Etiketler

'Seçimden sonra döviz'de düşüş, altında ise yükseliş bekliyoruz'

Seçime kadar döviz ve altında fazla bir yükseliş beklemediklerini belirten Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakcı, seçimden sonra döviz fiyatlarında düşüş, altında ise yükseliş beklediklerini söyledi.

Altın piyasasına güven geldi

Referandumda 'Evet'in çıkmasıyla beraber altın piyasanın biraz daha rahatladığını ifade eden Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakcı, piyasaların önüne güvenle bakacağını söyledi.

Piyasalar referandum sonucuna odaklandı

Referandumda Evet çıktığı takdirde döviz fiyatlarının 3 lira seviyelerine kadar düşebileceğini savunan Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakcı, Hayır çıkması sonucunda ise döviz fiyatlarında dalgalanmaların meydana gelebileceğini ileri sürdü.

Gram altın, çeyreği 5’e katladı

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, bu sene gram altın satışının, çeyrek altın satışından 4-5 kat daha fazla olduğunu söyledi.

Altın tekrar yükselecek mi?

Altında yüzde 7’lere varan bir düşüşün yaşandığını dile getiren Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı, altının ilerleyen dönemlerde yeniden yükselişe geçeceğini belirterek, vatandaşları ellerindeki altınları satmamaları konusunda uyardı.  

Yatırımcı altından kaçıyor

Altından yüzde 15'lere varan bir yükselişin olduğunu belirten Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakcı, insanların 3-4 tane altın alacağına bir tane aldığını, bunun da ihtiyaçtan olduğunu söyledi.

Altında Yükseliş Sürecek

Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı, altın fiyatlarındaki yükselişin önümüzdeki günlerde de süreceğini söyledi. Çakmakçı, fiyatlardaki yükseliş nedeniyle vatandaşların ellerindeki altında bozmak için kuyumculara a