destek olan Hayat Ağacı Derneği, büyük alışveriş merkezi gibi görünümü, işleyişi ve kurumsal yapısı ile diğer illere örnek olmaya devam ediyor.

Elazığ e- ticaret portalı için ön görüşme

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ın Elazığ için açıklamış olduğu 23 proje arasında yer alan ‘Esnafa, Tüccara ve Sanayiciye E-ticaret Portalı’ için ülkemizin en eski ve en kurumsal online satış sitelerinin başında gelen ‘hepsiburada.com’ Web sitesi uzmanları ile Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar Odamızda bir görüşme gerçekleştirildi.

‘15 Temmuz yeniden diriliş’ konferansı

Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kent Konseyinin ev sahipliğinde düzenlenen '15 Temmuz Yeniden Diriliş' konferansına katılan Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. Mücahit Küçükyılmaz, Malazgirt ve Çanakkale Ruhu 15 Temmuz'da yeniden şahlandı dedi.

'4C’den 4B’ ye geçişler 2 Nisan’da tamamlanacak'

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk ödülleri sahiplerini buldu. Ödül törenine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Yüzde 10 ücret artışıyla ve izin sürelerini düzenleyerek 4C’den 4B’ye emekçi kardeşlerimizin geçişini 2 Nisan itibari ile gerçekleştirmiş olacağız" dedi.

Şampuan seçerken dikkat

18 yıllık kurumsal kariyerinin son 10 yılını İlaç sektöründe tamamlayan, Tedarik Zinciri Grup Müdürü pozisyonundan ayrılan MS Sağlık, Kozmetik ve Danışmanlık şirketi kurucusu Mehtap Serdaroğlu, şampuan seçiminin çok önemli olduğunu söyledi.

Aydemir: ‘Gençlerimiz Cumhurbaşkanımıza vefalı’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Hedef 2023 Eğitim Yaklaşımı çerçevesinde Yakutiye'de eğitim kurumlarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ziyaret ettiği kurumlarda eğitimcilerle bir araya gelerek istişarede bulunan Milletvekili Aydemir, Yakutiye'nin eğitim vizyonuna değgin olarak, ' Eğitimde kurumsallaşma ve kalite tek kelimeyle mükemmel. Gençlerimizin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ufkuna sadakat ve vefaları muhteşem' dedi.

Güneydoğu’nun “Ak Saçlı” arabulucuları

Diyarbakır'da Metina-Der adıyla bir dernek kurarak kurumsal bir yapıya bürünen Metina Aşireti, Ak Saçlı diye tabir ettikleri ve bölgede sözü geçen büyükleri aracılığıyla birçok husumeti kan davasına dönüşmeden barışla sonuçlandırdı.

Erzincan’da 5 yılın hedefleri masaya yatırıldı

On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlık çalışmaları kapsamında, planın güçlü ve yaygın bir toplumsal ve kurumsal sahipliliğinin oluşması için Erzincan Valiliğinin desteği ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Erzincan da, 11. Kalkınma Planı hazırlık toplantısı düzenlenerek, Türkiye'nin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedeflere yönelik yerel paydaşların görüş ve önerileri alındı.

Diyarbakır’da hedef 50 ADEM ve 100 bin kadın kursiyer

Diyarbakır genelinde 24 olan Aile Destek Merkezi (ADEM) sayısının bu yıl 50'ye çıkarılarak daha çok kadına ulaşılması hedefleniyor. Konu ile ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, tüm kurumların ADEM'lere yoğunlaşacağını belirterek, Böylece kurumsal bir bütünlük içerisinde bu saydığımız hedefte en az 100 bin kadın kursiyerimizle 2018 yılını tamamlayacağız. Bunu çok önemsiyoruz dedi.

EGC’den Başkan Korkut’a ziyaret

Erzurum Gazeteciler Cemiyeti (EGC) yöneticileri, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'a iade-i ziyarette bulundu. EGC Başkanı Metin Barlak, ziyarette kurumsal işbirliği ve dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Gevrek, katıldığı panelde tesisleşme ve gelecek yapılanmasıyla ilgili konuştu

Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, Güneydoğu Spor Yazarları Derneği'nin düzenlemiş olduğu Anadolu kulüpleri kurumsal yönetimi, kalıcı gelir kaynakları, altyapı sorunları ve çözüm önerileri konulu panele katıldı.

Elazığ altyapı imkanları ile yatırımlara hazır

Park Dedeman Elazığ Oteli Genel Müdürü Serdar Küçükyıldız ile Kurumsal Satış ve Pazarlama Müdürü Burak Yerlikaya Elazığ TSO Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ettiler. Başkan Alan Elazığ’ın Teşviklerde 6. Bölgede yer almasıyla birlikte ilin ciddi manada yatırımcı ilgisiyle karşılaşacağını belirterek, ilin konaklama sorununa çözüm sağladıkları için teşekkür ederek, başarılar diledi.

Otomerkezi.net Elazığ’da

Elazığ’da 15 yıldır hizmet veren Auto Kılıç firması, otomerkezi.net ile anlaşarak ikinci el oto alım satımında kurumsal yapıya imza attı.

Elazığ Belediyesi ile FKA arasında protokol imzalandı

Elazığ Belediyesi ile Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) arasında Kültür Park Kurumsal Kapasitesini Arttırıyor projesinin protokolü imzalandı.

Kurumsal İmajın Geliştirilmesi, Etkili İletişim ve Personelin Stres Yönetimi projesi

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ile Elazığ İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında Kurumsal İmajın Geliştirilmesi, Etkili İletişim ve Personelin Stres Yönetimi projesi imzalandı.

3 bin yıllık aşiretin üyeleri ilk kez Diyarbakır’da bir araya geldi

Yapılan araştırmalarda 3 bin yıllık bir geçmişe sahip olan Metina aşiretinin üyeleri ilk kez Diyarbakır'da bir araya geldi. Dernek kurarak kurumsal bir yapıya bürünen aşiret, kan davası gibi toplumsal yaraları sarmanın yanı sıra eğitim, kültür ve sanat gibi konularında da çalışmalar için bir yardımlaşma kampanyası düzenledi. Kampanyada kısa sürede binlerce lira toplandı.

Dr. Küçükyılmaz Erzurum’da 15 Temmuz’u anlattı

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Yazar Dr. Mücahit Küçükyılmaz, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Genç Vizyon Kulübü ve Erzurum Diplomasi Akademisi'nin işbirliğinde düzenlenen Yeniden Diriliş Konferansı'nda Erzurumlulara 15 Temmuz Demokrasi Destanımızı anlattı. Yakutiye Medresesi'nde gerçekleştirilen konferansa yoğun ilgi gösterildi. Dr. Küçükyılmaz, konferans sonrası okurlarına Şeyh ile Hükümdar adlı kitabını imzaladı. Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Yazar Dr. Mücahit Küçükyılmaz, Erzurum Diplomasi Akademisi öğrencilerine dış politika dersi verdi. Dr. Küçükyılmaz daha sonra Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaret etti. Başkan Mehmet Sekmen, ziyarette Dr. Küçükyılmaz'a kentte gerçekleştirilen değişim ve dönüşümü anlattı. Başkan Sekmen'den şehir genelinde yürütülen projeleri de dinleyen Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Yazar Dr. Mücahit Küçükyılmaz, tarih ve medeniyet kenti Erzurum'un her alanda güzelleştiğini ifade etti. Dr. Küçükyılmaz Başkan Sekmen ile birlikte Kıyasettin Temelli Kültür ve Sanat Merkezi'nde halk ozanlarını da dinledi. Dr. Küçükyılmaz sosyal medya hesabından Erzurum'daki temas ve incelemelerini de paylaşarak, Başkan Sekmen'e teşekkür etti.

'Bölgesel gelişme politikamız, proje bazlı yenilikçi programlarla zenginleştirildi'

Hükümetin Doğu Anadolu Bölgesi'ne geçmişe kıyasla daha fazla önem verdiğini belirten AK Parti Elazığ Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ejder Açıkkapı; Kalkınma Bakanlığımız da bu yönde çalışmaktadır. Bölgesel gelişme politikamız kurumsal düzenlemelerin yanı sıra proje bazlı yenilikçi programlarla da zenginleştirilmiştir dedi.

Dr. Aydoğan Süer’e “10 Yıla Damgasını Vuranlar” ödülü

MNG Yönetim Hizmetleri'nin Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer, magazinkolik.com tarafından düzenlenen etkinlikte, 10 Yıla Damgasını Vuran saygın işadamı ve sanatçılarla birlikte Kurumsal Ödül Dalında Yılın Yöneticisi Ödülü aldı.