Etiketler

Bakır karışımlı düşük ayarlı altın tuzağına dikkat

Diyarbakır’da dolandırıcılar, altına bakır karıştırıp, gramajıyla oynayarak piyasaya sürmeye başladı. Kentte yıllardır kuyumculuk yapan Mehmet Yüksel, tanımadıkları kuyumculardan alışveriş yapan vatandaşların, altının sertifikasını, gramını ve ayarının yazılı olduğu kartı almaları konusunda uyardı.

Kuyumcuların korkulu rüyasıydı, yakalandı

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çoğu kuyumculardan yaptığı hırsızlık olmak üzere 12 farklı suçtan araması olan ve 13 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan kadın hırsızı yakaladı.

İnternette sahte altınlara dikkat

Düğün sezonuyla birlikte kuyumculardan altın almak yerine internetten satılan sahte altınlara rağbet eden vatandaşları uyaran kuyumcular, düğün sahiplerinin takı merasimini zarf usulü yapmalarını önerirken, yetkilileri de alenen satışı yapılan bu ürünler hakkında işlem yapmaya çağırdı.

Kuyumcuları dolandıran şüpheliler yakalandı

Elazığ ve Diyarbakır'da 4 kuyumcuyu sahte altın satarak dolandıran biri Özbekistan uyruklu 3 kişi, sahte altınla yakalandı.

'Seçimden sonra döviz'de düşüş, altında ise yükseliş bekliyoruz'

Seçime kadar döviz ve altında fazla bir yükseliş beklemediklerini belirten Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakcı, seçimden sonra döviz fiyatlarında düşüş, altında ise yükseliş beklediklerini söyledi.

9 ayrı ilde dolandırmış! Elazığ polisi sayesinde yakalandı

Muş'tan gelip 9 ilde 16 kuyumcudan yaklaşık 62 bin TL'lik altın dolandıran şüpheli Elazığ polisinin çalışması sayesinde yakalandı.

Kuyumcudaki hırsızlığa bir tutuklama

Elazığ'da kuyumcuda meydana gelen hırsızlık olayıyla bağlantılı 1 şüpheli yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Organize bilezik hırsızlığı saniye saniye görüntülendi

Elazığ'da girdikleri kuyumcudan 4 bin liralık bilezik çalan 3 kadının organize bir şekilde hırsızlığı güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Şüpheli kadınların yakalanmaları için polis çalışma başlattı.

Başkan Dağtekin: “Meclis üyelerini kuyumcu işçiliği edasıyla belirleyeceğiz”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, belediye ve il genel meclis üyeliklerine başvuran kişi sayısını açıkladı.

Hırsızlık şüphelisi 5 kadın gözaltına alındı

Adıyaman'da, hırsızlık şüphelisi olan 5 kadın şahıs girdikleri kuyumcuda yakalanarak gözaltına alındı.

Kuyumcu sektöründe yeni pazar Afrika ve Rusya

İstanbul'dan sonra Türkiye'de en çok altın üretiminin yapıldığı Kahramanmaraş'ta Kuyumcular Odası, enflasyonla mücadeleye destek olmak için altın işçiliğinde yüzde 20 indirim başlattı.

Altın fiyatının düşmesi vatandaşları kuyumculara yönlendirdi

Altın fiyatlarının düşmesiyle birlikte Diyarbakır'da kuyumcular dolup taştı. Düşen altın fiyatlarından umutlu olan kuyumcular düğün sezonunu iple çekiyor.

Erzincan’da kuyumcu soyan hırsızlar yakalandı

Erzincan'da iki kuyumcu dükkanından yaklaşık 4 bin TL değerinde altın kolye ve küpe çalan şahıslar, polis ekiplerince kısa sürede yakalandı.

Dövizin ateşi düştü

Adıyaman Kuyumcular Derneği Başkanı Bekir Ünal, döviz ve altındaki dalgalanmanın yerine sakinliğe bıraktığını dile getirdi.

Kuyumcuyu yardımcısı dolandırdı

Diyarbakır'da bir kuyumcu, yanında çalışan yardımcısı tarafından 500 bin lira dolandırıldı. Kasadan para çalan yardımcı, hayali kişilerin borç aldığını yazarak patronunu kandırdı.

Sivas’ta yarım ton altın bozduruldu

Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Taner Deliktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyan Sivaslıların kuyumculara gelerek yarım ton altın bozdurduğunu söyledi.

Kuyumcularda dolar ve altın bozdurma yoğunluğu yaşanıyor

Dövizde yaşanan yükselişin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Adıyaman'da vatandaşlar soluğu kuyumcularda aldı.

Poşet dolusu altını lavabo ihtiyacı kurtardı

Adıyaman'da dolandırıcıların kumpasına düşen ve kendi elleriyle dolandırıcılara bir poşet altını teslim etmek için yola çıkan kuyumcunun poşet dolusu altınını tuvalet ihtiyacı kurtardı.

Gözlerini kuyumcuda açtı

Sivas'ta tekmelediği kuyumcu vitrininden içeriye düşen alkollü genç, kendine gelince dükkandan çıktı. Bir süre güvenliksiz kalan kuyumcu dükkanlarından bir parça bile altın çalınmadı.

Dövizde düşüş, altında artış bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin etmesi ve göreve başlamasıyla beraber döviz fiyatlarında biraz düşüş beklediklerini belirten Elazığ Kuyumcular Odası Fikret Çakmakcı, ama bunun akabinde de tam tersi olarak altının Ons'unda bir yükseliş olacağının tahmin edildiğini söyledi.

Sahte bilezikle kuyumcuları dolandıran 3 şüpheli yakalandı

Bingöl'de sahte altın sattıktan sonra Elazığ'da da aynı yöntemle sahte bilezik satmaya çalışan 3 şüpheli yakalandı.

Diyarbakır’da MEB tarafından ilk kez kuyumculuk atölyesi açıldı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak ilk kuyumculuk atölyesi Diyarbakır Olgunlaşma Enstitüsü'nde açıldı.

Evde anne kursta telkari ustası

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde evde annelik görevini yerine getiren kadınlar, katıldıkları gümüşçülük kursunda kuyumculara taş çıkartan birer telkari ustası olduklarını gösterdi. Ürettikleri ürünleri Türkiye çapında sergilere gönderen kadınlar elde ettikleri gelirle aile ekonomisine katkıda bulunuyor.

'Altına 36 taksit müjdesi'

İstanbul Kuyumcular Odası'nın (İKO) bankalarla yaptığı iş birliği kapsamında, kuyumculuk sektöründe halihazırda 4 olan taksit sayısı 12'ye, hatta 36 aya kadar çıkartılabilecek.

Çaldığı altınları kuyumcuda bozdurmaya çalışırken yakalandı

Erzincan'da bir evden 3 adet altın bilezik çalan hırsız, kuyumcuda yakalandı.

Sahte altın dolandırıcıları yakayı polise kaptırdı

Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir kuyumcuya sahte altın vererek dolandırıcılık olayına karışan 2 şahıs Adıyaman Asayiş Şube Müdürlüğü polis ekiplerince yakalandı.

Artık Taş altın diye satılmayacak

Altın takıların üzerinde bulunan taşların daha önceden altın diye satıldığını dile getiren Elazığ Kuyumcular Odası Fikret Çakmakcı, taşların bundan sonra altının gramından düşülüp o şekilde satılacağını söyledi.

'Baskil ilçemiz tekstil yatırımı kazandı'

Malatyalı işadamı Arif Şenkaya ile Elazığlı işadamı Celalettin Betedin ortaklığında kurulan Kilbas Trend Tekstil Kuyumculuk San.Tic. Ltd.Şti. tarafında Baskil ilçesinde tekstil yatırımı için süreç başlatıldı. Şirket ortakları Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek destekleri için teşekkür ettiler.

Dolandırılmaktan son anda kurtuldu

Sivas'ta kuyumcunun dikkati ve polislerin hızlı hareket etmesi sayesinde bir kişi, dolandırıcılara 50 bin TL'sini kaptırmaktan son anda kurtuldu.

Esnafın futbol turnuvası sürüyor

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası tarafından düzenlenen 8. Geleneksel Futbol Turnuvası tüm hızıyla devam ediyor.